אניית הקרוזים הספרדית Horizon עוגנת בנמל חיפה

אניית הקרוז HORIZON (צילום: ארז סימון גיאודרונס)

הספרדים חוזרים…

לראשונה לאחר עשור, חברת הקרוזים פולמנטור (Pullmantur Cruises), חוזרת לפקוד את ישראל ואת נמל חיפה. בצהריים נערך טקס על האנייה בהשתתפותם של מנדי זלצמן וסוכן חברת הספנות בישראל.

אניית הקרוז HORIZON (צילום: ארז סימון גיאודרונס)

דובר נמל חיפה מסר לחי פה:

“אין לי ספק שתעשיית הקרוזים תמשיך לגלות עניין רב בנמל חיפה”.

הבוקר (4/9/2019), בשעה 06:00, הגיעה לראשונה האוניה Horizon, אחת מארבע אניותיה של חברת הקרוזים המתמחה בקהל נוסעים דובר ספרדית. האוניה הגיעה במסגרת קו הפלגה במזרח הים התיכון, מסלול שצובר תאוצה בשנה האחרונה וצפוי לגדול משמעותית גם בשנה הבאה. מסלול ההפלגה הוא בן 7 לילות ומתחיל מפיראוס, דרך קפריסין (לימסול) לחיפה. ההוריזן, תשהה בישראל יומיים, אז תפליג בחזרה לפיראוס, עם עצירה באי היווני הפסטורלי פטמוס.

טקס מסורתי – בפקידה הראשונה בנמל
בטקס המסורתי שהתקיים בצהריים על האוניה, העניק מנדי זלצמן, מנכ״ל חברת נמל חיפה, את מגן הנמל וקיבל מרב חובל האוניה את מגן האוניה, כנהוג בפקידה ראשונה של אוניה בנמל. בטקס השתתף גם סוכן חברת הספנות בישראל, זרי רוזנפלד. במהלך השנה צפויות אניות נוספות של פולמנטור לפקוד את נמל חיפה.

טקס נמל
טקס המגנים על האנייה HORIZON ׁ(צילום: דוברות נמל חיפה)

24 חברות ספנות יפקדו את חיפה וגידול בתנועת התיירים
פולמנטור היא אחת מתשע חברות קרוזים, שמגיעות לראשונה או שחוזרות השנה לנמל חיפה לאחר היעדרות ארוכה. עוד יגיעו במהלך הסתיו, רויאל קריביאן, נורוויג׳יאן קרוז ליינס, MSC, קוסטה. סך הכל יפקדו את נמל חיפה בשנת 2019, 24 חברות ספנות שונות. שיעור התיירים שיגיע לנמל חיפה השנה גבוה ב-114% מהשנה שעברה, ושנת 2020 כבר אמורה להיות שנת השיא אי פעם בנמל, עם למעלה מ-290,000 נוסעים ישראלים ותיירים שיעברו בטרמינל.


על האנייה Horizon

  • אורך: 208 מ’
  • השקה: 19 לנובמבר 1989
  • שוקע: 7.31
  • רוחב: 29 מ’
  • מהירות: 21.5 קשר
  • קיבולת נוסעים: 1828 איש.

זוהר רום, דובר ומנהל תחום הקרוזים בנמל חיפה: העליה הדרמטית הצפויה בשיעור האוניות המגיעות

אנו מברכים ב-Hola גדול את פולמנטור, שחוזרת לישראל אחרי שנים רבות. במאי, אירחנו שתי מנהלות של החברה לסיור של שלושה ימים בישראל, וכעת מגיעות גם האוניות שלהן. שרק נדע ימים של שקט, ואז אין לי ספק שתעשיית הקרוזים תמשיך לגלות עניין רב בנמל חיפה ובישראל. אין כיום יעד בעולם שמקבל מהתיירים באוניות ציונים גבוהים כמו ישראל של שביעות רצון מהיעד, לכן, העליה הדרמטית הצפויה בשיעור האוניות המגיעות.
אניית הקרוז HORIZON (צילום: ארז סימון גיאודרונס)
אניית הקרוז HORIZON (צילום: ארז סימון גיאודרונס)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.