פאב בקריות העלים הכנסות בשווי של מיליון ושבע מאות אלף שקלים

פשיטה מס הכנס על פאבים - צילום-דוברות רשות המסים

בסוף השבוע האחרון השתלבו בנוף חיי הלילה, מאות מבקרי וחוקרי מע”מ מכל רחבי הארץ בשיתוף עם עשרות שוטרים כשהם פוקדים את הפאבים, הברים, המועדונים והמסעדות, במבצע ביקורת רחב היקף, שזכה לכינוי “מס על הבר”.

הביקורות נערכו החל מהשעות הקטנות של הלילה ועד עלות השחר, בהתאם לשעות השיא של הפעילות בענף. לאחר תדרוך לילי כל אחד באזורו,  נפרשו הצוותים בשטח , ונכנסו בו זמנית לעסקים השונים בכל רחבי הארץ. במהלך המבצע נבדקו 215 בתי עסק – וברובם המוחץ נמצאו ליקויים. על אף הביקורת המעמיקה הקפידו המבקרים שלא להפריע לפעילות העסק ולהנאת המבלים. בימים אלה ממשיכה הרשות להעמיק בביקורות.

למבצע קדמו פעולות איסוף מודיעין שכללו תצפיות, קניות מקדימות, איתור והצלבת מידע באינטרנט וברשתות החברתיות, והוצאת צווי חיפוש באישור בית משפט.

במהלך הביקורות נתקלו המבקרים בשורת ליקויים חמורים. כך לדוגמה, בביקורת בפאב ברחוב מרכזי בקריות, עלה כי בעל הפאב לא מדווח על הכנסותיו מסוף שנת 2018. מבדיקת ספרי העסק נמצא כי לא דווחו עסקאות בסך 1,716,381 ₪. בחקירתו טען בעל העסק כי הוא ישן במהלך היום ועובד בלילה, בזמן שרואה החשבון שלו עובד ביום וישן בלילה, ולפיכך לא הצליח ליצור קשר עם רואה החשבון ולהעביר לו את חומר הנהלת החשבונות. החשוד הועבר להמשך טיפול במישור הפלילי.

במקומות בילוי רבים נמצא שימוש ב”שיטת הביטולים” לצורך התחמקות מדיווח ומתשלום מס. מדובר בתוכנת הנהלת חשבונות זהה, בה משתמשים ושמאפשרת לבעלי הפאבים והעסקים לרשום במדויק את כל ההכנסות, אבל גם מאפשרת להם, בסוף יום הפעילות לבצע תיקונים ומחיקות של הכנסות כאוות נפשם.

שיטה שמשתמשים בה באזור תל אביב, אבל לא רק, גם בנצרת, בעכו ובחיפה. כך שבפאב בחיפה נמצאו עשרות מחיקות. לטענת בעל הפאב, המחיקות נעשו במסגרת “התלמדות” של עובדים חדשים על הקופה הרושמת.

פשיטה מס הכנס על פאבים – צילום-דוברות רשות המסים

לאור המחדלים הרבים, תגביר רשות המסים את האכיפה בענף הפאבים והמועדונים ואת הביקורות בשעות לא שגרתיות, זאת במטרה לאתר את המשתמטים מרישום דיווח ותשלום מס אמת ולהמשיך את המלחמה בהון השחור ובמעלימי המס.

פשיטה מס הכנס על פאבים – צילום-דוברות רשות המסים
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אבי אמר/ה

    אבל אכיפת עישון במקומות כאלו, אי אפשר לבצע

  2. gila1959 אמר/ה

    רק משכירים אפשר לקבל תמונה אמיתית יותר על הכנסות, מלבדם -מהכתבות בעיתונים , יוצא שכולם גונבים. תמיד. וואו.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור כלכלה ועסקים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו