"שבוע ההוקרה לחיילים" • מסיבת חוף חגיגית בחיפה למאות חיילים וחיילות

שני מימין, האלוף (מיל') יורם יאיר יא יא ולצידו רויטל גרין רכזת הרווחה צפון, ומתנדבי יחד למען החייל (צילום: אדיר יזירף)

תודה

“שבוע ההוקרה לחיילי צה"ל 2019” התקיים השנה בין התאריכים 07/07/2019 – 26/06/2019 וכלל מספר רב של אירועים יפים ומקסימים ברחבי הארץ בהובלת המתנדבים של “יחד למען החייל” בשיתוף צה”ל ועיריית חיפה. לטובתם של החיילים העומדים על משמרתם יום ולילה וזאת על מנת להביא לנו את השקט למדינה. אז זה הזמן וזהו גם הרגע להראות לחיילי צה”ל ולכוחות הביטחון שכולנו איתם ואכן, השבוע הגיע לשיאו ביום שישי (05/07/2019) במסיבת חוף חגיגית שהתקיימה בחוף דדו בחיפה, מאות החיילים והחיילות שהגיעו לחגוג במתחם המיוחד אותו הקימה “יחד למען החייל”. לחיילים חולקו הפתעות רבות, בהם: מגבות, תיקים, צילומי מגנטים, חטיפים, אוכל ושתייה קרה.

"ניידת הידידות" שהגיעה לחוף דדו לפנק את החיילים (צילום: אדיר יזירף)
"ניידת הידידות" שהגיעה לחוף דדו לפנק את החיילים (צילום: אדיר יזירף)

האירוע אורגן ותופעל בשיתוף פעולה עם מתנדבי “יחד למען החייל” בראשותו של היו"ר האלוף (מיל') יורם יאיר – יה יה ובסיועה ביד רמה של הגב' רויטל גרין רכזת הרווחה בצפון ומתנדבים רבים מסניף חיפה העושים לילות כימים לטובת רווחתם של החיילים בכל ימות השנה. אחד מהמתנדבים הוותיקים בסניף חיפה הידוע לרבים מתושבי העיר חיפה הוא אלעד אטיאס התורם כבר שנים רבות לחיילים בכל הארגונים של חיילי צה"ל.

אלעד אטיאס, ממתנדביה הוותיקים של "יחד למען החייל בסניף חיפה. (צילום: אלי ג'ו גירוני).
אלעד אטיאס, ממתנדביה הוותיקים של "יחד למען החייל בסניף חיפה. (צילום: אלי ג'ו גירוני).

אלעד אטיאס אמר לכתב החדשות של חי פה:  

אני מצדיע לחיילים שלנו ! 

זאת זכות גדולה להעלות חיוך על שפתיהם של החיילים והחיילות שלנו העומדים על משמרתם יום ולילה. כל הכבוד לכל המארגנים במסיבת החוף המכובדת והמרשימה לטובתם של החיילים והחיילות שהם הגיבורים האמתיים של כולנו ולהם מגיע הכל, אני לא אפסיק לרגע ותמיד אמשיך במלאכת מצווה זאת לטרוח ולעשות למען ולטובת החיילים באירועים ומפגשים שמחים ומגוונים לאורך כל ימות השנה ולא רק בשבוע ההוקרה שנערך השבוע בארץ. אין לי ספק כי החיילים נחושים וחדורי מטרה אחת – לשמור על שלומם של אזרחי ישראל, המשימה של החיילים היא לשמור על הבית שלנו ואילו המשימה שלנו היא לדאוג לחיילים. ברצוני להודות מקרב לב לכל אלה המארגנים וטורחים ומושכים בחוטים ומסיעים לי בהצלחתם של אירועים אלה למענם של החיילים בכל החילות ביבשה באוויר ובים, אנו כאן נמשיך להיות איתם ונעשה הכל למענם לאורך כל השנה, החיילים, הם העומדים על משמרתם יומם ולילה וזאת על מנת שאנו נוכל לישון בשקט בבתינו.

