האם והבת שנהרגו בכביש 6 תושבות קריית ים • חטיבת הביניים בה למדה ההרוגה תפתח מחר (20/10/19) עבור חבריה לספסל הלימודים

אגף החינוך של עיריית קריית ים, בתאום עם משרד החינוך במחוז חיפה,  הודיע הערב (מוצ”ש) כי יפתחו מחר את חטיבת הביניים שבה למדה ההרוגה בתאונת הדרכים הקטלנית בכביש 6 בסמוך למחלף בן שמן ותפעיל צוותים של פסיכולוגים אשר יפגשו עם חבריה של ההרוגה לספסל הלימודים. במקביל נערכים באגף הרווחה כדי לסייע למשפחה בסידורי ההלוויות. 
ראש העיר דוד אבן צור, ביקש להביע את תנחומיו והבטיח לבני המשפחה כי העירייה תתגייס לעזרתה ככל יכולתה.

התאונה אירעה היום, שבת, 19/10/19, אחר הצהריים, כאמור, בכביש 6, בסמוך למחלף בן שמן. האישה שנהרגה, בת 30, שהייתה בהריון מתקדם, יולדה בבית החולים, ומצבו של העובר קשה. הרופאים בבית החולים בילינסון נלחמים על חייו של העובר שיולד. הבת, שלמדה בחטיבת הביניים, נהרגה. האב, שנפצע באורח קל, צפוי לצאת מבית החולים ולהיפרד מאשתו וילדתו שנהרגו.

לשון הודעת מנהלת חט”ב רודמן, שרה שייקר, אותה פרסמה להורי הילדים בחטיבה, בעקבות האסון שפקד את בית הספר, כאשר תלמידה של בית הספר נהרגה בתאונת הדרכים הקשה:

הורי משפחת רודמן היקרים, לצערנו הרב קיבלנו היום בשורה מרה וכואבת על מותה של תלמידתנו מכיתה ח’2 בתאונת דרכים קטלנית. גם אימה של התלמידה נהרגה בתאונה ואחותה הקטנה ואביה מאושפזים כעת בבית החולים. כולנו מרגישים צער ועצב עמוק נוכח האסון הכבד.
נוכח האירוע הקשה, בית הספר ייפתח מחר ובשעה עשר תלמידים יוכלו להגיע לבית הספר לשיח עם הצוות החינוכי ופסיכולוגים. במהלך השיח יינתן מידע עובדתי אודות האירוע ויינתן מקום לביטוי רגשי וחבירה לכוחות התמודדות יעילים. ייתכן וילדיכם כבר קיבלו את הבשורה הקשה בשעה זו ומביעים רגשות של עצב וצער. חשוב לאפשר להם את השיח ובעיקר למצוא יחדיו את כוחות ההתמודדות שלהם.  חשוב לחזק את תחושת המסוגלות בהתמודדות עם האירוע.
להלן קווים מנחים לשיח עם הילדים:
– חשוב לשדר אמון בכוחם של הילדים להתמודד.
– מומלץ לקיים שיחה עם הילד/ה על מה שיכול לסייע לנו להתמודד בזמנים קשים. אפשר ואף רצוי לכוון את הילדים לעשייה ולהציע להם למלא תפקיד מוגדר ובר ביצוע. בדרך זו מחזקים את תחושת המשמעות והשליטה במצב.
מחר בבוקר וביום שלישי בשעה 10.00 צוותי החינוך ,  צוותי ההדרכה והשירות הפסיכולוגי יגיעו לבית הספר ויתנו מענה קבוצתי ופרטני.

תאונת דרכים קטלנית בכביש 6 (צילום: מד"א)
תאונת דרכים קטלנית בכביש 6 (צילום: מד”א)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.