כדורגל בחיפה • פרקליטים על הדשא | נבחרת עורכי דין מחיפה זכתה בטורניר בינלאומי

נבחרת עורכי הדין של מחוז חיפה (צילום: אלבום פרטי)

נבחרת עורכי הדין בכדורגל של מחוז חיפה עשתה היסטוריה כשזכתה לראשונה בתולדותיה באליפות אירופה. זו הפעם הראשונה שנבחרת עורכי הדין של מחוז חיפה משתתפת באליפות. קבלות פנים חגיגיות לשחקנים בעיריית חיפה ובוועד המחוז.

עורכי הדין ממחוז חיפה, יצאו לאליפות אירופה בחודש שעבר (19-24/06/2019). הטורניר היוקרתי נערך בעיר לימריק שבאירלנד ולאורך מסע המשחקים שלה בתחרות, הפגינו השחקנים תצוגות הרואיות כשהם מבססים את עצמם כאחת הנבחרות הטובות, החזקות והאיכותיות שייצגה את ישראל באליפות אירופה ללשכות עורכי הדין.

נבחרת עורכי הדין של מחוז חיפה בקבלת הפנים החגיגית בעיריית חיפה (צילום: ראובן כהן)

קבוצת עורכי הדין של מחוז חיפה החלה את פעילותה הבינלאומית בשנת 2006, עת השתתפה באליפות העולם בכדורגל לעורכי דין אשר התקיימה באנטליה טורקיה. מייסד הקבוצה ומנהלה עד היום הוא עו”ד עיסא ברבארה, יו”ר ועדת ספורט במחוז חיפה של הלשכה. בסגל הנבחרת ניתן למצוא דמויות עם עבר בליגות הכדורגל הגבוהות בארץ – ביניהם שחקני העבר של הפועל חיפה, קפטן הקבוצה עו”ד שפיק רפול והשוער עו”ד ענאן פרו, שמשמש בתפקיד שחקן/מאמן בנבחרת. הנבחרת משתתפת מידי שנתיים באליפות העולם בכדורגל לעורכי דין, תחרות בה לוקחים חלק כשלושת אלפים עורכי דין ומעל למאה קבוצות מעשרות מדינות מרחבי העולם. השנה כאמור השתתפה הנבחרת לראשונה גם באליפות אירופה וזכתה בה.

אצל ראשת ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, עו”ד תמי אולמן (צילום: ועד מחוז חיפה)

ההישג הספורטיבי לא הותיר אף חיפאי אדיש. עם חזרתה ארצה זכתה הנבחרת לכבוד והערכה גדולים. די לציין את קבלת הפנים החגיגית לה זכתה הנבחרת אצל ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת רותם קליש, ואצל ראש ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, עו”ד תמי אולמן, על מנת להעיד על חשיבות ההישג ויוקרתו ללשכה ולעיר חיפה.

נבחרת עורכי הדין של מחוז חיפה בקבלת הפנים החגיגית בעיריית חיפה (צילום: ראובן כהן)

מהלך דרכה של הנבחרת באליפות אירופה

נבחרת עורכי הדין הישראלית, שובצה בשלב הבתים המוקדם יחד עם נבחרות צ’כיה ו- וולנסיה מספרד. במשחק הפתיחה גברה הנבחרת על הצ’כים בתוצאה 0:2. במשחק השני היא ניצחה את הנבחרת הספרדית בתוצאה 2:4 ועלתה לשלב רבע הגמר מהמקום הראשון בבית. בשלב רבע הגמר, חוללה הנבחרת סנסציה אדירה כשהדיחה את אלופת אירופה הנוכחית מבודפשט, הונגריה, והביסה אותה בתוצאה 0:6. שלב חצי הגמר, הפגיש את הנבחרת מול נבחרתה העיקשת, החזקה והמאומנת היטב של רומא מאיטליה – לאחר סיום המשחק בתיקו 1:1 קשה, גברו החיפאים על האיטלקים בדו קרב בעיטות עונשין מהנקודה הלבנה בתוצאה 3:4. במפגש הגמר, ניצחה הנבחרת הישראלית את קבוצת גרנדה מספרד בתוצאה משכנעת 2:4 לאחר שהובילה 0:4 כבר במחצית המשחק.

נבחרת עורכי הדין של מחוז חיפה (צילום: אלבום פרטי)

עו”ד עיסא ברבארה סיכם:

מדובר באליפות יוקרתית בהשתתפות 40 נבחרות מכל אירופה ומהרמה הגבוהה ביותר. פתחנו את האליפות בסערה והגענו לשלב רבע הגמר, מול מחזיקת הגביע מהונגריה שזכתה ב-3 אליפויות ב-4 השנים האחרונות, במומנטום אדיר ובאמונה גדולה ביכולתנו. כבר אחרי 25 דקות הובלנו, 0:4, וזה גמר אותם. מהרגע הזה, פתאום כולם התחילו להתייחס אלינו ביראת כבוד. בחצי הגמר התמודדנו נגד קבוצה מאיטליה, ש-8 פעמים הייתה אלופת אירופה. הובלנו, 0:1, ואז הם השוו. בפנדלים, השוער שלנו, ענאן פרו, עצר שני פנדלים וניצחנו, 3:4. בגמר, שיחקנו נגד קבוצה שכל הטורניר ספגה שער אחד בלבד והציגה הגנת ברזל קשוחה וחזקה. אחרי רבע שעה כבר הובלנו עליהם, 0:3. הם עוד ניסו לחזור למשחק, אבל היינו כל כך נחושים וחדורי מוטיבציה וגם הצגנו כדורגל איכותי, שאף אחד לא יכול היה לעצור אותנו בדרך לזכייה במדליית זהב ובגביע אלופת אירופה. אני שמח, מאושר וגאה בכל השחקנים על ההישג שהביאו, הרבה כבוד לישראל.
נבחרת עורכי הדין של מחוז חיפה (צילום: אלבום פרטי)

בעקבות ההצלחה הפנטסטית של הנבחרת, נשקלת בימים אלה האפשרות לארח את הטורניר בשנת 2021 בעיר חיפה. המגעים מתנהלים בין העירייה, נציגות של עורכי דין והגוף המנהל של הטורניר. אם אכן ייצא הדבר לפועל, הרי שקרנבל ספורט צבעוני וחגיגי ימשוך לעיר חיפה בסוף מאי/תחילת יוני 2021 מעל לאלף עורכי דין מכל רחבי אירופה.

נבחרת עורכי הדין של מחוז חיפה (צילום: אלבום פרטי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.