חברי סגל ההוראה של הטכניון חיפה הפגינו בדרישה למלא את הסכם השכר שחתמה הנהלת הטכניון עימם בשנת 2018

חברי וחברות סגל ההוראה של הטכניון, הפגינו הבוקר (ראשון 22/9/19) מול הנהלת הטכניון בדרישה למלא את הסכם השכר שחתמה הנהלת הטכניון עימם בשנת 2018 ובו התחייבה לשלם תוספת הוראה טכניונית ייחודית.

ד”ר יוסי כהן, מרצה בפקולטה למתמטיקה בטכניון (צילום: גילה זמיר)

דרישה לשלם את מלוא הסכום עליו התחייבה ההנהלה בהסכם
לדברי המפגינים, בהסכם שנחתם בין סגל ההוראה לבין הנהלת הטכניון, ההנהלה התחייבה לשלם את התוספת בארבע פעימות וחדלה לעשות זאת לאחר הפעימה השלישית, זאת בטענה כי טעתה בחישוב מספרם הנכון של חברי הסגל. כתוצאה מכך, משכורתם של חברי הסגל, שהיא ממוצעת עד נמוכה, נפגעה ב-20%-50%. ארגון סגל ההוראה דורש מהנהלת הטכניון לקחת אחריות על טעותה ולשלם את מלוא המשכורת המגיעה לסגל ההוראה. ההפרש הוא כמה מאות אלפי שקלים לכל הפער בשכר. סכום זעום ומגוחך מול ההשקעה האקדמית והמקצועית של אנשי סגל ההוראה.

מאבק על זכויות
סגל ההוראה של הטכניון מונה כ-1800 איש ואשה, בחלקי משרה שונים ומהווה עמוד השדרה של הוראה אקדמית בטכניון. סגל ההוראה אחראי על ההוראה האקדמית במוסד בעל מוניטין מעולה ובינלאומי המכשיר ומלמד את אנשי המדע, המחקר, ההייטק, הרפואה וההנדסה של מדינת סטארט אפ ניישן, שמדינת ישראל גאה ומתברכת בהם.
המפגינים טוענים כי בניגוד לכל הגיון, סגל זה נטול זכויות סטנדרטיות של עובדי טכניון. היחס אליו מצד הנהלת הטכניון, עומד ביחס הפוך לתרומתו וערכו המקצועי והאקדמי. זוהי בושה לטכניון, הם אומרים.

מהנהלת הטכניון נמסר לחי פה בתגובה:

אנחנו מקיימים הידברות שוטפת עם נציגי הארגון בתקווה לפתור את נקודות המחלוקת בקרוב.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.