בוטל צו ההפסקה המנהלי לאולם “קאלה” בחיפה • משרד הבריאות

עדכון: ד”ר יהונתן דובנוב, סגן רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות הוציא היום שלישי 03/9/19 ביטול צו הפסקה מנהלי לאולם השמחות “קאלה” בחיפה. זאת לאור ממצאי הביקורת שנערכה היום על ידי זיוה לייבל, מפקחת בריאות הסביבה וד”ר ווליד חורי, רופא וטרינר מטעם עיריית חיפה. בהתאם לממצאי הביקורת תוקנו רוב הליקויים והוסרה הסכנה החמורה והמידית לבריאות הציבור, שהייתה העילה להוצאת הצו אתמול. וכן הוצגו בפני לשכת הבריאות נהלי העבודה שנדרשו במסגרת השימוע.


הידיעה המקורית אודות צו הפסקת העבודה לאולמי “קאלה אירועים” בחיפה
(יום ב’, 02/09/19)


משרד הבריאות הוציא צו הפסקה מנהלי לאולם “קאלה” בחיפה

סגן רופא משרד הבריאות במחוז חיפה, ד”ר יהונתן דובנוב, הוציא היום (שני 02/09/19) צו הפסקה מנהלי לאולם “קאלה” בחיפה שיכנס לתוקפו מיום 04/09/19. זאת בעקבות ממצאי הביקורת שערכו במקום מפקחת לשכת הבריאות המחוזית חיפה ורופא וטרינר רשותי ביום 06/08/19. השימוע שנערך ביום 13/08/19 לבעלי המקום והביקורת הנוספת שנערכה לאחר השימוע ביום 26/08/19 בהן נמצאו במצב תברואתי ותפעולי ירוד וליקויים חמורים המסכנים את בריאות הציבור.

הליקויים המשמעותיים שנמצאו אשר בגללם הוצא צו ההפסקה המנהלי הם מצב תברואתי ירוד במבנה ובציוד וטיפול לקוי במזון ובאחסנתו, אשר פורטו במכתב ההזמנה לשימוע וגם בדו”ח הביקורת. בשימוע שנערך סגן רופא המחוז השהה את הוצאת צו ההפסקה המנהלי עד לקבלת תוצאות ביקורת חוזרת אל מול הצהרת הבעלים, שיפעל לתיקון הליקויים ויציג תכנית כללית לשיפור המצב בעתיד ואת נהלי עבודה החתומים על ידי יועץ המזון בתוך שבעה ימים מיום השימוע.

בשל ממצאי הביקורת החוזרת אשר מצביעים על מצב התברואתי הירוד, המשך הטיפול הלקוי במזון, אי הצגת נהלי עבודה והתעלמות מוחלטת מדרישת משרד הבריאות אשר מסכנות את בריאות הציבור החליט סגן הרופא המחוזי להוציא את צו ההפסקה.

במכתב ציין ד”ר דובנוב:

נוכח מהות העסק והאפשרות הסבירה שאמורים להתקיים אירועי שמחות באולם בימים אלו, ועל מנת לאזן בין שמירה על בריאות הציבור מחד ופגיעה במזמיני אירועים מאידך, כמפורט לעיל, הצו יכנס לתוקפו ביום 4/09/19, על מנת לתת פרק זמן של התארגנות לקיום אחר הצו. ניתן יהיה להתקשר עם קייטרינג בעל רישיון יצור בתוקף, אשר יספק את מנות המזון לאירועים. בכפוף לקבלת אישור משרדנו מראש נוכל לאשר ביטול חלקי של הצו על דרך של הפעלת אולמי השמחות בלבד, ללא הפעלת המטבח המבשל, וזאת עד לתיקון הליקויים במטבח ומניעת הסכנה לבריאות הציבור. עד אז, יחול על העסק באופן מלא. הצו הוצא לאחר התייעצות עם היועצת המשפטית של לשכת הבריאות, עו”ד שירי בן ארי.

מאולם “קאלה” נמסר לחי פה בתגובה: “אולמי הקאלה פועלים מזה כ-15 שנים, ללא דופי וללא עוררין כמתחם האירועים הגדול והמצליח ביותר בצפון, תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל הקריטריונים, בהם רמת האוכל, הניקיון, השירות והמקצועיות. אלפים רבים של זוגות ערכו את אירועיהם במתחם הקאלה והביעו שביעות רצון מרבית מתפקוד המתחם כולו. בנוגע לצו המניעה אשר הוצא כנגד המתחם בשעות האחרונות, לאחר שיחה עם המפקח המחוזי של בריאות הסביבה – יתוקנו הליקויים כבר מחר ומאידך יבוטל הצו לאלתר. הליקויים כביכול שדווחו הינם ליקויים בתחזוקת המבנה החיצוני ואינם ליקויים במזון. אני רוצה להרגיע את כל הזוגות, כל האירועים אשר נקבעו להיערך בקאלה – אכן ייערכו בקאלה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. אזרח מודאג אמר/ה

    בעלי קאלה משקרים דוח משרד הבריאות מדבר גם על המזון אחסנתו והטיפול בו .זילזלתם תשלמו על כך .ואם צריך לפצות לקוחות תפצו כי הבעיות הבריאותיות עם המקום והמזון התגלו בביקורת אבל נמשכים בודאי זמן ארוך יותר .מקווה שתלמדו ותעריכו את בריאות הציבור ולא רק את בריאות הכיס שלכם

  2. גילי אמר/ה

    1. מה פירוש ‘ רוב הליקויים תוקנו’ ? סלט הטחינה כן אבל סלט החצילים לא ?
    2. טעות ענקית יש לו לבעל האולם קאלה- זה שהאנשים היו מרוצים וטעים להם באמצע החתונה לא אומר שהאיכות היתה טובה .
    היות ושומעים כלכך הרבה על אולמות אירועים ועל ירוד האיכות שלהם המלצה שלי- או אל תלכו בכלל . או שתאכלו בבית לפני.