דניאל סיריוטי, כתב “ישראל היום” הותקף אתמול (26/10/19) בקריות

דניאל סיריוטי, כתב ישראל היום באזור חיפה, הגיע לקריית אתא במסגרת עבודתו. צעירים שזיהו שמדובר בעיתונאי החלו להכותו.

התוצאה: זעזוע מוח, דקירה ושיניים שבורות

כתב “ישראל היום” דניאל סיריוטי הותקף אמש (שבת 26/10/19) בקרית אתא על ידי חבורת צעירים שככל הנראה לא אהבו את העובדה שמדובר באיש תקשורת.

דניאל סיריוטי תיאר ואמר:

אתמול בערב הלכתי לבית משפחה של הרוגה בתאונת דרכים. הלכתי כדי לנסות לתאם ראיון. חבורה של כמה צעירים חרדים, ככל הנראה חוזרים בתשובה, ישבו בקצה הרחוב. חשוב לציין שאין להם שום קשר למשפחת ההרוגה.

“הם הבחינו שעל הרכב של יש מדבקת עיתונות. שאלו אם אני עיתונאי. התחילו לקלל. אמרו שכולנו בוגדים, כולנו שמאלנים. באיזשהו שלב אחד הבחורים הגיע על אופניים חשמליים כשהוא מרכיב ילד, וניסה לחסום את דרכי.

אמרתי לו ‘תגיד, ככה אתה מסכן את הילד? אם הייתי פוגע בכם אני הייתי הולך לבית סוהר’.

עוד הוסיף דניאל: “באותו רגע הרגשתי אגרוף לפרצוף בזמן שישבתי ברכב. יצאתי החוצה. התגודדו סביבי 6-7 חבר’ה שהתחילו להרביץ לי. אחד הוציא אולר וניסה לדקור אותי בבטן. גוננתי על עצמי ונדקרתי באצבע. השאר הרביצו לי בפנים, שברו לי שניים. הגיע מישהו עם דוקרן והם צעקו ‘תדקור אותו, תדקור אותו’.

לבסוף אמר סריוטי: “למזלי עברו שם שני אזרחים ואחת מהם זינקה עלי ואמרה ‘אם אתה רוצה לדקור אותו תצטרך לעבור דרכי קודם’. אני לא מכיר אותה. במשטרה אמרו שהם כנראה יודעים מיהי כי היא התקשרה לדווח. היא ועוד אדם הצליחו להכניס אותי לרכב שלי מדמם בלי שיניים ונפוח”.

סיריוטי נלקח לבית החולים רמב”ם שם אובחן כי הוא סובל מזעזוע מוח קל, ומחבלות משמעותיות בגופו. “איבדתי 6 שיניים והגוף כואב. מזל שהצלחתי להגן על הבטן מדקירה משמעותית”.

המשטרה פתחה בחקירה במטרה לאתר את התוקפים ולמצות עמם את הדין.


כתבנו אקי פלקסר פנה לאגודת העיתונאים של חיפה והצפון וקיבל מהם את תגובתם לתקיפת העיתונאי דניאל סריוטי מ״ישראל היום״: אנו שולחת לעיתונאי ״ישראל היום״ דניאל סריוטי איחולי החלמה מהירה, ומגנים בחריפות כל סוג של אלימות נגד עיתונאים הממלאים את תפקידם.

יו״ר אגודת העיתונאים שולי פויר שינוולד אמרה לחי פה שהאירוע החמור משקף תהליכים של פילוג, הסתה והיעדר הערכה לזולת, המתרחשים לאחרונה בישראל. תהליכים אלה מאיימים לא רק על חופש העיתונות, החוק והמשפט אלא על החברה כולה. אגודת העיתונאים תפעל ככל יכולתה למנוע הישנות מקרים אלימים מסוג זה בעתיד ותגיב בחריפות על הנסיונות לקעקע את חופש הביטוי והדמוקרטיה בישראל.


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

7 תגובות
 1. חגי גוטמן אמר/ה

  עצוב מאוד שזה ככה

 2. אלונה מיירון אמר/ה

  זוועה.
  מה קורה במדינה הזו?

 3. מיר אמר/ה

  המשטרה חוקרת…..

  1. חגי גוטמן אמר/ה

   המשטרה חוקרת זה מה יש לך להגיד

  2. חגי גוטמן אמר/ה

   טוב

 4. אילנה אמר/ה

  חצופים.איה דרכה של התורה?
  אין כבוד לכלום.
  מבחינתם שבת .אנשים דתיים לא חיים כאן על אי בודד . אם כל הכבוד לדת. ויש לי הרבה כבוד לדת. אנני חושבת שאיזה רב היה מסכים עם תקיפה כזו. בושה וחוצפה
  אילנה

  1. חגי גוטמן אמר/ה

   המדינה הזאת ממזמן עבדה צלם אנוש אין חוק אין דין ואין דין ולא משפט אנרכיה יש כאן