השמרנים יוצאים מהארון: תהלוכת משפחה יום לפני מצעד הגאווה 27/06/19

צעדת משפחות בחיפה, למחות כנגד האג'נדות הלהט"ביות (צילום: ירון כרמי)

קבוצה של תושבים רוצה להחזיר את השיח המתון והערכי לציבוריות הישראלית על ידי מצעד המקדם את ערכי המשפחה. מטרת המצעד היא למחות כנגד האג'נדות הלהט"ביות.

ביום חמישי 27/06/19 בשעה 17:30 קבוצה של תושבים מארגנת תהלוכת משפחה. מטרת התהלוכה היא למחות כנגד האג'נדות הלהט"ביות וההשתקה בה נוקטים ארגוני הלהט"בים ובעיקר להחזיר את השיח המתון והערכי לציבוריות הישראלית.
התהלוכה נערכת יום לפני מצעד הגאווה בגן האם במרכז הכרמל בחיפה.

נעמה סלע, אחת הפעילות בקבוצה מספרת:

ההתארגנות שלנו התחילה בפגישה מקרית לפני כחצי שנה. התחלנו לדבר ולהחליף דעות בנושאים של חברה ומוסר. לאט לאט הבנו שכולם מרגישים שמשהו קורה במדינת ישראל וזה לא משהו טוב. אנחנו מרגישים, שיש תהליך של השתקה של כל מסר, שהוא לא פרוגרסיבי. בהקשר הנוכחי הכוונה לנושא הלהט"בים. בנושא זה יש בעיה, שבה ארגוני הלהט"בים, יוצרים קיטוב והקצנה מהציבור הישראלי, שאינו תומך בדעותיהם. למדנו לדעת שאולי פרויד טעה, הדחף החזק אצל האדם אינו יצר המין, אלא הרצון להשתקת האחר.

ניסיון לשנות את הקוד המוסרי של החברה בישראל
לגישתם של חלק קבוצת תושבים זו, חברי הקבוצה הלהט"בים מנסים לקדם אינטרסים של הקהילה תחת טענות הקיפוח. מתברר שכאשר אנו בודקים בפועל את גישת המערכת המשפטית, אנו מגלים שלמעשה יש שוויון זכויות מלא לאנשים חד מיניים, למעט טענתם בדבר קיפוח בנושא פונדקאות. ארגוני הלהט"בים מייצרים דיאלוג אלים, תוך כדי החצנה בוטה של מיניותם וסוחפים יחד איתם את כל התקשורת הישראלית. אין מדובר בניסיון תמים למצוא מזור לבעיית הורות זוגות חד מיניים, אלא ניסיון לשנות את הקוד המוסרי של החברה בישראל . את זה עושים הם באמצעות גיוס תומכים כבר מגיל הגן.

פונדקאות, ניסיון למצוא פתרון לבעיה
לגבי הפונדקאות, חברי הקבוצה סבורים שזה פתרון לא מוצלח לרצון של זוגות חד מיניים להביא ילדים לעולם. "כאשר אנחנו מנתחים את הפונדקאות אנו מגיעים למסקנה כי זה ניסיון למצוא פתרון לבעיה, תוך יצירת בעיה קשה שבעתיים אצל הנשים הפונדקאיות. .פונדקאות משמעה סחר בנשים וילדים. כבר היום במדינת ישראל יש חברות, שעוסקות ביבוא של תינוקות. היבוא הזה נעשה מנשים בתחתית הסולם החברתי שעושות זאת מתוך מצוקה כספית. אנחנו חושבים שאסור לדרדר את מדינת ישראל למקומות האלה וצריך לעצור את הסחף הזה. לא פותרים בעיה על ידי יצירת בעיה קשה ממנה. תהליך הפונדקאות, שאותו מנסים הלהט"בים להחדיר למדינת ישראל, מהווה למעשה 'החפצה' של האישה ושל הילדים שייוולדו בתהליך הזה. נזק נוסף שעלול להיגרם בתהליך כזה הנו נזק לילדים של אותה פונדקאית, אשר יחשפו וידרשו להכיל מצב שבו אחיהם לעתיד נמכר. המעגלים החברתיים שסובבים תהליך כזה של פונדקאות יינזקו מידית גם הם, כי אנשים לא חיים בוואקום. קרנבלי הגאווה הנם אירועים מלהיבים שמאחוריהם אג'נדות מסוכנות לחברה בישראל.

