השיטור הימי מצטייד באופנועי ים וספינות “צרעה”

משטרת ישראל משדרגת את יכולותיה המבצעיות במרחב הימי – עם אופנועי ים חדישים מסוג “Sea-Doo” וספינות מסוג “צרעה”

בחיפה מתקיימת פעילות שוטפת של השיטור הימי בחילוץ כלי שייט הנמצאים במצוקה, באכיפה נגד מפעילי כלי שייט באופן לא חוקי ובחילוץ והצלת טובעים.
אנו מדווחים כאן על מקרים רבים בהם כחולי המדים מחלצים גולשים שנסחפו בים. בחיפה הרסה העירייה את מועדון הגולשים בבת גלים ומאז אין במקום סירת חילוץ אזרחית. השיטור הימי מציל חיים וציוד בדרך קבע.

הצטיידות בספינת שיטור מדגם “צרעה”

כעת התבשרנו כי משטרת ישראל השלימה בימים אלה, את כלל מהלכי ההתעצמות של מערך השיטור הימי, בדגש על רכש אופנועי ים חדישים מסוג “Sea-Doo” וספינות מסוג “צרעה” ובכך משדרגת את יכולותיה המבצעיות, לשם הצלת חיים במרחב הימי לאורך קו החוף בים התיכון, ים סוף והכנרת.

מדובר בהליך הצטיידות מורכב, שהושלם עתה בתום עבודת מטה מורכבת שנערכה באגף המבצעים של משטרת ישראל, במסגרתה אופיינו הצרכים המבצעיים של יחידות השיטור והוכנסו שיפורים ומערכות טכנולוגיות מתקדמות בכלי השייט, לרבות אמצעים לגילוי והצלת חיים בתנאי יום ולילה, שיוט ותמרון מהיר במים בתנאי מזג אוויר משתנים, לשם מתן מענה אופטימאלי.

לצד 10 הספינות החדישות מסוג “צרעה” ואופנועי הים הקיימים במערך, הוכנסו כיום למערך 4 אופנועי ים מתקדמים נוספים מסוג GTX LIMITED 300 Sea-Doo, לאחר שנמצאו מתאימים לצרכי היחידה, לאור יכולת שיוט מהירה, בשילוב מערכת ייחודית המאפשרת תמרון מדויק, מרחק בלימה קצר ושיוט לאחור, בסביבת המחולצים ועוד .

תרגיל חילוץ אדם טובע באמצעות אופנוע הים החדש של משטרת ישראל

במשטרה מדגישים את היתרון היחסי של שימוש באופנועי ים, במשימות חיפוש, חילוץ והצלת חיים במרחב הימי, לאור היכולת הבלעדית שלהם לשוט ולתמרן במים רדודים, בקרבת סלעים ובתנאי ים גליים מאוד וכל זאת תוך יכולת מבצעית קריטית- לצאת למשימה תוך דקות ספורות מרגע ההזנקה, המקצרת את זמן התגובה לשם הצלת חיים.
מערך השיטור הימי יפעיל בסופו של הליך, עשר ספינות ועשרה אופנועי ים, בחלוקה של 2 ספינות ו- 2 אופנועי ים בכל אחת מחמשת יחידות השיטור הימי .

09_ספינות_הצרעה.JPG

ספינות הצרעה
ר’ אגף המבצעים במשטרה – ניצב אלון לבבי:
“החלפת צי השיטור הימי כולו והטמעת טכנולוגיות מתקדמות לחיפוש והצלה ביום ובלילה הוא חלק מתהליך של התעצמות והתחדשות, שמטרתו היא שיפור השרות המשטרתי לאזרחי המדינה והצלת חיים – לשרת ולהגן”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.