סרן במיל' גיל גלס בן 36 מחיפה קיבל את אות ״מצטיין הנשיא״ למשרתים ביחידות מילואים

סרן במיל גיל גלס (צילום: דובר צה"ל)

השבוע התקיים טקס מצטייני הנשיא בראשות נשיא המדינה ליחידות במילואים. השנה, גדוד חילוץ 233 של פיקוד העורף זכה באות הצטיינות. הגדוד עוסק בחילוץ והצלה ועורך אימונים לאורך השנה על מנת להבטיח את כשירות המחלצים במצבי חירום. סרן במיל' גיל גלס בן 36 מחיפה, נשוי ליעל ולהם שלושה בנים, משרת כמ״מ בגדוד. במקצועו, הוא מהנדס חשמל.

סרן במיל גיל גלס (צילום: דובר צה"ל)
סרן במיל גיל גלס (צילום: דובר צה"ל)

גיל התגייס ליחידת מודיעין קרבי של חיל האוויר. לחי פה הוא ספר על זיכרון מיוחד מהשירות הסדיר ״הייתה תקופה שהייתי ברמת הגולן והמילואימניקים תפסו קו. המשפחות באו לבקר אותם בתקופת המילואים ואני חשבתי לעצמי – איזה כיף, גם אני רוצה להיות ככה בעתיד״.

לאחר שהפלוגה בה שירת במילואים נסגרה, קיבל גיל את ההזדמנות לעבור לגדוד החילוץ ומאז הוא בגדוד כבר שנתיים וחצי. ״אני נהנה בגדוד, החברה מעולים, והאווירה מאוד טובה. אחד הדברים שהוא הכי אוהב במילואים זה היכרות עם אנשים מכל הקצוות והחילות השונים שאוחדו במילואים תחת גדוד החילוץ.
אני נחשף לאנשים מהרבה סוגים. יש המון חשיבות ועומק לשיחות בינינו כי כל אחד מגיע עם חיים שלמים שעבר. לכולם יש את אותן ההתמודדויות בגלל עבודות, משפחה וילדים ואפשר להזדהות אחד עם השני״ הוא מספר. "מקצוע החילוץ וההצלה דורש עבודה עם כלים כבדים מתחת להריסות, וחזות שמעט מזכירה כבאי. הבן הגדול והאמצעי שלי התחילו להעריץ את סמי הכבאי, אני כמו סמי הכבאי בשבילו, מדי החילוץ והכלים מזכירים לו אותו״.

חשוב לגיל להוות דוגמה לילדיו, ולתרום למדינה:
״הילדים תמיד מתרגשים כשאני במילואים ועל מדים, הם מרגישים שאני שומר עליהם״ מסכם גיל.
ברכות לגיל לכבוד קבלת אות ההצטיינות!

תגובה
  1. Shlomi Dan אמר/ה

    חזק ואמץ

לא ניתן להגיב