ה”מפלצת” בנמל- אניית המכולות הגדולה של חברת הספנות Maersk הגיעה לנמל חיפה – Maersk Huacho

MAERSK HUACHO (צילום: אלי ברוך)

חדי העין שעוברים ליד הנמל או רואים מהמרפסת את הנמל, יכולים היו לראות מיום רביעי האחרון (14/08/2019) את האנייה הגדולה של ענקית הספנות הדנית שפוקדת לראשונה את ישראל לאחר שהושקה רק באפריל האחרון.


אניית המכולות בעלת השם הסקסי Maersk Huacho, השייכת לחברת הספנות הדנית MAERSK, הגיעה לנמל חיפה לפני מספר ימים. מדובר באנייה חדשה שנבנתה במספנות יונדאי בדרום קוריאה ובעלת אורך של 353 מטרים! לאנייה יש קיבולת מכולות של 15,226 TEU . (לידיעתכם, TEU זו מכולה של 20 FIT). הHUACHO, משתייכת לצי האניות Maersk H Class המונה 11 אניות שנבנו בין השנים 2015-2019.

MAERSK HUACHO (צילום: אלי ברוך)
MAERSK HUACHO (צילום: אלי ברוך)

הבית במרכז האנייה
כמו אניות גדולות אחרות של MAERSK, הבית של הספינה לא נמצא בירכתיים כמו באוניות מכולה קטנות,על מנת להטעין כמה שיותר מכולות על הסיפון. הכוות (פתחי הספנות), הם לאורך כל האנייה, והם מוקפים במבנה מתכת מוגבה. את הכוות סוגרים במכסים העשויים מלוחות פלדה. בחלק מן האוניות מסירים את המכסים בעזרת מנוף, ובחלקן המכסים נעים באופן הידראולי ונפתחים. מתחת לכל מכולה באנייה, ישנן נקודות נעילה שננעלות על פינים בספינה.

MAERSK HUACHO (צילום: אלי ברוך)
MAERSK HUACHO (צילום: אלי ברוך)

מסילות המתכת להנחת המכולות
מרכיב מרכזי נוסף המבטיח טעינה ופריקה יעילה הן מסילות הספנות, מסילות מתכת אנכיות המבטיחות כי כל מכולה תונח באופן מדויק, אחת על גב השנייה. המסילות מונעות תנועה של המכולות בבטן האוניה בעת השיט. המסילות הן מרכיב כה בולט בין מאפייני אוניות המכולות, עד כי ועידת האו”ם לסחר ופיתוח משתמשת במאפיין זה כדי להבחין בין אוניות מכולות לאוניות מטען כללי. חברת MAERSK מפעילה את האנייה הזו בקו בין המזרח הרחוק לים התיכון.

האנייה נקשרה לרציף המזרחי של נמל חיפה המסוגל לקלוט את אוניות הענק (Mega Vessels).

נמל המפרץ מיכלי תש"ן נמל חיפה (צילום: ירון כרמי)
נמל המפרץ מיכלי תש”ן נמל חיפה (צילום: ירון כרמי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. אלכסיי אמר/ה

    20 FEET, לא 20 FIT

    1. יוסי אמר/ה

      מה רע ב- 20 רגל?