מנכ״ל משרד הבטחון, אלוף (במיל)’ אודי אדם: “חיפה היא מטרופולין חשוב וחיוני למדינת ישראל ומערכת הביטחון רואה חשיבות גדולה בהמשך פיתוחה וחיזוקה”

ביום שלישי 16/7/19 אירחה ראש עיריית חיפה, ד״ר עינת קליש רותם את מנכ״ל משרד הבטחון, אלוף (במיל)’ אודי אדם, למפגש עבודה שעסק בשורה של נושאים בעלי השפעה רבה על התפתחות העיר חיפה. דנו בדרכים לפיתוח העיר חיפה

הנושאים שעלו בפגישה: פינוי בה״ד חיל הים, הקמת מרכז פיתוח טכנולוגי, יצירת המשכיות לטיילת בת גלים, ביטול העברת בסיס חיל הים לקרית חיים ועוד…

זו הפגישה החשובה של השבוע בה סיכמו נושאים רבים בעלי השפעה עצומה על התפתחות העיר חיפה. אחרי שנים רבות של חוסר הסכמות בין משרד הביטחון והנהלת העירייה הקודמת, בחודשים האחרונים גיבשנו מדיניות חדשה שתפעל לטובת שני הצדדים.

ד״ר עינת קליש רותם את מנכ״ל משרד הבטחון, אלוף (במיל)' אודי אדם (צילום עיריית חיפה)
ד״ר עינת קליש רותם את מנכ״ל משרד הבטחון, אלוף (במיל)’ אודי אדם (צילום עיריית חיפה)

קליש רותם: ״השיח עם משרד הביטחון מצויין. יש לנו פרויקטים רבים משותפים להוביל יחד. יש בינינו הסכמות ושיתוף פעולה פורה שימשך לטובת העיר חיפה״.

מנכ”ל משרד הביטחון, אלוף (במיל’) אודי אדם: “חיפה היא מטרופולין חשוב וחיוני למדינת ישראל ומערכת הביטחון רואה חשיבות גדולה בהמשך פיתוחה וחיזוקה. יחד עם ראש העיר זיהינו מספר פרויקטים משמעותיים שיכולים גם להזניק קדימה את העיר חיפה, את האזור כולו וגם לתרום לביטחון המדינה. המפגש היה מקצועי ופורה, נמשיך לפעול יחד בשיתוף פעולה”.

בין הנושאים עליהם ישנן הסכמות, שיחזירו את הצדדים לעבודה משותפת: פינוי בה״ד חיל הים לטובת בניית שכונות מגורים חדשות, הקמת מרכז פיתוח טכנולוגי של חיל הים במרחב העירוני, יצירת המשכיות לטיילת בת גלים בקו החוף, ביטול העברת בסיס חיל הים לקרית חיים והעתקתו למתקני חיל הים הקיימים בחיפה, וכן, פרויקטים נוספים של פינוי מחנות צה״ל לטובת פיתוח העיר במקומות אסטרטגיים להם השפעה על פיתוח קו החוף או איזורים תיירותיים חשובים אחרים.

אני שמחה לבשר כי השיח עם משרד הביטחון מצויין. יש לנו פרויקטים רבים משותפים להוביל יחד, יש בינינו הסכמות ושיתוף פעולה פורה שימשך לטובת העיר חיפה.

יותר מזה אני שמחה על הבשורה החשובה לתושבי קריית חיים: לא יקום בסיס צבאי אסטרטגי אצלכם בחצר, על חשבון חופי הים שכיום ממשיכים להיפגע מהנמל. בדיוק כפי שהבטחנו לכם.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. דליה טרייביץ אמר/ה

    עינת קליש רותם מבטיחה ומקיימת. מדהים כמה סיכסוכים ואי הידברויות היו לעירייה הקודמת. מדהים

הגיבו כאן לכתבה