משחק השלום – הזמנת כרטיסים • קפטן נבחרת ברזיל לשעבר בחיפה ב"סמי עופר": "מתרגש לשחק בארץ הקודש"

יריית הפתיחה של "משחק השלום" בין כוכבי נבחרת ברזיל לכוכבי נבחרת ישראל, התחילה היום במסיבת עיתונאים, עם חלק מכוכבי המשחק שהגדול ביניהם הוא אמרסון, קפטן נבחרת ברזיל לשעבר. המשחק שיערך ב29/10/2019, יכלול את אגדות הכדורגל של ברזיל ביניהן: רונאלדיניו, קאקה, ריבאלדו, בבטו ורוברטו קרלוס. 

בארוע שהתקיים היום (09/09/2019), השתתפו כאמור אמרסון הברזילאי, ג'ובאני רוסו, משה סיני ועבאס סוואן,. שלושת האחרונים, ישחקו בנבחרת הכוכבים של ישראל כשבשביל ג'ובאני, זו פעם ראשונה שילבש את המדים כחולים לבנים אחרי ששיחק בעבר במדי קרואטיה מולדתו. במסיבת העיתונאים לקחו חלק אור שחף מהחברה הכלכלית, ש שמתפעלת את האירוע בחיפה ומאורו רוזנזיין, אחד המפיקים של חברת MTR7 שהיא יוזמת האירוע בישראל.

אור שחף – מנכ"ל החברה הכלכלית בראיון לחי פה

 אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה:

כבוד גדול לשבת בחברת כוכבים גדולים כאלה. בעוד חודש וחצי ירשם עוד רגע היסטורי עבור האצטדיון והעיר חיפה כשאגדות הכדורגל מברזיל יעלו למגרש. אין בישראל עיר שמסמלת את הרעיון שמאחורי "משחק השלום" ודו קיום יותר מאשר חיפה.

משחק השלום – כוכבי ברזיל

אמרסון – מותיקי נבחרת ברזיל
הדמות הבולטת במסיבת העיתונאים הייתה כמובן אמרסון, 43, שרשם 73 הופעות במדי נבחרת ברזיל והיה חלק מסגל הסלסאו שהפסיד בגמר המונדיאל ב-1998. הוא זכה עם הנבחרת בקופה אמריקה 1999 ובגביע הקונפדרציות – שש שנים מאוחר יותר, אך לצערו נאלץ להחמיץ את הזכייה הגביע העולמי ב-2002, בשל פציעה שאירעה במחנה האימונים, ערב פתיחת הטורניר בו תוכנן לשמש כקפטן. 
אמרסון החל את הקריירה בגרמיו ועבר לבאייר לברקוזן, זכה באליפות איטליה עם רומא ב-2001 ובהמשך לקח אותו פאביו קאפלו ליובנטוס ולריאל מדריד, איתה זכה באליפות ספרד. ברזומה המעוטר של הפומה גם זכייה בסופרקאפ האירופי ובגביע העולם למועדונים עם מילאן ב-2007. הכוכב הברזילאי מתגורר כיום במיאמי וב-2015 חזר מפרישה כדי לשחק בקבוצת מיאמי דייד. כיום הוא משמש כמנהל הספורטיבי של המועדון, שמושך אליו ספורטאים מאוניברסיטאות שונות ברחבי ארצות הברית.

אמרסון במסיבת העיתונאים:

זה עונג גדול להיות בישראל. אני מגשים חלום. עוד לפני שסגרנו על האירוע רציתי מאוד להגיע לישראל, והאירוע הזה היה מתנה. אני רוצה להודות לכל המארגנים שמאפשרים לי להגשים עוד חלום בחיי. היו לי הרבה רגעים מרגשים בכדורגל ואני מרגיש בר מזל. אומנם יש לי כמה קילוגרמים להוריד ויש לי כבוד לכל אצטדיון, אליו אני נכנס והאירוע הזה גדול. נכון שזה לא תחרותי והכוונות הן שונות, אבל תמיד כשנכנסים למשחק רוצים לנצח. יותר חשוב שהמשחק הזה יאחד בין אנשים. זה המסר של המשחק הזה".
EMERSON
אמרסון. (צילום: בן סער)
EMERSON
אמרסון, בקרוב על הדשא ב"סמי עופר" (צילום: בן סער)
ORR SHACHAF
אור שחף, החברה הכלכלית (צילוום: בן סער)

לא ניתן להגיב