בעלי קייטנות פרטיות בחיפה: אי אפשר להתמודד מול קייטנה בעלות 80 ש”ח שמפיקה העירייה

מדע - פלנטריום - אילוסטרציה (צילום: ירון כרמי)

עיריית חיפה מקיימת קייטנות מדע, במסגרת הקייטנות של משרד המדע בעלות של 80 ש”ח ל-5 ימים. בעלי קייטנות פרטיות טוענים שיש פלח שוק לכל סוג של קייטנה וברור שקייטנה פרטית לא יכולה להציע עלות דומה.

מנהלת קייטנת האנגלית שוש קולין אומרת שאין קייטנה שיכולה להתחרות במחיר של 80 ש”ח בשבוע.

הקייטנות שלנו לא מסובסדות וברור ש-80 ש”ח לשבוע זה מחיר מצחיק ומגוחך ואיני יודעת מהיכן שאר המימון יגיע. הקייטנה שלי היא קייטנת אנגלית. הקייטנה מיוחדת בכך שהיא כוללת אנגלית וצוות המדריכים מורכב כולו ממדריכים בוגרים ובעלי ניסיון עם ילדים. בנוסף, הקייטנה היא קטנה וגם קייטנת הצעירים וגם הבוגרים לא עוברת את ה-35 תלמידים. כל קבוצת לימוד היא עד 12-13 ילדים לכל היותר. ברור שהעלות לקייטנה הכוללת תכנים והעשרה, אנגלית, אמנות, ג’אגלינג, טבע, דרמה וקריוקי תהיה גבוהה יותר. הקייטנה היא מאוד ייחודית עם משקל סגולי מאוד גבוה. ברור שכדי לתת את כל התכנים האלה, העלות לא יכולה להיות 80 ש”ח לשבוע.

בועז תירוש, שהקים ביחד עם א. גרשגורן את “קייטנה מהסרטים” הממוקמת במרכז הכרמל בבית הכט:

כל אחד מתושבי העיר יכול לבחור מה שמתאים לו. אני נותן קייטנה ב-800 ש”ח לשבוע עד 16:30 כולל 3 ארוחות. יש לי גם קייטנת הייטק בעלות קצת יותר גבוהה מכיון שאנחנו משלמים למפעיל מכספנו, ולכן אם ההורה מחליט לשלם לנו ולסמוך על האיכות שלנו, זו העלות. קייטנת העירייה היא גם טובה והיא מסובסדת. אני לא מתחרה בקייטנה הזו. אני נותן קייטנה איכותית. יש לנו פלח שוק, שמתאים לקייטנות הפרטיות. ב’קייטנה מהסרטים’ יש מבחר חדיש וגדול מאוד , שמתאים לתקופתנו ולגילאי 4-12. המגמות שלנו הן: אילוף כלבים, הייטק וחקר החלל, כדורגל ומשחקי קואורדינציה במגרשים מוצלים, ציור קריקטורות, שירה ומוזיקה, אקולוגיה וטבע ועוד”.

יש לציין כי קייטנת המדע תתקיים במתנס ליאו באק, מתנ”ס הדר ומתנ”ס נווה יוסף. ההרשמה לקייטנות מתבצעת במקומות בהן הן מתקיימות, על בסיס מקום פנוי ובחלוקה על פי גיל. מועדי הקייטנות טרם נקבע סופית ע”י משרד המדע. עם זאת, ניתן להירשם אליהן במרכזים בהם הן מתקיימות.    

בחופש הגדול עתידות להתקיים קייטנות מדע בעלות של 80 ש”ח ל-5 ימים. מועד הקייטנות טרם נקבע סופית. הקייטנות מיועדות לילדי בתי הספר היסודיים והן מתקיימות במסגרת הקייטנות של משרד המדע.
לצד הקייטנות של משרד המדע מתקיימות קייטנות פרטיות, בעלויות גבוהות יותר. לטענת בעלי הקייטנות אין להם שום אפשרות להתמודד עם המחירים של קייטנות המדע, מכיוון במדובר בקייטנות מסובסדות על ידי המדינה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.