תושבי חביבה רייך הגיעו לפגישה עם קליש רותם בנוגע למצוקתם • התחדשות עירונית בחיפה

כבר שנים שתושבי רחוב חביבה רייך ברמז טוענים כי איכות החיים ברחוב נפגעה דרמטית כתוצאה מהבנייה המאסיבית ברחוב, צפיפות הבנייה והיעדר החניות, כתוצאה ממספר חניות נמוך מדי ביחס לכמות הדירות החדשות שנבנו בפרוייקטי פינוי-בינוי בשכונה. אתמול ראש העיר עינת קליש רותם שמעה אותם והבטיחה לטפל בחלק מהנושאים.

מפגינים בכניסה לרחוב חביבה רייך

דיירים מרחוב חביבה רייך ברמז הגיעו אתמול לפגישה עם ראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם, בעירייה, על מנת לשתף אותה במצוקת המגורים ברחוב ולשמוע ממנה איך העירייה תוכל לעזור להם. לטענת דיירים, הם הרגישו, שיש נכונות לשמוע את דבריהם, אבל לא בטוח שיש כרגע פתרונות.

הפיקוח העירוני מגיע לרחוב

"הפגישה התחילה בשעה 17:30 ונמשכה שעה וחצי", סיפרה דיירת ברחוב, "שיתפנו את קליש רותם בכך שבכניסה לרחוב חביבה רייך יש תכנית להוסיף חניות וצומת רחב יותר. בפועל מה שאנחנו רואים, שנבנה, לא מתאים לתכנית. לפני כמה ימים, רכב של כיבוי אש נכנס לרחוב ובגלל שהכניסה צרה לקח לו 40 דקות להיכנס לרחוב. קליש רותם אמרה, שקשה לה מאוד לשמוע, שהתכנית לא מבוצעת בשטח, והיא הבטיחה שהיום בבוקר אנשי תפעול יגיעו לכניסה לרחוב לבדוק, וככה היה. היום בבוקר הגיעו אנשי פיקוח ושוחחו עם דיירים ברחוב".

רחובות אפלים ובטחון אישי

נושא נוסף, שנידון בפגישה הוא התאורה ברחוב. "אנחנו מחנים רחוק מהבית, בגלל שאין מקומות חניה, ומפחדים ללכת הביתה, בגלל שהרחוב לא מואר כמו שצריך. אם לא פותרים את בעיית החניה, לפחות שיאירו את הרחוב כמו שצריך ואת גן הלוחם היהודי (מאחורי חביבה רייך 62-66)". קליש רותם הבטיחה שהנושא יטופל.

עצירת הבנייה ברחוב

מספר תושבים אמרו לקליש רותם, שמה שחשוב להם הוא שלא יהיו אישורים להמשך בניה ברחוב. בשנים האחרונות נבנו ברחוב חביבה רייך פרויקטים רבים, שהגדילו את כמות היח"ד ברחוב בצורה מאסיבית ומספר החניות לא מצליח להדביק את מספר כלי הרכב של הדיירים. התושבים טענו, שהדרך היחידה להקל עליהם היא למנוע עד כמה שאפשר המשך בנייה ברחוב, והודיעו כי הם יצאו להפגין אם יהיה עומס נוסף על הרחוב.

מצוקת החניה

כמו תמיד, הנושא הבוער במיוחד לתושבי חביבה רייך הוא מקומות החניה: "דיברנו עם קליש רותם על חלקה 33, שאמור להיבנות בה חניון, וכל התושבים מאוד מחכים. היא אמרה, שזה מאוד יקר לבנות שם חניון, ולכן העירייה פנתה למשרד הפנים לקבל מימון. נכון לעכשיו לא מתקבל מימון. הדיון בנושא הזה הסתיים בכך שבעיריית חיפה מנסים למצוא פתרון שיאפשר את בניית החניון".

רמות רמז ונווה שאנן – תכנית ל-2040

בפגישה השתתפו גם מהנדס העיר, אריאל וטרמן, אורנה מור ואחראי תאורה. במהלך המפגש הוצגה בפני התושבים מצגת על מה שיקרה ברמות רמז ונווה שאנן בשנת 2040. "אין ספק שיש הרבה נכונות להקשיב לנו וזה נהדר שיש תוכניות לעתיד, אבל המצוקה שלנו היא עם מה שקורה כרגע, ואני לא מרגישה שהתקדמנו אתמול. הלוואי שאני אתבדה", אמרו תושבים לחי פה.

הגיבו כאן לכתבה