“מכתב לנעה” בתאטרון חיפה • 4 הצגות נוספות בשבילכם בחודש ינואר

ההצגה “מכתב לנעה” בעיבוד חדש בבימויו של השחקן והבמאי המוערך נתן דטנר ובהשתתפות השחקנים: מיכל ינאי, אוהד קנולר, גל גולדשטיין, דניאלה דלין ועמית ברנר. ההצגה אשר עלתה בישראל לראשונה בשנת 2001, נחלה הצלחה גדולה ואף זיכתה את המחזאית גורן אגמון, בפרס התאטרון הישראלי למחזאית השנה.

“מכתב לנעה”- בהומור ובכאב מציפה את נושא השכול, אחד הנושאים הקשים והמטרידים בהוויה הישראלית ובנוסף מעלה את השאלה, האם תמיד כדאי לדעת את האמת המסתתרת מאחורי אנשים שאנחנו אוהבים, או עדיף לעצום עיניים…

ההצגה המצליחה “מכתב לנעה” יתקיימו בתאריכים:
יום שני, 20/01/20 בשעה 20:30
יום שלישי, 21/01/20 בשעה 20:30
יום רביעי, 22/01/20 בשעה 16:30
יום שבת, 25/01/20 בשעה 20:30

נעה, אלמנת מלחמה אשר חיה לבד 15 שנה ולה שני בנים, אורי המשרת בקורס טיס ויותם, נער בן 16 אותם היא מגדלת לבד. היא מפרנסת את שני בניה מהוצאת הספרים שירשה מבעלה שנהרג במלחמת לבנון ע”י כוחותינו. יום אחד נעה יוצאת לטיול במדבר יהודה ופוגשת את אמנון, מדריך בחברה להגנת הטבע ובין השניים נרקם סיפור אהבה. שני הבנים המבוהלים מהשינוי שחל באמם, מנהלים מלחמה נגד המצב שנכפה עליהם. אורי הבכור מגייס את כל כוחותיו כדי לעצור כניסתו של הגבר החדש לביתם. כשהם מאבדים את השליטה באמם, הם מחפשים בעברו של אמנון, אוספים אינפורמציות שגויות ויוצרים תסריט משל עצמם. נעה, שנקרעת בין אהבתה לילדיה ובין האהבה לאמנון והרצון לבנות חיים חדשים, נקלעת למבוי סתום.

ניצה בן צבי - אלבום אישי - מתוך: פייסבוק
ניצה בן צבי – אלבום אישי – פייסבוק

מנכ”לית תיאטרון חיפה ניצה בן צבי מספרת:

ההצגה “מכתב לנעה” מביאה דרמה ישראלית משפחתית הנוגעת בחיים של כולנו, מחזותיה של אגמון הם תמונת ראי של החברה הישראלית והקונפליקטים היומיומיים והלאומיים שלה. תיאטרון חיפה שמח על שיתוף הפעולה עם התיאטרון הארצי לילדים ונוער להעלאת הצגה מרגשת זו.

“מכתב לנעה”
מחזה מאת: גורן אגמון | בימוי: נתן דטנר
משחק: מיכל ינאי, אוהד קנולר, דניאלה דלין, גל גולדשטיין, עמית ברנר
עיצוב תפאורה: אלכסנדרה נרדי • עיצוב תלבושות: נועה דותן • עיצוב תאורה: רותם אלרועי • מוסיקה: יוסי אלקה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.