כאמור, ביום חמישי, 27/06/19 , בשעה 17:30 תצא תהלוכת המשפחה ממגדל המים ברחוב הגליל בנווה שאנן. "זו יריית הפתיחה ביציאתם של השמרנים מהארון", מציינת סלע, "ובהמשך פעילויות נוספות. הציבור החיפאי שאחדות המשפחה חשובה לו מוזמן" .

16 תגובות
 1. קובי אמר/ה

  בתחילת הכתבה רשמת גן האם כשהנכון זה מגדל המים שברחוב הגליל

 2. הלוואי-ויכולתי_להגיד אמר/ה

  אישית נעלבתי

 3. אדם אמר/ה

  לגברת המארגנת: את בעיקר מבזה את עצמך. במקום להילחם בתחנות רוח ולתדלק את הפארנויה שלך, אולי מוטב לך ללכת ולדבר עם האוכלוסייה שאת תוקפת באופן כה עיוור ולהבין על מה בעצם הם נאבקים. ניכר מההשגות השגויות שלך שאת לא באמת יודעת מה מתרחש בחיי שכנייך לעיר. חלילה, אני לא טוען שאת משקרת בזדון, אבל יכול להיות שהבדיקות המשפטיות שאת כביכול עשית היו חלקיות או ממקור לא אמין.

  כמו כן, משעשע שאת מעלה את פרויד. לא קראתי בדבריו על השתקה, אבל הוא בהחלט מדבר על השלכה, שזהו מנגנון הגנה פסיכולוגי בו אנו משליכים על אחרים את העוולות שלנו על מנת שייחסך מאיתנו לבחון את חסרונותינו ולהטיל בהתנהגות שלנו דופי. נשמע לי שזה המצב שלך. אולי בעצם את זו שמקדמת אג'נדה ומנסה לעשות תהפוכה פוליטית? או שמא את מפחדת ממשהו ומחפשת קורבנות נוחים? מדחיקה משהו בעצמך ומקנאה באנשים אחרים שהשלימו עם עצמם?

  במקומך, הייתי עושה בדק בית ואולי הולך לטיפול במקום להשתלח באנשים שלא עשו לך מאומה.

  שבת מבורכת שתהיה לך.

  1. רחל אמר/ה

   תשובה לאדם, אתה ככ תוקפני בתשובתך, מה שמוכיח שהכותבת צודקת. אתם מנסים להשתיק כל דעה שאינה דוגלת בדעתכם, בצורה אגרסיבית. כן תתפלא, יד המונים שהם בעד ערכי המשפחה, ונגד האג’נדה שלכם. ומוצר גם להם להשמיע דעתם ולהרים דגל נגד דרכם.

  2. אחת אמר/ה

   להפך, לא מצאתי בדבריו שום תוקפנות. תגובתו הייתה מנומקת מאוד. לסביות הומואים בי וטרנס סובלים מאפליה ואלימות ביום יום. מעבר לכך.הם.מופלים בנישואים והורות. למה בנות זוג לסביות צריכות לעבור תהליך משפיל ומבזה של אימוץ ילד אחת של השנייה כאשר החליטו על הבאת ילד ביחד לעולם באמצעות תורם? לעומת זאת כשאישה הולכת למשרד הפנים, היא יכולה לקחת.כל.גבר מהרחוב ולהצהיר עליו כאב הילד. אם כבר הכפייה ואת זה אנחנו כולנו.יודעים באה מהצד הדתי, עם.החוקים המטופשים של לא.להכין קפה.בשבת במלונות והחמץ בפסח. די נמאס מהפרמיטיבים.

  3. אדם אמר/ה

   גברתי המכובדת – תוקפנות? את בטוחה שאת לא נמצאת בהתגוננות יתר ומפרשת את דברי כתוקפנות?

   עכשיו, מי זה "אתם"? אני איני נמנע באופן אישי עם הקהילה הגאה, אך אני מאמין גדול בחופש הפרט וזכויות האזרח – אותן זכויות אשר מאפשרות לך לצעוד אבל אשר אותן את מנסה לקחת לאחרים. וודאי שאני חושב שמותר לך לצעוד – אבל לא כל דבר מותר הוא גם כדאי וצעדה שכל מטרתה היא הלבנת פניהם של אוכלוסיות מוחלשות ברבים מהווה ניצול ציני של החופש שניתן לך. הרי אם באמת ערכי משפחה היו עומדים לנגד עינייך, היית הולכת להתנדב בבתי מחסה לנוער במצוקה שהוריו סובלים מהתמכרות לסמים או לאלכוהול או שבה מהורים מכים. הורים שהם כמעט בוודאות הטרונורמטיביים, אגב.

