נרכשו שני אופנועי ים נוספים לשמירה על המתרחצים בחופי חיפה

אגף החופים בעיריית חיפה רכש 2 אופנועי ים חדשים לתגבור מערך ההצלה בחופים וזאת לקראת חודשי הקיץ המהווים את שיא עונת הרחצה.
אופנוע ים הוא כלי המאפשר מענה מהיר להצלת חיים במקרי טביעה ואף מאפשר להרחיב באופן ניכר את גזרת הפעולה של המצילים, המוזנקים לעתים גם לחופים שמחוץ לתחום המוכרז של תחנת ההצלה.


השימוש באופנוע ים ככלי לפיקוח והצלה הורחב השנה בחופים המוכרזים כמקומות רחצה בחיפה וזאת לאחר שהוכח כי אופנוע הים מהווה מענה משלים ותגובה מהירה להצלה במקרי טביעה רבים.

במטרה להגביר את אפקטיביות פעולות ההצלה, נרתמת לאופנוע הים אסדה מיוחדת הכוללת רצועות כדי שאפשר יהיה לשאת עליה טובע אחד או מספר טובעים.
יצוין כי אופנוע ים הוא כלי המחויב ברישיון שייט עפ”י תקנות הנמלים (בטיחות השייט) ובהתאם לכך עוברים המצילים הכשרה ונושאים תעודת משיט.

מנהל אגף החופים חיפה, חיליק אמסלם:

עיריית חיפה עושה כל שביכולתה על מנת להעמיד לרשות המתרחצים בחופי הרחצה של חיפה את שירותי ההצלה המתקדמים ביותר, שדרוג ותגבור מערך ההצלה באופנועי ים חדישים יסייעו למצילים בפעולות ההצלה בקרות אירוע טביעה.
פיקוח אופנוע ים, מנהל אגף החופים חיפה (צילום: יח”צ)

אמסלם, מנהל האגף הדגיש, כי הציבור מוזמן לבלות לאורך 14 תחנות ההצלה הפרוסות לאורך חופי חיפה ולהימנע מכניסה לים בחופים הלא מוכרזים ובשעות בהן אין שרותי הצלה והדגיש כי הרחצה ללא פיקוח מציל אסורה ומסכנת חיים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.