הפגנת ההורים מול בית העירייה נגד עליית מחירי הקייטנות בעיר חיפה • וידאו מההפגנה

הפגנת ההורים מול בית העירייה נגד עליית מחירי הקייטנות בעיר חיפה (צילום: מיכל ירון)

קבוצת הורים מובילה את מאבק ההורים בקייטנות וביניהם חברת מועצת העיר סופי נקש:
"אנחנו דורשים שהמחיר השנה בקייטנות יהיה כמו המחיר שהבטיחו להורים בקיץ. בנוסף, כשההורים רשמו את התלמידים בתחילת שנת הלימודים הובטח להם, שמחזור הקייטנה הראשון יהיה לכל אורך חודש יולי ולא רק עד לתאריך – 21/07. ההורים שילמו על חודש יולי 935 ש"ח בשנה שעברה ואמרו להם עכשיו לשלם 1,180 ש"ח".

אימא נוספת שהיא בין מובילות המאבק היא שני רוט קפון. לטענתה של רוט קפון מאבק ההורים יסתיים רק כשהקייטנות השנה יהיו בדיוק באותם תנאים של הקיץ הקודם. "אנחנו נלחמים על המחירים, קיצור הימים של המחזורים וגם שינוי צוות הסייעות שלא ידוע מי ישמור על ילדינו. רוצים תשובות להכל. מה יספק – שהכל ישאר כפי שהיה שנה שעברה".

קריאות נגד קליש בהפגנת ההורים (צילום: מיכל ירון)

יש לציין כי בשלב הראשון ההורים התבקשו לשלם 1,180 ש"ח למחזור הקייטנה הראשון (ליום מלא) עד לתאריך 21/07. הורים, שילדיהם שוהים בצהרון לאורך כל שנת הלימודים, טענו שיש להם חוזה לפיו עלות הקייטנה בחודש יולי אמורה להיות עלות תשלום חודשי עבור הצהרון (935 ש"ח). העירייה בדקה את הדברים ולאחר מכן הודיעה כי כל הורה, שיש לו ילד בצהרון ייהנה מ-300 ש"ח הנחה. לטענת ההורים המחיר עדיין גבוה מאחר שמדובר בתשלום עבור 3 שבועות בלבד ולא עבור חודש מלא.

קריאות "קליש העם דורש תשובות" בהפגנת ההורים

יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן הגיש שאילתה למועצת העיר בנושא:
"בימים האחרונים קיבלו אלפי משפחות SMS מעיריית חיפה ובו הובהר להם שקייטנות קיץ 2019 יבוצעו לא דרך חברת נווה יוסף, אלא באמצעות חברת משכ"ל. כמו כן שונו התנאים והחוזה שההורים חתמו עליו בתחילת שנה מול העירייה. מחירי הקייטנות עלו בצורה משמעותית במאות שקלים, משך ימי הקייטנה של כל מחזור צומצם במספר ימים ובנוסף הובהר שהצוות המקצועי יוחלף ע"י צוות אחר וחברת משכ"ל היא זאת אשר תספק את תפעול הקייטנות. חשוב לציין שתהליך זה בוצע בצורה חד צדדית ללא שיתוף, תיאום או שיח עם ההורים או נציגיהם, כמו כן לא הייתה התרעה כלשהיא מול ההורים בתחילת שנת הלימודים שתהליך כזה ושינוי מהותי כזה עלול לקרות".
לטענתו של האן הורים רבים שוקלים לא לרשום את ילדיהם לקייטנה במתכונת החדשה ויתכנו מצבים, שקייטנה לא תיפתח בגן זה או אחר, תוך פגיעה בהורים שכן מעוניינים להמשיך.

ההורים מבקשים שקליש תקדיש להם חמש דקות

תגובת עיריית חיפה תפורסם כאן לכשתתקבל במערכת האתר


בישיבת מועצת העיר עלה נושא הקייטנות לדיון. הרוחות היו מאוד סוערות ועל אף הניסיונות של ראש העיר עינת קליש רותם ומחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני לתת הסברים להורים, לא ניתן היה לנהל דיון ענייני. בסופו של דבר קליש רותם אמרה להורים כי היא תפגוש אותם במשרדה ותיתן להם את התשובות המלאות. ההורים מסרו את פרטיהם על מנת שהמפגש יתקיים.

תגובה
  1. ר אמר/ה

    חחח לא משהו ה"הפגנה"
    כנראה מדובר בקומץ הורים צעקניים שלא מוכנים לשלם על חינוך ילדיהם ומצפים מאחרים שישלמו עבורם… חוצפה

לא ניתן להגיב