מעגלי שיח למען הדמוקרטיה וציון יום הזכרון לרצח יצחק רבין יתקיים בחיפה ב 07/11

אירוע של תנועות הנוער לציון יום הזיכרון לרצח יצחק רבין
יתקיים ביום חמישי 07/11/19 • 16:30 (נוער) בשעה 19:30 (מבוגרים) • בספורטק נווה שאנן בחיפה

ציון יום הזיכרון לרצח יצחק רבין (צילום: יעקב סער לע"מ)
צילום: יעקב סער לע"מ


ביום חמישי, 07/11/19, ט' בחשוון, לקראת יום הזיכרון הממלכתי לרצח רה"מ יצחק רבין, תתקיים "האסיפה הישראלית" בספורטק נווה שאנן בחיפה, לצד אסיפות נוספות שיתקיימו במקביל במקומות נוספים ברחבי הארץ וישוחחו יחד על האתגרים השונים העומדים בפני החברה, בייחוד בתקופה סוערת זו ובדגש על גבולות השיח הציבורי ושוויון זכויות.

צפויים להגיע כ – 1,500 איש. יגיעו תנועות נוער וארגונים מכלל הקשת הפוליטית והדתית בישראל, כדי להתווכח ולנסות ליצור הסכמות משותפות, לצד אסיפות נוספות שיתקיימו במקביל במקומות נוספים ברחבי הארץ.

זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה (צילום: דוברות האסיפה הישראלית)
זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה (צילום: דוברות האסיפה הישראלית)

האספות מפגישות אנשים מציבורים שונים מכלל חלקי החברה הישראלית. האסיפה הישראלית היא יוזמה של קואליציית "זוכרים את הרצח, נאבקים על הדמוקרטיה", שמובילות כלל תנועות הנוער, לצד ארגונים חברתיים נוספים ובחיפה היא תוצר של שיתוף פעולה עם רשות הנוער בעיר.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

האסיפה הישראלית הרביעית
להיפגש, לדבר, לשנות

לאחר שאירועי "אסיפה ישראלית" הקודמים סחפו עשרות אלפי אנשים מכל קצוות הקשת, האירועים פתוחים לציבור כולו, צעירים ומבוגרים, בני נוער דתיים וחילונים, יהודים וערבים, המוזמנים למפגש אמתי וכן על הקונפליקטים והמתחים הבוערים בחברה הישראלית. שתי הסוגיות שנבחרו לעמוד במרכז האסיפה הישראלית השנה הן גבולות השיח הציבורי בישראל ושוויון זכויות, לאור התקופה הפוליטית הסוערת בה כולנו שרויים.

זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה (צילום: דוברות האסיפה הישראלית)
זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה (צילום: דוברות האסיפה הישראלית)

את האסיפה הישראלית מארגנת קואליציית "זוכרים את הרצח. נאבקים על הדמוקרטיה" והיא מושתתת על אמנת היסוד המשותפת שחתמו עליה כלל הארגונים והאישים. מדובר בקואליציה שמובלת על ידי תנועות הנוער בישראל (בני עקיבא, הנוער העובד והלומד, בית"ר/הנוער הלאומי, השומר הצעיר, הצופים, המחנות העולים, האיחוד החקלאי, מכבי צעיר) בשיתוף מרכז רבין, קק"ל וארגונים חברתיים יהודיים, ערביים, דתיים וחילוניים.

הקואליציה הובילה מספר שנים את עצרת הזיכרון המרכזית לציון הרצח, עד לעצרת ה-20, בה לקחו חלק 100,000 איש. לאחר מכן החליטה הקואליציה ליצור תהליך ארוך טווח שיכלול סדרה של מפגשים בין כל חלקי החברה הישראלית בדמות אסיפה ישראלית. בעיר חיפה יש שיתוף פעולה גם עם רשות הנוער בעיר.

משתתפי האסיפה צפויים לחתום על מסמך הסכמה מקוצר ברוח מגילת העצמאות שיוגש לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, שנתן את ברכתו לאסיפה.

יו״ר מרכז יצחק רבין דליה רבין:

אסיפה ישראלית היא היום המודל האמתי והנכון לשיח פתוח בין כולם. בני הנוער מציבים מראה לחברה הישראלית שמאסה בשיח המפלג שיש בין המגזרים השונים ודורשים לא עוד. הגיעה העת לשיח אחר ומכבד. המפגש הזה מדי שנה מייצג את חזונו של יצחק. חזון של שיח והקשבה שהכרחי לקיומנו. כולנו זוכרים את הלילה ההוא ומסתכלים קדימה בתקווה לעתיד טוב, פתוח ואוהב יותר במדינה שלנו.
ציון יום הזיכרון לרצח יצחק רבין (צילום: יעקב סער לע"מ)

מובילי קואליציית "זוכרים את הרצח, נאבקים על הדמוקרטיה":

המערכת הפוליטית המשותקת רק מדגישה שאסור לנו להסתפק בהטלת פתק בקלפי. צריך ליצור תרבות דמוקרטית עממית שצומחת מהאנשים ויכולה להכיל את השוני בינינו. ככל שהזמן עובר מאז השבר הנוראי והשפל של הרצח, יום הזיכרון צריך להפוך ליום שבו אנחנו, הישראלים, בונים וחוגגים את הדמוקרטיה שלנו.

למידע ופרטים נוספים ניתן לפנות לפעילי האסיפה:
איה ידידיה , רכזת האסיפה בחיפה 052-4840615
תומר שמוקלר, דובר אסיפה כללית 054-673-8433 tomer-s@drorisrael.org.il

לא ניתן להגיב