שחייה בחיפה: מירון חירותי שובר שוב את השיא הישראלי בחצי הגמר האליפות העולם וקובע קריטריון לאולימפיאדה

מירון חירותי צילום: סימונה קסטרווילארי - איגוד השחייה בישראל

אליפות העולם בשחייה בדרום קוריאה – מירון חירותי מחיפה, קבע קריטריון לאולימפיאדת טוקיו, שתיערך ביולי 2020. מירון חירותי שבר, עד כה, שלוש פעמים את השיא הישראלי והעפיל לשני חצאי גמר באליפות העולם. יהונתן קופלב העפיל גם הוא לחצי הגמר. אדם מרעאנה זכה במדליית הארד במשחקים האירופיים לנוער.


מירון חירותי, זינק אתמול לבריכה באליפות העולם בדרום קוריאה ושבר את השיא הישראלי במשחה 50 מ’ חופשי, כאשר בחצי הגמר עצר את השעון על 22.01 שניות (מקום 14 כללי). בכך, קבע חירותי שיא ישראלי חדש, כאשר רק במשחי המוקדמות בבוקר הוא שבר את השיא בתוצאה של 22.06. נוסף על כך, שבר השחיין החיפאי גם את השיא הישראלי במשחה 50מ’ פרפר. חירותי נגע בקיר לאחר 23.49 שניות והעפיל לחצי הגמר מהמקום ה-12 הכללי (בחצי הגמר סיים 15). ב-100 חופשי לא הצליח חירותי להעפיל לחצי הגמר וסיים במקום ה-38 הכללי.

מירון חירותי, (צילום: סימונה קסטרווילארי – באדיבות איגוד השחייה בישראל )


יהונתן קופלב העפיל גם הוא לחצי הגמר. השחיין החיפאי עשה זאת במשחה 50 גב, היחיד בו השתתף באליפות. בחצי הגמר סיים קופלב במקום ה-13 הכללי עם 25.02 שניות.
בזירת שחייה אחרת, אדם מרעאנה, סיים עם מדליית הארד במשחקים האולימפיים לנוער בבאקו, במשחה 100 גב, כאשר עצר את השעון על 56.63 שניות.

חנן שטרלינג, מאמנה הראשי של מחלקת השחייה באגודת מכבי חיפה כרמל, מסר לחי פֹּה:

חמישה שחיינים קבעו קריטריון לאליפות העולם ושניים מהם שחייני מכבי חיפה. שני השחיינים העפילו לשלב חצי הגמר ומירון חרותי חזר עם קריטריון אולימפי. לגבי אדם מראענה, הוא שחיין צעיר ומוכשר שנמצא בקו התקדמות טוב, ולמרות גילו הצעיר קבע כבר השנה את הקריטריון לאליפות אירופה לנוער
אדם מרעאנה (צילום: איגוד השחייה בישראל )
מירון חירותי צילום: סימונה קסטרווילארי - איגוד השחייה בישראל
מירון חירותי צילום: סימונה קסטרווילארי – איגוד השחייה בישראל
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור ספורט בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו