סגן ע’ וסגן ת’ מחיפה ממסיימי “מסדר כנפיים” בבסיס חיל האוויר בחצרים שהתקיים ביום חמישי 27/06/19.

הטקס מסכם שלוש שנות הכשרה אשר כללו בתוכן גם לימודי תואר אקדמי. הטקס נערך במעמד מפקד בסיס חצרים, תת – אלוף אביעד דגן, מפקד בית הספר לטיסה, אלוף – משנה י’, ובנוכחות המשפחות, חברים ואנשי חיל האוויר.

בטקס “מסדר כנפיים” הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס מחזור 178 והוא התקיים בסימן 50 שנים למלחמת ההתשה ובמעמד ראש הממשלה ושר הבטחון, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב – אלוף אביב כוכבי, ומפקד חיל- האוויר, אלוף עמיקם נורקין.

הקורס נחשב כקורס היוקרתי והארוך ביותר בצה”ל, כשאורכו 36 חודשים. לקורס חמישה שלבים – מכין, בסיסי, ראשוני, שנת השכלה ומתקדמים.

בין המסיימים, סגן ע’ וסגן ת’ מחיפה.


ע בסיום קורס צילום: דובר-צהל-1

סגן ע’, מסיים קורס טיס במגמת תובלה, מתגורר בחיפה.

סגן ע’ עשה תואר במדעי המחשב, נולד וגדל בחיפה. מתחביביו של ע הם טיולים בארץ, גלישה, סקי מים וסנובורד. ע’ למד בביה”ס בחיפה, הרחיב פיזיקה ומדעי המחשב והיה בתנועת הצופים מכיתה ה’ עד י”ב, שם הדריך שנה והיה רשג”ד וריכז הדרכות.
חצי שנה לפני שהתגייס עבד בצופים ולא חשב להיות צוות אוויר, דווקא רצה להיות בעוקץ כי הוא מאוד אוהב כלבים וכשהתגייס לקורס, הוא הבין שלא הרבה אנשים זוכים להזדמנות הזאת ורצה להישאר ולנסות.
למפגש מפקד חיל האוויר עם דמויות משפיעות יגיע שותף של אבא שלו – איתן הליגמן. איתן הוא כמו סבא בשבילו והשפיע עליו מגיל מאוד צעיר.
ע’ מאוד בעד שילוב מיעוטים בטיס – אותו אף אחד לא שאל מה הוא רוצה ושיטת המיון של נשים היא שונה לדעתו. אם הוא היה צריך לעשות את אותם הצעדים הוא לא בטוח שהיה מגיע לאן שהגיע.
בהתחלה לע’ היה קשה, הוא נזרק לסיטואציה שלא הכיר ובשלב מתקדם היה עם הקורס בים ופרק את הכתף בזמן גלישה, הוא ירד מהקורס לאחר תקופת החלמה בתמיכת פיזיותרפיסטית, רופא ופסיכולוג.

במשפחה לע’ יש 3 אחים. חלי היה במודיעין חה”א, בן 24 וכיום סטודנט בטכניון למדעי המחשב. עמרי בן 14. ע מספר על ההורים: אבא אבי בן 52 מנהל חברה בתחום הבניין ואימא עדי בת 52 עובדת סוציאלית בבית חולים במרכז הארץ.


סגן ת’, מסיים קורס טיס במגמת תובלה, מתגורר בחיפה.

ת מסיים קורס טייס (צילום: דובר צה”ל)

סגן ת’, נולד בארץ וגדל בחיפה ואף מתחבר מאוד למסורת.
תחביביו של ת’ הם קארטה, גלישת גלים ומוזיקה (כשהיה צעיר ידע לנגן על גיטרה ולשיר) וגם לטייל בארץ ובחו”ל. ת’ למד בבית ספר תיכון בחיפה ואף הרחיב פיזיקה וכימיה.
הוא לא חלם להגיע לטיס אלא דווקא רצה להגיע למודיעין וכאשר קיבל מיונים, הם בוטלו בגלל המיון לטיס. בגיבוש זו הייתה הפעם הראשונה בה התחכך עם שטח, הוא מאוד נהנה ורצה לתת צ’אנס לקורס, על כך מספר: “בקורס הולך ונבנה הרצון להישאר. אתה מצליח להביא את היכולות שלך לידי ביטוי בדברים מאוד משמעותיים וזה מאוד מעצים”.

למפגש של מפקד חיל האוויר עם דמויות משפיעות הוא מזמין חבר טוב. הצוערים האחרים הזמינו אנשים מבוגרים שהשפיעו עליהם ואילו הוא מרגיש שחברים שעברו איתו את הרגעים החשובים לאורך כל הדרך, הם הכי משפיעים. חבר שלו גר בחו”ל עד כיתה ו’ והגיע לארץ בחטיבת הביניים. הוא קפץ כיתה ולא הכיר אף אחד. גם ת’ הגיע מבית ספר אחר והם מאוד התחברו. בכל פעם שהיה לו קשה, הוא היה שם בשבילו.
הוא גם היה בתלפיות ועבר לקורס 181.  ת’ מאוד בעד שילוב נשים בטיס וחושב שחבל שאין מספיק בנות שמגיעות למיונים הראשוניים.
היו לת’ שני רגעים בהם חשב לפרוש – האחד היה תוך כדי הצ’קים הראשונים כאשר הבין כמה התפקיד מאתגר וחשב אולי שיכול לתרום במקום אחר אבל עזר לו הרצון לא לוותר והחברים מסביב שתמכו. השני היה הרגע בה הוסב לעבור ממגמת קרב לתובלה. ת’ הרגיש שהוא לא מספיק טוב והיום מאוד מרוצה מהמקום בו הוא נמצא ומבין שמנצלים את התכונות שלו בצורה הטובה ביותר.

מהקרובים של ת’,  מגיעים למסדר משפחה וחברים. יש לו שלושה אחים –ליהיא, שחקנית עם תואר שני בפסיכולוגיה ואסף משרת בחיל השריון ואור תיכוניסט. אביו השתתף במלחמת יום הכיפורים בתור שריונר. אבא דב, בעבר שמאי מקרקעין וכיום בעסקי הבנייה ואמא רויטל שושני לוי דיאטנית קלינית בביה”ח. 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.