משרד הבריאות מזהיר | חיידק ברוצלה התגלה במוצרי חלב המיוצרים באופן עצמאי על ידי רידא ללאוי מדלית אל כרמל

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מצריכת מוצרי חלב ובכללם גבינה לבנה שמיוצרים באופן עצמאי על ידי רידא ללאוי מדלית אל כרמל. ברשותו של ללאוי עדר עיזים, שהתגלה כחולה במחלת ברוצלוזיס או קדחת מלטה. מחלה זו מועברת בצריכת מוצרי חלב של עזים וכבשים נגועים במחלה שלא עברו טיפול תרמי מלא (פסטור או הרתחה).

ללאוי נוהג למכור מוצרים אלו במעדנייה ובמסעדת “טאבון” שבבעלותו הנמצאות בכפר. המידע התגלה בעקבות דיווח על חולה במחלה שצרך מוצרים אלו.

במשרד הבריאות מסבירים, כי מחלת ברוצלוזיס הנה מחלה זיהומית שנגרמת על ידי חיידקים מהסוג Brucella המתאכסנים בבעלי חיים ובני האדם נדבקים ממנה. המחלה עוברת לאדם בעיקר באמצעות צריכת חלב ומוצריו הנגועים בחיידק שלא עברו פסטור. למוצרי החלב והבשר הנגועים מראה, טעם וריח תקינים. תסמיני המחלה כוללים כאב ראש, בחילה, אבדן התיאבון וחולשה ובהמשך גם חום ממושך והגדלת קשרי לימפה, טחול וכבד. סיבוכי המחלה כוללים דיכאון, דלקת מפרקים, דלקת העצם, דלקת כבד, הפלות, פגיעה בפוריות, דלקת העוצבה במוח ודלקת פנים-הלב. לעתים נדירות, המחלה מובילה למוות. הטיפול במחלה הוא באנטיביוטיקה למשך 6 שבועות עד מספר חודשים.

מניעת אכילה של המוצרים, היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המחלה. לכן, חשוב להקפיד על צריכת חלב ומוצרי חלב מפוסטרים, מורתחים ומסומנים כנדרש בחוק.

 לחי פה טרם נמסרה תגובה.

הגיבו כאן לכתבה