אביהו האן: יש לעצור את הפיצוצים במחצבת ורדיה באופן מיידי

פיצוצים במחצבת ורדיה (צילום: יוסי משולם)

בשאילתה שתעלה לדיון במועצת העיר הבאה טוען יו”ר סיעת הירוקים שכבר יותר משנתיים מתלוננים תושבי ורדיה על פגיעה באיכות חייהם והעירייה לא עושה דבר.
כזכור, בערב חג סוכות חשפנו כאן בחי פה את הפיצוצים שהחרידו את תושבי ורדיה

מורדות ורדיה

יו”ר סיעת הירוקים אביהו האן טוען כי יש להפסיק באופן מיידי את הפיצוצים במורדות שכונת ורדיה. בשאילתה, שתעלה לדיון במועצת העיר הבאה, מסביר האן כי בימים האחרונים ובמיוחד בחול המועד סוכות בוצעו במשך מספר ימים פיצוצים כבדים בפרויקט וזאת ללא עדכון התושבים מראש וללא הכנה מוקדמת של התושבים. לדבריו, הפיצוצים יצרו סיכון ורעידות עצמתיות של בתי התושבים ואף סדקים, שמתגלים ואיכות החיים והבריאות של התושבים נפגעת קשות. הוא אף מכנה את מה שאירע “מערב פרוע”.

האן מבקש תשובה מהעירייה לכך שבמשך שנתיים התושבים סובלים ואין אף גורם עירוני שאוכף את התקנות הנדרשות ונותן מענה לתושבים. הוא גם סבור שלפני סדרה של פיצוצים, כמו שהיו בימים האחרונים, צריך לעדכן את התושבים.

צפו: פיצוצים במחצבת ורדיה הרעידו את השכונה (צילום: יוסי משולם)

האן מתאר את ההשלכות מהשנתיים האחרונות:
“התושבים חוששים!! לטענת חלק מהתושבים הבתים נפגעו , אבק חודר לכל פינה טובה. לא ניתן לחיות באיזור שמול הפרויקט. המצב הגיע לידי כך שמספר תושבי השכונה אף עזבו את בתיהם .מצב הצמחייה בשכונה קשה ביותר וצמחים רבים מתו כולל עצי פרי. לתושבים קשה לנשום והאוויר מלא בחלקיקים המסכנים באופן מהותי את חיי התושבים”.

“העירייה לא ממלאת את תפקידה”

האן מעלה שאלות קשות בשאילתה לגבי הטיפול במחצבת ורדיה כיום ובשנתיים האחרונות. הוא גם סבור שניתן להשליך ממה שקורה בורדיה למה שקורה באתרי בנייה נוספים ברחבי העיר. “היכן עיריית חיפה שתפקידה לשמור על איכות החיים שלך התושבים ?
מדוע עיריית חיפה אינה אוכפת על הקבלן, הפעלת תותחי מים? בקדנציה הקודמת של ראש העיר הובטח לבצע זאת כדי למנוע חדירת אבק לבתי התושבים?
מדוע המערכת העירונית אינה מייצרת אכיפת התקנות הנדרשות כנגד הייזם כולל שעות עבודה ורעש.
היכן איגוד ערים להגנת הסביבה חיפה, מדוע הוא לא נכנס לעובי הקורה ?
מדוע לא מייצרים תהליכי עדכון נדרשים מול התושבים לפני פיצוצים?
האם נבחנו ההיבטים השונים בפעולת פיצוצים בלב שכונה, מדוע פיצוצים אלה נדרשים ?
מדוע עיריית חיפה לא מוציאה הנחיות לקבלנים וגם בודקת אכיפה בביצוע פרויקטי בניה שונים בעיר , כדי למזער את הנזק שנגרם לתושבים, הן ברמת הנשיא והן בפרויקט של פרשקובסקי בברל כצנלסון ובפרויקטים נוספים בעיר ?”.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. רמי אמר/ה

  נראה שהעירייה מקדשת את איכות חיי התושבים על מזבח קידום בנייה והתחדשות עירנית. זלזול מוחלט והתעלמות מחיי התושבים.

 2. ביזוי אמר/ה

  הורסים את העיר בגלל תאוות בצע וראשת עיר פלגמטית. אחר כך גם מתפלאים למה יש הרבה חזירים בתוך העיר -מסכנים לקחו להם את שטח המחיה וגם כאן ראשת העיר לא מתפקדת!
  אלה דברחם שניתן לפתור ולהתנהל מולם אם קצת מגדילים ראש.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור נדל"ן בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו