עו”ד שרבל ג’ובראן, חיפאי שעושה צדק ומייצג שחקני כדורגל מהמגזר בארץ ובעולם

עו”ד שרבל ג’ובראן עם השחקן סלח עלא אלדין במעמד החתימה בפמלקאו הפורטוגלית (צילום: אלבום אישי)

עו”ד שרבל ג’ובראן, בנו של השופט המיתולוגי סלים ג’ובראן, מייצג שחקני כדורגל, המשחקים בארץ ובאירופה. אחמד עאבד מהפועל ת”א, פיראס מוגרבי מבני סכנין וחסן עלאא אלדין, שחתם לא מזמן בליגה הפורטוגלית. בתור עורך דינם של השחקנים, הוא דואג לשמור על זכויותיהם, בזמנים שבהם לעיתים הכסף מדבר יותר מהכישרון.

שרבל ג'ובראן עם אביו השופט סלים ג'ובראן (צילום: אלבום אישי)
שרבל ג’ובראן עם אביו השופט סלים ג’ובראן (צילום: אלבום אישי)

איך התגלגלת מענף המשפטים לתחום הכדורגל ואיך השדרן זוהיר בהלול מעורב בכל הסיפור?

אומרים ש“התפוח לא נופל רחוק מהעץ”. שרבל ג’ובראן יכול להיות דוגמה לפתגם הזה אך קצת אחרת. כבנו של סלים ג’ובראן, שופט בית המשפט העליון, יושב ראש ועדת הבחירות של הכנסת ה-20, משנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר ויקיר העיר חיפה 2018, היה טבעי ששרבל יבחר לעסוק במשפט ודין, אך במקרה הנ”ל זה קרה אחרת, בחירתו בתחום הספורט והכדורגל אותו הוא אוהב מגיל צעיר.

sharbel joubran
עו”ד שרבל ג’ובראן (צילום: אלבום אישי)

שרבל ג’ובראן (39), עוסק בתחום המשפטים בין היתר בדיני נדל”ן, אך החיבור הטבעי לכדורגל התחיל כבר מילדות, כשאביו סלים ג’ובראן והשדרן המפורסם זוהיר בהלול היו חברים בהנהלה של קבוצת הכדורגל “הפועל בני עכו”. שרבל היה הולך למשחקים ביחד עם אביו והתאהב בכדורגל. שרבל טוען שאביו לא ממש תמך ברעיון שבנו יהיה שחקן ובסופו של דבר, שרבל בחר להתמקצע בכיוונים אחרים, למרות שעד היום הוא אוהב את הכדורגל, נמצא בעניינים וגם משחק מדי פעם עם חברים.

ג’ובראן ו-ורוצ’ינה הקרואטי לאחר החתימה בקבוצת אל שבאב אל אורדון הירדנית (צילום: אלבום אישי)

על היותו בן של דמות מפורסמת ברחוב החיפאי והישראלי מגיב שרבל בחיוך קצת ביישני:

זו תחושת גאווה להיות הבן של סלים ג’ובראן, אדם במעמד של שופט בכיר שמייצג את החלשים ואת המיעוטים, למדתי מאבא הרבה דברים בפן החינוכי – התנהלות עם אנשים, שלום בית, לסגור ויכוחים בין שני הצדדים בצורת גישור ולא רק בין כותלי בית המשפט. הדו קיום אצלנו הוא בדם, היו באים לביתנו אנשים מכל העולם, לא הבדלתי דת, תמיד הסתכלנו על אנשים קודם כל כבני אדם. אני תמיד מנסה ליישם את הדברים שאבא העביר בתחום המשפט אם זה ההגינות ו היושרה עם הלקוחות שלי.

בתחילת דרכו בתחום הכדורגל במשפט, (מסתבר שיש נישה כזו) ייצג שרבל שחקנים זרים דוגמת ויורל ניקוארה הרומני, אותו החתים במכבי פ”ת בעונת 2016-17, את בויאן ורוצ’ינה הקרואטי (ששיחק חצי עונה בהפועל ת”א בשנת 2009-10), אותו החתים בעונת 2017-18 בעסקה בה עבר השחקן לקבוצת “אל שבאב אל אורדון” הירדנית וכך הפך לשחקן הקרואטי הראשון המשחק במדינה. כמו כן, מייצג שרבל את החלוץ אחמד עאבד, שמשחק כיום בהפועל ת”א, כשבינואר 2018, החתים אותו בקבוצת גירסנספור מהליגה הטורקית השנייה. השחקן לא התאקלם בקבוצה ובסופו של דבר, חזר לארץ וחתם באמצעותו של עו”ד ג’ובראן בהפועל ת”א בעונה שעברה.

