צב ים קטן פצוע נפלט לחוף מרידיאן בחיפה ונאסף על ידי מצילי חיפה

צב ים קטן פצוע נפלט לחוף מרידיאן בחיפה (צילום: יוסי אריאב - מציל בחיפה)

מצילי חיפה זיהו הבוקר (ו', 19/7/19), צב ים צעיר, אשר נפלט באפיסת כוחות לחוף מרידיאן בחיפה. המציל יוסי אריאל אסף את הצב לדלי והזעיק את פקט רשות שמורות הטבע, רותם שדה. ברגעים אלה מתקיימת הערכת מצב לגבי המשך טיפול, על מנת להחליט אם לשלוח את הצב הצעיר למרכז ההצלה במכמורת.

הוחלט להעבירו למרכז להצלת צבים

צב ים קטן פצוע נפלט לחוף מרידיאן בחיפה (צילום: יוסי אריאב - מציל בחיפה)
צב ים קטן פצוע נפלט לחוף מרידיאן בחיפה (צילום: יוסי אריאב – מציל בחיפה)

צבי ים נפצעים לפעמים כתוצאה מבליעה של שקית ניילון, אותה הם חושבים בטעות למדוזה. השקית אשר מתיישבת בקיבת הצב מונעת ממנו לעכל מזון והוא מת מרעב. בחלק מהפציעות מתגלות קרסים בקיבתם של צבי הים ואלה מוסרות בניתוח במרכז להצלת צבי ים.

בחיפה משגשגת אוכלוסיית צבי ים ענקיים, אשר חיים בעיקר באזור ראש הכרמל. צבות הים מטילות לאורך חופים חיפה, על רצועות החול. לצבי הים תפקיד חשוב בחיסול אוכלוסיית המדוזות, היום שהם נהנים לזלול מדוזות. גולשי הקייטסרפינג של חיפה מדווחים לעתים על קבוצת צבים הנצפים כשהם צפים בתוך נחיל מדוזות ומנשנשים חטיפי מדוזה בהנאה רבה. כעת זוהי עונת ההטלה של צבות הים.

צפו בוידאו – טל רז וצבי הים – חופי בת גלים

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. גלית אמר/ה

    לא יודעת מי אלו המצילים שלקחו את הקרדיט …אבל אני הייתי שם וראיתי אישה מבוגרת שהוציאה את הצב מהים והצליחה לשחרר אותו משקית עבה שהיה תפוס בה.

  2. חיפאי אמר/ה

    איפה הידיעה החדשותית? לפני שנתיים מאות צבי ים זעירים טעו בלילה והלכו לכיוון המרידיאן.בבוקר ראו הרבה צבים דרוסים על הכביש וחלקם חיים אך גוססים והיו מי שאספו והחזירו אותם לים.לעשות כתבה על צב אחד,נו באמת? המצב עד כדי כך קשה שאין ידיעות חשובות?

הגיבו כאן לכתבה