המאלש”ח אריאל שבת (מדריך אוכלוסייה לשעת חירום) החרדי היחיד של פיקוד העורף במחוז חיפה

הכירו את רב”ט אריאל שבת, בן ה-24 מקריית אתא, נשוי ואב לילד בן שנה ושמונה חודשים והוא המאלש”ח (מדריך אוכלוסייה לשעת חירום) החרדי היחיד במחוז חיפה של פיקוד העורף.

במסגרת תפקידו’ שבת מעביר הדרכות בנושא הכנה למצבי חירום במוסדות חינוך, בתי עסק, משרדי ממשלה ועוד, ברחבי העיר חיפה ובאזור הקריות מקום מגוריו.  

שבת, הוא הראשון ממשפחתו שהתגייס לצבא, והוא מספר:

הרגשתי צורך עז לעשות שינוי בחיי ולחפש מסגרת אחרת, הייתי בכולל (לימודי ישיבה) והתקשיתי עם המסגרת, הרגשתי שאני יכול לנצל את הזמן שלי טוב יותר.

משפחתו של שבת סירבה בהתחלה להכיר בגיוסו, בעיקר אמו. רק לאחר שהאם התייעצה עם הרב של המשפחה היא למדה לקבל את החלטת בנה, “עיקר התפקיד הוא הצלת חיים, מדובר בעבודת קודש”, כך אמר הרב לאם.

‎לאריאל שבת, יש עבר עם הדרכה וחינוך:

התחברתי מגיל קטן לעניין החינוך, לעבודה עם ילדים, לייעוץ, להבין מה הבעיות ולנסות לתקן. “הייתי נער שמתקשה במסגרות ולא התמדתי באף מוסד לימודי. לפני כשלוש שנים חוויתי צומת דרכים בחיים, הייתי בדילמה חזקה שקשורה בעיקר למשפחה ונעזרתי באיש חינוך שייעץ לי כדי להגיע לפתרונות.

‎בעקבות מקרה זה, הבין שבת, את חשיבות החינוך וההדרכה ולקח על עצמו שליחות זו, “החלטתי שאני רוצה להעביר הלאה את העזרה שקיבלתי. ראיתי שעם גישה שונה, חשיבה מחוץ לקופסה והתמקדות באדם ובפרט אפשר להגיע לפתרונות. תמיד התעניינתי בהדרכה והוראה, אני רואה את תפקיד המאלש”ח כהתחלה, בעזרת ה’ לאחר השירות הצבאי אחזור ללמוד הוראה”.

לרגל תחילת השנה החדשה אריאל משתף אותנו במחשבותיו:

בראש השנה, כולנו יחד, חילונים ודתיים מכל העדות ומכל המגזרים וגם מי שאינם יהודים, כולם עוברים יחד לפני ה’ ביום זה ונידונים לשנה טובה. מאחל לנו שנגלה אחדות וניכתב בספר החיים והשלום, ונזכה לשנה של ברכה והצלחה בכל מעשה ידינו ולשנה של אושר ובריאות. ‎שתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.