חברת MSC מודיעה על הפסקת פקידה של נמל חיפה באניות נוסעים…

צמצום נוסף בהיקף הפעילות של נמל חיפה: מספר חדשים לאחר שחברת צים צמצמה את היקף העבודה בנמל, גם ענקית ספינות התיירות MSC מודיעה על הפסקה קרובה של פקידת הנמל בחיפה.

יוסי שטר, נציג חברת הספנות MSC אמר בכנס חיפה לתיירות של אוניברסיטת חיפה:
“החל ממרץ 2014 ובשנת 2015 אוניות תיירים לא יגיעו לארץ”
*לדבריו, תחום השיט בישראל נמצא בירידה בגלל יוקר המחיה, יוקר הדלק ויוקר המיסוי. מנכ”ל משרד התיירות אמיר הלוי אמר בכנס כי בכוונת המשרד להשקיע סכומים קטנים יותר בפרויקטים ממוקדים, בעיקר בתחזוקה ונראות, ופחות בפרויקטים “מגלומנים” כדבריו, שלא מתוחזקים כראוי והופכים למוזנחים*

MSC החלה לפקוד את נמל חיפה באוניות נוסעים רק לפני שנתיים וחצי (2011)…

נמל חיפה – צילום: חי פה

 

“תחום השיט הולך ויורד בגלל יוקר המחיה יוקר הדלק והמיסוי. החל ממרץ 2014 ובשנת 2015 אוניות תיירים לא יגיעו לארץ”, כך אמר היום (יום ה’) יוסי שטר, נציג חברת הספנות MSC בישראל בכנס חיפה החמישי לתיירות של אוניברסיטת חיפה.
לדבריו של שטר, המיסים שמטילה מדינת ישראל על התיירים הופכים את ישראל ליעד בלתי מועדף. הוא הסביר שגם “מס הגולגולת” שגובה המדינה על כל תייר, המיסוי הגבוה על העגינה בנמלים וחוסר היכולת לעגון במצרים בגלל המצב הביטחוני באזור יביא לכך שאוניות התיירים לא יגיעו בשנתיים הקרובות לישראל.

גם מנכ”ל משרד התיירות אמיר הלוי, שדיבר בפאנל מוקדם יותר התייחס לכך שעלויות הנופש של תיירים בישראל הם גבוהים וכי משרד התיירות עושה מאמצים להוריד את העלות. “אנחנו עוברים משרד-משרד, רגולטור-רגולטור, ומנסים לראות היכן אפשר להוזיל את העלויות, אבל בסופו של דבר רק הגדלת ההיצע תוריד מחירים”, אמר.

אמיר הלוי אף הוסיף שאחת הדרכים שבהם פועל משרד התיירות כדי להגדיל את ההיצע הוא באמצעות פיתוח תחום הקמפניג. “אחד היעדים שלנו לשנה הקרובה הוא פיתוח תחום הקמפינג ובשנה הקרובה נפתח שני אתרי קמפינג בירושלים, בני 500 מקומות לינה כל אחד. יש בתחום זה פוטנציאל של עשרות אלפי מקומות לינה נוספים – ואנחנו נעשה זאת”. הלוי הוסיף כי תחום הקמפינג יכול לשלב את משאב הטבע והנוף שיש בארץ, מה גם שלהקים אתר קמפינג לוקח פחות זמן בצורה משמעותית מהקמת מלון חדש.

שינוי מדיניות נוסף עליו סיפר הלוי הוא השקעה מצומצמת יותר בתחזוקה ושיפור של אתרי תיירות קיימים, כשהדגש שהוא נתן בדבריו היה על ערי תיירות דוגמת טבריה ואילת, ולא על פרויקטים חדשים ו”מגלומנים” כדבריו, שבגלל תחזוקה לקויה הופכים להיות מוזנחים תוך שנים. לדבריו, אזור המלונאות בטבריה הוא דוגמה לאזור שבו יש אלפי מיטות בבתי המלון, אולם “אין אפילו תאורה בלילה”, כדבריו, מה שהופך את המקום למאוד לא אטרקטיבי ולקשה לשיווק. הוא אמר שגם באילת המצב דומה ולכן במקום להקים מלונות חדשים עדיפה השקעה בניקיון, ספסלים ונוי. “אלה לא מקומות שהוא יצלם בנייד וישלח לחברים שלו ויזמין גם אותם לבקר”, אמר.

 

אם זה המצב, אז בשביל מי בונים נמל נוסף?

 

[topic:1nhar89f]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=12768[/topic:1nhar89f]
[topic:1nhar89f]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=10434[/topic:1nhar89f]

 

כך זה החל לפני שנתיים באופטימיות – ההכרזה על פקידת נמל חיפה על ידי MSC

 

[topic:1nhar89f]https://www.haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=6354[/topic:1nhar89f]

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. geronimo אמר/ה

    אני בטוח שבקרוב נראה ברחובות שלטים עם
    "פרס הנמל היפה ביותר לנמל חיפה"
    "פרס מקום ראשון בקשרי ציבור לנמל חיפה"
    הם ילמדו מעיריית חיפה להציף בשטויות כדי לכסות את הבושה

הגיבו כאן לכתבה