מכבי חיפה – דוח מצב לאחר המחזור השישי • פרשנות • אודי דהן

שחקני מכבי חיפה חוגגים (צילום: האתר הרשמי)

אל תפתחו את השמפניות ואל תתפרו את החליפות (עדין)… במכבי חיפה לא זוכרים פתיחת עונה כזו טובה כבר הרבה זמן.

מכבי חיפה, ערב המחזור ה-6, בליגת הבורסה לניירות ערך, ממוקמת במקום השלישי, עם 13 נקודות, מתוך 18 אפשריות ונקודה אחת מהמקום ראשון.

מאזן מכבי חיפה עד כה:

מכבי חיפה ניצחה 4 משחקים, תיקו 1 והפסידה פעם אחת. על הנייר ,מכבי חיפה ניצחה את כל המשחקים, אותם היא הייתה אמורה לנצח. וכרגיל, לא הצליחה לנצח דרבי, והפסידה מול היריבה השנואה, מכבי תל אביב.

ראשית, אציין כי בתחילת העונה הזו בליגת העל, ניתן לראות שאין משחקים קלים. ראיה לכך היא שמכבי ת"א הגדולה, לא הצליחה לנצח אמש, בביתה החדש ומול הקהל הביתי, את הפועל חדרה החלשה.

הפסד בשער עצמי – מכבי חיפה בכדורגל – היכולת הייתה טובה יותר מהתוצאה (צילום: האתר הרשמי)

הפסד שנבע מחוסר מזל

למרות ההפסד למכבי תל אביב, שהגיע לאחר משחק שווה כוחות, ואף בעליונות קלה של הירוקים מחיפה. ההפסד אינו כמו שאר העונות האחרונות, בהן מכבי חיפה הפסידה את המשחק, עוד לפני שהוא התחיל. הפעם היה זה הפסד בשער עצמי, שנבע מחוסר מזל. המשחק יכל להסתיים בתיקו אפס, גם אם היה משוחק עד עכשיו.

לא מצליחים לנצח דרבי

נכון, מכבי חיפה לא מצליחה לנצח את היריבה העירונית כבר המון זמן, ואף לא מצליחה לכבוש נגדה. אך כמו מול מכבי ת"א, גם הדרבי הזה היה שונה. וזה לא שהפועל חיפה, שינתה גישה ובאה במטרה לנצח, לא ולא… היא עדין מגיעה למשחקי הדרבי, במטרה אחת, שהיא לא להפסיד. השוני הוא דווקא אצל הירוקים, שלא ספגו והיו טובים יותר לאורך כל המשחק, ורק חוסר מזל מנע מהם לנצח.

ניקיטה רוקאביצה – בעונתו הטובה ביותר (צילום האתר הרשמי)

בארבעת המשחקים הנוספים, מכבי חיפה כבשה 12 שערים, והציגה כדורגל שמח, התקפי ולפרקים איכותי מאוד. מה שגורם להרבה אוהדים וותיקים, להיזכר בתקופות היפות יותר של המועדון הירוק.
אבל למרות פתיחת העונה הטובה, אסור למכבי חיפה ולאוהדיה לפתוח שמפניות ולהכין את הבמות בחוף דדו המפורסם.

אוהדים - אוהדי מכבי חיפה (צילום: שי מזור)
אוהדי מכבי חיפה (צילום: שי מזור)

אנחנו רק במחזור השישי והליגה עוד ארוכה מאוד. מה שכן ניתן לראות בבירור, וניתן כבר להבין מה תהיה המגמה במשחקיה של מכבי חיפה, נגד מרבית הליגה. קבוצה אחת תתגונן כל המשחק ותנסה לעקוץ ,ומכבי חיפה תנסה לתקוף ולתקוף ולנסות לפצח את ההגנות.
קשה מאוד לנצח קבוצה, שבאה במטרה אחת והיא לא להפסיד. הקבוצות שמשחקות מול מכבי חיפה, כמעט ולא עוברות את חצי המגרש, ויחס החזקת הכדור נוטה ברובו למכבי חיפה.

קשה מאוד לשחק מול צפיפות, כאשר נמצאים כ 20 שחקנים תמיד בחצי מגרש אחד, מה שמחייב את מרקו בלבול, לנסות ולמצוא, בכל משחק מחדש, את הנוסחה הטובה ביותר.

מרקו בלבול כל משחק מחפש נוסחה חדשה( צילום: ירון כרמי "חי פה")

תחרות אמיתית על מרבית העמדות במגרש

למרקו בלבול יש סגל רחב מאוד, וזו הפעם הראשונה, מזה זמן רב, בה מתקיימת תחרות אמיתית על מרבית העמדות במגרש. עובדה זו היא שגורמת למתח חיובי אצל שחקני מכבי חיפה, ושומרת אותם חדים ומפוקסים. ניתן היה לראות זאת בברור, כאשר המגן ארנסט מאבוקה, ירד לספסל וחזר משחק לאחר מכן, ונתן את המשחק הטוב שלו בינתיים, במדי מכבי חיפה מול מכבי נתניה (3:0 לחיפה). בנוסף ראינו אתמול מול נס ציונה, את מוחמד עוואד, שאיבד מזמן את מקומו בהרכב, עלה אתמול כמחליף, והיה הטוב במגרש, כבש ואף בישל בניצחון שוב 3:0.

מוחמד עוואד מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)
מוחמד עוואד – מכבי חיפה (צילום: ירון כרמי)
ארנסט מאבוקה - מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)
ארנסט מאבוקה – מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)

למכבי חיפה נכונה עוד עונה ארוכה, אבל אין ספק שזה מרגיש לי שזו עונה ירוקה!

2 תגובות
  1. אביבית אמר/ה

    אלוף

  2. azulay אמר/ה

    יפה מאוד
    אין על מכבי חיפה!

לא ניתן להגיב