הרב אורי אוזן בפנייה לראש העיר: “בטלי את אירועי קבלת השבת בחוף דדו”

בעקבות אירועי “קבלת שבת” שיתקיימו במתכונת חדשה בחוף דדו במקום אירועי “קלבת שבת” שהתקיימו בשנים האחרונות בעיר חיפה. פנה חבר מועצת העיר הרב אורי אוזן מסיעת ש”ס, לראש עיריית חיפה עינת קליש רותם, בבקשה לבטל את האירועים, הראשון שבהם אמור להתקיים מחר שישי 12/7/19 וזאת על מנת לשמור על כבודה של השבת וכבודה של התורה וכבודם של שומרי השבת והמסורת בעיר.

במכתב ציין הרב אוזן, “הצטערתי צער גדול על רמיסת כבוד השבת הקדושה ע”י העיר חיפה שנכנסת תחת הנושא המדובר לאחרונה “חילול השבת והשמירה על הסטטוס קוו” ורומסת במישרין את כבוד התורה והשבת הקדושה של עם ישראל שהיא כאות על יהדותנו ומבדילה אותנו מבין העמים”.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק התרבות הרב דב חיון מסר לחי פה בתגובה: “קבלת השבת נועדה לכל הציבור החיפאי. נעשו ונעשים מאמצים אדירים כדי לא לפגוע ברגשות החברה האורתודוכסית, אבל לא ייתכן שהם ינצלו את השלטון החדש כדי לכרסם בסטטוס קוו. אנחנו תמיד שמחים להידברות בין כלל הקבוצות והזרמים בחיפה אבל לא ניתן יד למחיקה שמנסים האורתודכסים לעשות לכל מי שהיהדות שלו שונה מזו שלהם”.

הרב דובי חיון (צילום: ירון כרמי)
הרב דובי חיון (צילום: ירון כרמי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. רחל להב אמר/ה

  רב יקר,
  גם ככה אתם החרדים לא מתקרבים לחוף, לא מגיעים לאירועים מעורבים. מה איכפת לכם בכלל? זה לא נוגע לכם ועם כל הכבוד אין לכם בלעדיות על קבלות שבת.

 2. מיכל אמר/ה

  רחל יקרה, אמנם אנני הרב אך אנסה לענות לך על מה הביקורת. בוודאי שאין לשום ציבור בעלות על קבלת השבת וצביון השבת בעיר!
  אך שנים רבות מדירים ציבור גדול-אורטודוקסי מאירועים הממומנים מכספי הארנונה שגם הם משלמים. האירועים נעשים במקומות שלא מכבדים ציבור זה כדוגמת הים, במועדים לא מכבדים הפוגעים בקדושת השבת החשובה לציבור זה, ועם אמנים שלא תואמים ציבור זה.
  מעולם!! לא הגיע פנייה לבטל אירועים שכאלה וזאת על אף שהם נעשים מכספי ציבור!
  כאן מדובר בשימוש לאירוע רפורמי שכיוון שאחיון שנמנה עם ציבור זה מחזיק בתיק התרבות ובכספי הציבור ומשתמש בהם להעברת מסרים אישיים.
  כבכ שנים שהציבור האורטודוקסי בעיר מקופח ממש בכל ענייני התרבות ומותר לו למחות כאשר בכספים שהם גם שלו נעשים אירועים שהם לא לרוחו.

 3. emmanuel אמר/ה

  מיכל,

  1) לא ברור (חסר מידע) כמה עלות האירוע לעירייה לפי מה שהבנתי ארגון יהדות פלורליסטי מארה”ב תורם לאירוע, אולי זה לא רלוונטי לעניין אבל ארגונים אורתודוקסיים מארה”ב יכולים גם לעזור למימון אירועים לקהילה האורתודוקסית.

  2) אם הבעיה היתה באמת הבעייה שציינת המכתב מאת הרבי היה אמור להתעסק בנושא שציינת ולא הנושא שהרב ציין במכתבו,הנושא שהרב ציין במכתבו עוסק בעניין אחר ולא בעניין מימון אירועים לקהילה האורתודוקסית. יש מקום שהעירייה תדאג לאירועים לקהילה האורתודוקסית המוזנחת כפי שציינת, כדאי לנסח מכתב חדש בנוסח אחר ואשר מתייחס לבעייה הספציפית הזו.

 4. מרים אנג'ל אמר/ה

  אם זה בשקיעה ששבת נכנסת יש בעיה לחזור הביתה שאין תחבורה בתוך השבת,גם למי שלא שומר שבת כי לא כל הציבור ברשותו רכב.וכן אם זה קבלת שבת עדיף מוקדם יותר שבאמת לא לחלל את השבת,כי הרב כאן צודק ואם עושים קידוש לשבת ואז מחללים שבת במקביל.וגם ושכולם יכולים להשתתף גם דתיים וחילוניים שיהיה באמת מעורב ,וגם לחזור הביתה באוטובוס ולהספיק להדלקת נירות.
  תודה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.