שרבל מספר על טבילת האש בתחום:

אני אוהב את זה ומה שאני עושה בא מאהבה למקצוע. בתחילה, ייצגתי שחקנים זרים ששיחקו בארץ, בנושאים כמו: תביעה נגד מועדון, ייעוץ לגבי מיסוי, זכויות תשלום, דבר גרר דבר וזה התגלגל לשחקנים מהמגזר שלי, המגזר הערבי, בו גיליתי לצערי שהם מאבדים את הראש, לא מתנהלים נכון. נכנסתי חזק לתחום, התמקדתי, קראתי ועשיתי כל דבר בשביל להתמקצע בזה בצורה הטובה ביותר.
ג'ובראן ואחמד עאבד במעמד החתימה בקבוצה הטורקית (צילום: אלבום אישי)
ג’ובראן ואחמד עאבד במעמד החתימה בקבוצה הטורקית (צילום: אלבום אישי)

החתמות משמעותיות עבורך?

  • ההחתמה המשמעותית האחרונה הייתה של שחקן מהמגזר הערבי שבכלל לא משחק בארץ, בקבוצת פלמיקאו הפורטוגלית, אותה רכש איש העסקים עידן עופר לפני שנה. הקבוצה העפילה העונה לליגה הבכירה וכרגע נחשבת להפתעת העונה כשהיא מדורגת במקום השני.
  • ב17/09/2019, החתים שרבל בקבוצה הפורטוגלית את שחקן הכנף עלא אלדין חסן (19) מהכפר משהד. השחקן שיחק בשנים האחרונות בליגה הגרמנית השנייה בקבוצת הנוער של אלן, יצא להתרשמות בפמליקאו ואחרי כמה ימים קיבל תשובה חיובית. השחקן ישחק העונה בקבוצת ה U-23 שזו קבוצת המילואים, אך לא מן הנמנע שאם יצטיין ישחק גם בבוגרים.
עו"ד שרבל ג'ובראן עם השחקן סלח עלא אלדין במעמד החתימה בפמלקאו הפורטוגלית (צילום: אלבום אישי)
עו”ד שרבל ג’ובראן עם השחקן סלח עלא אלדין במעמד החתימה בפמלקאו הפורטוגלית (צילום: אלבום אישי)

שרבל מדבר על ההתמקדות שלו בשחקנים מהמגזר והרצון העז שלהם להצליח:

זיהיתי פוטנציאל במגזר הערבי, בו קיימים מלא שחקנים “רעבים”, שהכדורגל בשבילם הוא דרך לפרוץ ולפרנס את כל המשפחה, כי אין להם ברירה אחרת, במיוחד בכפרים, שם המצב הסוציו-אקונומי ירוד. ראיתי שחסר לשחקנים ניהול נכון וסבלנות, למרות שיש להם מוסר לעבודה קשה. חיפשתי את השחקנים עם הפוטנציאל הגדול ביותר, יש לי אנשים שמביאים אינפורמציה על שחקן כזה או אחר, קודם כל אני נפגש עם השחקן ומה שאני בודק זה האישיות, איך שהוא מתנהל איתי הוא יתנהל גם על המגרש ולפי זה אני מקבל החלטה אם זה שחקן שאפשר לקדם ולעזור לו.

שרבל גו'בראן עם מיראלם פיאניץ', שחקנה של יובנטוס ונחברת בוסניה (צילום: אלבום אישי)
שרבל גו’בראן עם מיראלם פיאניץ’, שחקנה של יובנטוס ונחברת בוסניה (צילום: אלבום אישי)

שרבל מבקש להדגיש שהוא לא סוכן שחקנים, אלא משהו יותר מהותי וחשוב ללקוחות אותם הוא מייצג:

אני לא סוכן אלא עו”ד שמייצג שחקני כדורגל ודואג לזכויות של השחקן. אני מייצג את השחקנים, בונה להם את הקריירה, דואג להסכם טוב עם הקבוצה ולזכויות של השחקן. ההבדל ביני לבין סוכן שחקנים הוא שבהרבה מהמקרים, מה שחשוב לסוכן זו ההחתמה בקבוצה זו או אחרת, הכותרות וכסף, אותי מעניינים גם דקות המשחק שהשחקן שלי יקבל ואיפה הוא יהיה בעוד 3-5 שנים, אין שום טעם אם שחקן שלי חתם בקבוצת פאר והוא לא משחק שם דקה, מה השגתי בזה, איפה העתיד שלו?

השאיפות והפסגה שאתה שואף להגיע בתחום ?

השאיפה שלי היא ששחקנים שאני מייצג יפרצו מעבר לבמת הכדורגל הישראלי וישחקו בחו”ל, לצערי הכדורגל בארץ ברובו עדיין לא מנוהל בצורה המתאימה לכישרונות שגדלים בו ומפוספסים ובחו”ל ניתן למצות יותר משחקנים כשרונים, איפה שהמקצועיות מדברת יותר מהעסקנות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.