   כמו כן, אני גם ממש לא מבין על איזו השתקה את מדברת? ממתי ביקורת כתובה על דבריהם של אחרים זו השתקה? השתקה זה מצב בו המדינה שולחת אותך לכלא על דברים שאת אומרת או חס וחלילה מתנקשים בחייך או סוחטים אותך תחת תנאים בהם יש איום ממשי לפרנסתך או למשפחתך או לריבון שלך על גופך וכיוצא בזאת . לא גבירתי, ביקורת היא אינה השתקה. התנגדות שאינה אלימה היא אינה השתקה. השימוש שלך במונח "השתקה" הוא זילות של המשמעות האמיתית של השתקה ועולה ממנה פחד שאינו ברור לי.

 4. מבינה עניין אמר/ה

  אני מציעה שכל מי שערכי המשפחה חשובים לו יגיעו לתהלוכה הזאת.
  כל סוגי המשפחות, כי הרי זה אחד הערכים שכולנו דוגלים בו.
  בואו בשמחה, והשאירו את האג'נדות בנושאים אחרים לזמן אחר.

  1. סתם אחת אמר/ה

   זה לא נשמע כאילו התהלוכה מיועדת לכל סוגי המשפחות, אלא רק למי למשפחות שמתאימות לאג'נדה של המארגנים

  2. נו באמת אמר/ה

   ערכי המשפחה "המסורתיים" הכוונה לאבא ואמא, מסתבר שגם חד הוריות ויחידניות לא בתמונה.

 5. כרמליתא אמר/ה

  שיח ערכי ומתון זה ביטוי מכובס לשנאה והומופוביה, כן? אולי נתחיל מאג'נדה ערכית לפיה נערים ונערות לא ייבויישו ברבים ודמם לא יהפוך הפקר על ידי מתונים ומוסריים. אחר כך נדבר על השאר.

 6. איגי אמר/ה

  ובשתי מילים: ריאקציה מתחסדת

 7. תושב נווה שאנן, ציוני דתי אמר/ה

  חבל, חבל. זו מלחמת מאסף מיותרת, שפוגעת באנשים. האם להט"ב צועדים נגד המשפחה שלך? מטרתם למנוע הקמת משפחות בהם זוג סטרייטים? כל המטרה שלהם, שיאפשרו להם לנהל אורח חיים לפי בחירתם. לא ההיפך.

  ההפגנה שלכם אינה בעד המשפחה, אלא נגד להט"ב, וכל מי ששונה מכם.

  איפה הסובלנות, איפה ערכים כקבלת האחר, ואהבתך לרעך, האיסור להלבין פני חברו, ולמעשה, כל האגף של בין אדם לחברו. ממתי המלחמה המרכזית של הציונות הדתית היא בלהט"ב?

  צר לי עליכם. ואני מתבייש שאני גר בשכונה בה מתקיים "מצעד" כזה.

  1. סתם אחת אמר/ה

   תודה לך 🙂
   יש אנשים נהדרים בציונות הדתית ואני בטוחה שרובם כאלו. לא ניתן לקומץ קיצוני להוציא לכם שם רע.

 8. אילן אמר/ה

  נקווה שיפול לה האסימון,ושתפסיק להיות צדקנית,כשאחד מילדיה,או נכדיה יהיה להט"ב.כשזה יקרה היא תצעד במצעדי הגאווה.

 9. אמיר אמר/ה

  מה לעשות שקהילת הלהט"ב היא קהילה מופלה במדינה דמוקרטית כביכול? לא רואה מישהו שמפלה משפחות "מסורתיות" בגלל שיש בהן אמא ואבא. בסך הכל רוצים להיות שווי זכויות ושלא תיכנסו לנו למיטה. לא ברור לי עד עכשיו אחרי כל מה שקראתי על מה התהלוכה? אתם לא צריכים תמיכה מי מפלה אתכם, מי פוגע בכם? התהלוכה הזאת באה לבטל את הלגטימיות של כל מה שאינו דעה חשוכה ושמרנית

 10. יואל שפירא אמר/ה

  אף אחד לא מנסה להחדיר את הפונדקאות לישראל – היא פה מזמן
  אנחנו מבקשים להכליל אותנו בזכות פונדקאות, ובסבסוד של התהליך
  התהליך עצמו מורכב עם השלכות חיוביות ושליליות על הנשים הפונדקאיות. אני לא בטוח שמארגני המחאה באמת מתעניינים בזה, אבל למי שבכנות אכפת מהן אני ממליץ לקרוא את הדוח של ארגון אישה-לאישה

לא ניתן להגיב