ערב תחילת קייטנות הקיץ | הסתדרות העובדים הכריזה על סכסוך עבודה עם מתנ”ס נווה יוסף בחיפה

מתנ"ס נווה יוסף (צילום: הסתדרות מרחב חיפה)

הסתדרות העובדים בחיפה הכריזה על סכסוך עבודה עם מתנ”ס נווה יוסף, המפעיל את צהרוני גני הילדים ובחודשי הקיץ את קייטנות הגנים בחיפה, שעתידות להתחיל מחר (ד’ 1/7/21).

ההסתדרות החליטה לנקוט בצעד זה, היות שבין העובדים ובין הנהלת המתנ”ס מתנהל משא ומתן שנמשך מעל שלוש שנים בכל הנוגע לתנאי ההעסקה, כך לטענתם. זאת, תוך שההנהלה “מושכת את העובדים” ולא באמת פועלת לטובת מציאת פתרונות.

בהסתדרות טוענים כי בהנהלה מתחמקים במשך שנים מדרישותיהם, דבר שנעשה בחוסר תום לב ותוך הפעלת לחצים פסולים עליהם.

רצ”ב הודעת ההסתדרות בשם עובדי מתנ”ס נווה יוסף

הסתדרות מרחב חיפה הכריזה סכסוך עבודה במתנ”ס נווה יוסף – מסתמן השבתת פעילות הצהרונים במתנ”ס במהלך חופשת הקיץ

מזה כ- 3 שנים וחצי, הנהלת מתנ”ס נווה יוסף בחיפה מקיימת מו”מ עם הסתדרות העובדים במרחב חיפה וועד עובדי מתנ”ס נווה יוסף, על הסדרת תנאי העסקה וקיבוע זכויות העובדים בהסכם קיבוצי.

עובדי מתנ”ס נווה יוסף התאגדו להסתדרות לפני כ- 4 שנים ומאז עוברים מסכת טלטלות ושינויים ארגוניים בעקבות רצון המתנ”ס למנוע את התאגדות העובדים וסירוב לחתום על הסכם קיבוצי.

לאחרונה, בעקבות דרישות רבות של ההסתדרות ולאחר החזרה לפעילות מלאה בתום משבר הקורונה, ועד עובדי מתנ”ס נווה יוסף העלה הילוך ברצונם להסדיר את תנאי העסקתם וקביעת זכויותיהם הסוציאליות בהסכם קיבוצי.

הנהלת רשת המתנ”ס אשר אינה רואה בעין יפה את רצונם של העובדים להתאגד, מפעילה לחצים פסולים על העובדים בניגוד למוסכם, וגוררת רגליים על מנת לפגוע בהתארגנות העובדים.

נוכח התנהלותה החד צדדית וחסרת תום הלב של הנהלת המתנ”ס והגעת הצדדים למבוי סתום, הכריזה הסתדרות העובדים במרחב חיפה על סכסוך עבודה במתנ”ס נווה יוסף. תחילת נקיטת צעדים ארגוניים תחל בראשון ליולי.

שמעון יפרח, מנהל מתנ”ס נווה יוסף אמר בתגובה:

זהו מהלך לא מכובד וחסר אחריות אשר ההסתדרות נוקטת ערב תחילת הקייטנות, זאת במקביל להצהרת עיצומים מול כל השלטון המקומי בנדון סייעות, בכל הארץ. מתנ”ס נווה יוסף עמל מזה שנתיים וחצי מול נציגות ההסתדרות שמעוניינים להכניס את הסייעות בצהרונים להסכם קיבוצי, ואכן קיימנו ישיבות רציניות רבות בנדון. מתנ”ס נווה יוסף משלם שכר הגבוה בהרבה מאשר במקומות אחרים מקבילים, ונציגי ההסתדרות יודעים זאת, כמו כן גם תנאי העבודה טובים, מקצועיים וברמה גבוהה, הכוללת הכשרות, למידה ופיקוח לכלל צוות הצהרונים, ובנוסף מקיים פעילויות לרווחת העובדות. הראיה לכך היא היענות של אלפי משפחות בשילוב ילדיהם מזה שנים במערכת.
ההסתדרות מסרבת להבטיח עבודה שקטה ללא השבתות לתקופת הזמן שהמתנ”ס מבקש וכן קיימת אי הסכמה בנושא שנות ותק לתחילת תשלום קרן השתלמות.
זהו מהלך חד צדדי שאינו משקף התנהלות מכובדת בין שני צדדים ואני מקווה שהממונה על יחסי העבודה תכנס את הצדדים למפגש מסכם. אין ספק כי במעשה זה ההסתדרות מערערת את יחסי העבודה התקינים ששוררים כאן ואני מקווה שיתעשתו בהקדם. כמובן בהחלטה זו ההסתדרות פוגעת בהורי חיפה, אשר מתמודדים עם חזרה למעגל העבודה לאחר שנת קורונה, וחבל שכך.
בשבוע הבא הנושא יועלה לפני הממונה על יחסי עבודה במשרד העבודה ואני משוכנע שנפתור זאת יחדיו.
שמעון יפרח – מנהל מתנ”ס נווה יוסף

מההסתדרות השיבו לעובדים בתגובה לפניית הנהלת המתנ”ס:

מצער שהנהלת המתנ”ס בוחרת שלא להציג את עמדתה והתנהלותה האמתית בפני עובדיה.
כולכן מודעות לתהליך הארוך, המייגע וחסר תום הלב של הנהלת המתנ”ס. ועד העובדים ונציגי ההסתדרות פועלים לילות כימים למען עובדי המתנ”ס. גם לאחר שהנהלת המתנ”ס הציגה את עמדתה, שלקח – 3 שנים – בפני נציגות העובדים, ביקשה הנציגות לדון בעמדה ולגשר על הפערים. אך כהרגלה, להנהלת המתנ”ס לקח עוד כמה חודשים לקיים שיחה. אז ככל הנראה, שזכויות העובדים אינם בראש מעיינה של הנהלת המתנ”ס! אל תטעו! ההנהלה יודעת את חשיבותכם ואת מקצועיותכם, לכן מנסה לערער אתכן.

האם תרצו לקבל קרן השתלמות בעוד 13 שנה?! האם תרצו שתנאי העסקתכם לא ישתנו ונשוב לדבר עוד 15 שנה?!

כמובן שלא נשכח שייקח עוד 5 שנים להגיע לסיכום… כי יש להנהלה זמן… ותנאי ההעסקה שלנו פחות מעניינים. מעסיק אשר מכבד את עובדיו עושה כל שביכולתו למענם. הוא לא לוחץ את עובדיו וזורע פחד… הוא מחבק, מעריך ומעצים! אנחנו שוב קוראים להנהלת המתנ”ס להתעשת ולפעול למען עובדיו ולעגן את תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי. ועד העובדים והסתדרות מרחב חיפה – אתכן, למענכן, לצדכן ובשבילכן, לאורך כל הדרך!

מתנ”ס נווה יוסף (צילום: הסתדרות מרחב חיפה)
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. מיכל אמר/ה

    אז מחר בבוקר יש לילדים מסגרת או לא? למה אי אפשר להוציא הודעה ברורה?

  2. מרי אמר/ה

    אין לי קשר בשום צורה. אני תושבת חיפה ואזרחית במדינה. התנהלות המתנ”ס מבישה! לכל עובד מגיע לקבל את הזכויות הבסיסיות!!! נשים עובדות בתנאים קשים עם ילדינו הלא תמיד קלים. אין להן אפילו קרן השתלמות! המתנס מנצל את העובדות. מספיק!!!

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו