סטלה מריס – מערת אליהו מסלול משפחות לשבת

מסלול משפחות לשבת – סיור מצולם בשביל היורד מסטלה מריס לעבר מערת אליהו וטיילת בת גלים

צילמו: תלמידי מגמת תקשורת – צילום מרכז חינוך ליאו באק

המלצה לטיול:
המסלול מתחיל מסטלה מריס בה מספר אתרים מיוחדים: המגדלור של נמל חיפה (בשימוש של חיל הים, הכניסה אליו אסורה).
לידו מצפור יפיפייה מאפשר תצפית על חיפה, המפרץ, הגליל ועד ראש הנקרה.
מצידו השני של הכביש מנזר כרמליתי יפיפה הבנוי על מערה קדומה. המסלול יורד מערבה לאורך שלוחה, עובר בין ביצורים שהגנו על הראדר הבריטי שהיה במתחם המגדלור ובהמשך מבנה עגול שהוא קפלה כרמליתית.
לאחר הקפלה מתעקל המסלול ויורד מזרחה לאורך המדרון בדרך נוחה עד לסיומו במערת אליהו הנביא המקודשת ליהודים. המסלול חשוף ברובו כשלאורכו צמחית שיחים נמוכים ומעט עצים.

בימים אלה, בהם החורף מאפשר טיולי טבע נעימים בשמש חורפית עדינה, יצאו תלמידי מגמת תקשורת – צילום של מרכז חינוך ליאו באק לסיור מצולם בקרבת בית הספר. מסלול הטיול בו בחרנו, מתחיל בסטלה מאריס, מוביל למערת אליהו וממנה יורד עד לים. הטיול במסלול מאפשר התבוננות בטבע, בצבעוניות ובמרקמים המיוחדים לו, בנופי חיפה המיוחדים ובמפגשי חומר – טבע מרתקים.

אלכס_מוקרואוסוב.JPG

אלכס מוקרואוסוב
יונתן_קליגר.JPG
יונתן קליגר
שהם שחר: בתמונה רואים במרכז הפריים, עץ מלא באצטרובלים סטנדרטי ופשוט למדי. בזווית רגילה אין משהו שמושך את העין בעץ הזה אך נעמדתי בכוונה כך שהאובייקט יהיה מול השמש כדי שעל העץ לא יהיה אור בכלל ויראו את העץ השחור על רקע השמיים הכחולים. בנוסף צילמתי את התמונה מזווית נמוכה כדי שהאובייקט יראה גדול ומרשים.

שהם_שחר.JPG

שהם שחר
ליאב_אורנשטיין.JPG
ליאב אורנשטיין
דינה גינזבורג: לדעתי זה הצילום שהכי הצליח להמחיש את עיקר המשימה שלנו באותו יום. ישנן המון טקסטורות שונות – קווים אנכיים של הגדר שמתנגשים עם הקווים המאוזנים של הספסל, הצל שנוצר על המדרגות, המדרגות עצמן והצל שהן יוצרות על הקיר מאחור. למרות ה"בלגן" שיוצרים כל הפרטים בפריים, לדעתי עדיין נוצר מעין סדר וסימטריה בגלל הדרך שבה בחרתי למקם הכל בפריים. אפשר לראות גם את הצבעוניות השונה של השמיים ברקע, הספסל, הגדר והדשא המציץ.

דינה_גינזבורג.JPGשיר_לוין.JPG

שיר לוין
עדי זילברשטיין בתמונה זו הלכתי בכיוון הקומפוזיציות הייחודיות. בחרתי לצלם את העץ בזווית נמוכה וזה גרם לעץ לקבל גובה, שהוא נראה הרבה יותר גבוה. הסגנון הזה שצילמתי את העץ על רקע השמיים מעניק ייחודיות לתמונה.

עדי_זילברשטיין.JPG

עדי זילברשטיין
גל_בכר.jpg
גל בכר
מיכאל לויטנסקי: אחרי הרבה זמן של החלטה, כי לא ידעתי מה אני רוצה להגיש ולהגיב אליו, החלטתי על תמונה זו. זוהי תמונה המשלבת טקסטורה וצבעוניות. עשיתי אותה כך שראיתי את הרצפה על הגשר והחלטתי לצלם (אני אוהב לצלם כאלה דברים). מבחינת הקומפוזיציה, אני יכול להגיד שהצבעים מתחלקים לרוב לשניים, הירוק של הצבע בו נצבע הגשר והגשר שממנו יש את הצל.

מיכאל_לויטנסקי.JPG

מיכאל לויטנסקי
דניאל_פפו.JPG
דניאל פפו
נגה אבירן מעבר לאמירה הגדולה של הטקסט בתמונה, עצם העובדה שהתמונה מלאה במסגרות שתוחמות את הטקסט הופכת אותו בעיני למעין עובדה הפגנתית. אם מתמקדים בטקסט ניתן לשים לב לטקסטורות המחוספסות שהוא מכיל, ניתן להבחין במתכתיות החלקה של סורגי החלון ואפילו על האור המשתקף על המגבת הכרוכה על הסורגים- היוצר אף הוא טקסטורה.

נגה_אבירן.JPG

נגה אבירן
קרן_פיקובסקי.JPG
קרן פיקובסקי
נועה רבס: בתמונה מופיע גזע עץ מקרוב כשניתן לראות את הנוף מאחוריו. בפריים יש הרבה מישורים: במישור הקידמי גזע העץ, במישור המרכזי העשב הצהוב, במישור אחריו העץ ובמישור האחורי ביותר הים והרקע. יש בו התנגשות בין הרבה טקסטורות וצבעוניות רבה שאני מאוד אוהבת. נראה כאילו יש באמצע הגזע פרצוף כמו של הפסלים בשבטים האינדיאנים שמאוד משך את תשומת ליבי. משמעות כל אלו בצילום הוא הצבעוניות בטבע.

נועה_רבס.JPG

נועה רבס
נועה_ליפשיץ.JPG
נועה ליפשיץ
עמית כץ: בתמונה ישנה מסגרת של עץ אשר תוחמת את התמונה ויוצרת במישור הקדמי של התמונה כהות וחוסר חדות ובמישור האמצעי ישנה הבחנה חדה יותר של הטקסטורות של הענפים, בניגוד לתחימה תוך הפריים שהוא המישור האחורי שופע צבע ירוק עז שמדגיש את הטקסטורות.

עמית_כץ.jpg

עמית כץ
דור_בר_לב.jpg
דור בר לב

את התמונות בחרה: נעמה אורנשטיין. טיול נעים

תגובה
 1. irir אמר/ה

  ובדרך ניתן לראות גם:
  1.אבן זיכרון לזכרו של יעקב שכטר ז"ל,ליד הקפלה.
  על אנדרטות ואתרים בחיפה, לזכר הנופלים, כולל האבן הנ"ל, ראו כאן:
  http://www.fresh.co.il/vBulletin/showth … p?t=431954

  2. בור סיד (כבשן). על בורות סיד בחיפה (ולא רק), כולל הבור שליד המדרגות היורדות מהקפלה לכוון מערת אליהו, ראו כאן:
  http://www.fresh.co.il/vBulletin/showth … p?t=524442

  3.חלק מחומת הכרמליטים. חלק החומה שניצב (מצד ימין) לשביל בו יורדים , וכן חלק שמעל מערת אליהו. על חומת הכרמליטים כולל החלקים הנ"ל, ראו כאן:
  http://www.fresh.co.il/vBulletin/showth … p?t=549726

לא ניתן להגיב