בתוך כך, יש לציין כי לאלעד אטיאס מסייעים בהתנדבות מלאה ורבת שנים עוזרים נאמנים ומסורים בהם גם ראובן פריזי מאבטח האישים הוותיק ועוד רבים. אלה הם האנשים הטובים באמצע הדרך העושים זאת לאורך כל ימות השנה בפעילות ענפה מגוונת ומבורכת. 

עוד יש לציין, כי לפני כשנה, חנכו “יחד למען החייל” ו”הקרן לידידות” בראשות הרב יחיאל אקשטיין ז"ל ״ניידת ידידות״ חדשה והשנייה בצה"ל המסיירת בין הבסיסים ושטחי האימונים השונים של הלוחמים וחיילי המילואים ברחבי הארץ והניידת הזאת הגיע גם לחיפה וזה מה שחיכה לחיילים בתוכה: חטיפים מתוקים ומלוחים, גלידות, כריכים, טוסטים, שתייה קרה ועוד ועוד. הניידת (טוב, יותר משאית מניידת), הופכת ברגע אחד למועדון לכל דבר: טלוויזיה חכמה ענקית, ווי פיי חינם, עמדות הטענה וגם מכונות פופקורן וברד. 

מתנדבי "יחד למען החייל" וניידת "יחד בידידות" לחיילי צה"ל (צילום:  אדיר יזירף)
מתנדבי "יחד למען החייל" וניידת "יחד בידידות" לחיילי צה"ל (צילום: אדיר יזירף)

הניידת או יותר נכון משאית שימשה כמזנון נייד והגיעה מתוך מטרה לפנק את החיילים ולספק להם אתנחתא, אוכל ושתייה. הניידת, הנראית כמו משאית בשל גודלה, מצוידת בארטיקים, ממתקים, אוכל, שתייה חמה וקרה שחולק חינם לחיילים באירוע. בנוסף, ניתן להפוך את הניידת גם למעין מועדון שטח, באמצעות גג נפתח, שולחנות קפה, מסך טלוויזיה גדול, רמקולים, מערכת הגברה וכן שירותי טלוויזיה בכבלים. ביכולתה של הניידת לספק גם במה להופעת אומן אורח.

מימין, קיריל קארטניק יועץ סגן ראש העיר דוד עציוני, המתנדב צביקה בלילטי ורויטל גרין רכזת הרווחה צפון של יחד למען החייל (צילום: אדיר יזירף)
מימין, קיריל קארטניק יועץ סגן ראש העיר דוד עציוני, המתנדב צביקה בלילטי ורויטל גרין רכזת הרווחה צפון של יחד למען החייל (צילום: אדיר יזירף)

את עיריית חיפה באירוע ייצג קיריל קארטניק, יועץ סגן ראש העיר דוד עציוני שאמר לכתב החדשות של "חי פה":

התרגשתי מאוד לקחת חלק היום באירוע הצדעה מרגש זה לחיילי צה"ל בחיפה, כל הכבוד לכל המארגנים שהקימו כאן את המתחם היפה הזה לטובת החיילים, גם אני כמי שעלה לארץ מאוקראינה לבדו ושירת כחייל בודד בצבא, כבר אז ביקשתי אישור חריג מלשכת הגיוס לגור בבית החייל בחיפה והם אישרו לי כי הייתי בארץ ממש לבדי, ללא הורים ולקראת גיוס. לא אשכח לעולם את עזרתה של האגודה למען החייל ואת כל מה שעשתה עבורי ובכלל כל מה שהיא עושה למענם של החיילים הבודדים ובכלל לכל החיילים.
קיריל קארטניק, יועץ סגן ראש העיר חיפה, דוד עציוני (צילום: אדיר יזירף)
קיריל קארטניק, יועץ סגן ראש העיר חיפה, דוד עציוני (צילום: אדיר יזירף)
שני מימין, יורם אלוף יה יה ולצידו רויטל גרין רכזת הרווחה צפון, ומתנדבי יחד למען החייל (צילום: אדיר יזירף)
שני מימין האלוף (מיל') יורם יאיר יה יה ולצידו רויטל גרין רכזת הרווחה צפון ומתנדבי יחד למען החייל (צילום: אדיר יזירף)
תגובה
  1. מיר אמר/ה

    התאריכים?…

לא ניתן להגיב