חיפאית נתקלה בבור במדרכה, נפלה ונפצעה. היא תפוצה ב-155 אלף שקל

תמונת מפגע תאונה במרכז זיו בחיפה (צילום: אישי)

תושבת חיפה בת 81, אשר צעדה במדרכת הולכי רגל בעיר חיפה, נתקלה בבור במדרכה, נפלה ונפגעה בירך שמאל. בעקבות תביעה שהוגשה לבית משפט השלום בקריות, הוחלט כי היא תפוצה בסכום של 155,000 שקל.

ממקום התאונה הובהלה האישה באמצעות אמבולנס לביה”ח כרמל בחיפה, שם עברה סדרת בדיקות ואובחנה כמי שסובלת משבר בירך שמאל ולפיכך, נאלצה לעבור ניתוח.
האישה אושפזה בביה”ח כרמל ולאחר מכן בביה”ח פלימן, למשך, למעלה מחודש. לאחר הליך שיקומי אותו נאלצה לעבור, החליטה האישה, באמצעות עו”ד לידור פוגל-אורן, להגיש תביעה כנגד עיריית חיפה בבית משפט השלום בקריות. בהיותה הרשות המוניציפלית אשר אחראית על תקינות מדרכות הולכי הרגל.

בכתב התביעה שהוגש על ידי עורכת הדין לידור פוגל -אורן, נטען, כי זמן קצר לאחר התאונה טרחה עיריית חיפה לתקן את המהמורה אשר בגינה נפלה האישה ובכך למעשה הודתה העירייה כי התרשלה. 
לאחרונה נסגר תיק התביעה בפשרה והיא תפוצה בסכום של 155,000 ש”ח. זאת אף על פי, שלאור גילה, לא נגרם לה הפסד השתכרות עתידי.  

תגובת עו”ד לידור פוגל-אורן: ישנה חשיבות רבה שנפגע שניזוק כתוצאה ממפגע בטיחותי יצלם מיד עם קרות התאונה את המפגע האמור. במידה והגורם האחראי למפגע מתקן את המפגע לאחר התאונה, כפי שקרה במקרה זה, חשוב לא פחות לצלם את זירת התאונה לאחר התיקון שכן, תיקון מפגע שכזה מהווה הודאת בעל דין ברשלנותו. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לתאר את נסיבות התאונה בדייקנות בפני צוות רפואי, בעיקר בעת הבדיקה הראשונית. לא פעם הנפגע/ת מגיעים נסערים וכאובים לרופא המטפל ובתמימותם לא מציינים כי נפלו כתוצאה ממהמורה במדרכה או כל מפגע אחר. מסמך רפואי ראשוני שלא מצוין בו כי הנפגע/ת נפלו כתוצאה ממפגע כאמור עשוי להוות מכשול במהלך ניהול התביעה נגד הרשות המקומית או כל גורם אחר. משרדנו הגיש תביעה כנגד עיריית חיפה בהיותה הרשות המקומית האחראית על תקינות ושלמות המדרכות שבתחומה המוניציפלי.

כתב התביעה:

לידור פוגל אורן (צילום: יניר סלע)
לידור פוגל אורן (צילום: יניר סלע)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.