“אות יקיר הכרמל” הוענק לתיאטרון חיפה

ניצה בן צבי (צילום: אלבום אישי - פייסבוק)

אוניברסיטת חיפה העניקה את אות ההוקרה הייחודי “אות יקיר הכרמל” לתיאטרון חיפה במשותף עם ביה”ח רמב”ם. “אות יקיר הכרמל” הינו פרס ייחודי המייצג את הרוח ואת הערכים המזוהים עם אוניברסיטת חיפה. הטקס הוא מעמד חגיגי להענקת תארי דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד, שהנו גולת הכותרת של אירועי מושב חבר הנאמנים של האוניברסיטה.

“אות יקיר הכרמל” הוענק השנה לתיאטרון כהוקרה על היותו מרכז חיי התרבות של העיר חיפה, חממה ובית למחזאות מקורית וליצירה ישראלית מכל גווני הקשת, על טיפוח דורות של שחקנים מוכשרים וסמל להידברות ולקיום משותף של מגוון אוכלוסיות.

הטקס התקיים ביום ג’, 28/05/19, בתיאטרון חיפה, בהשתתפות חברי חבר הנאמנים של האוניברסיטה, הנהלת בית החולים רמב”ם, אורחים וידידים.

מנכ”לית תיאטרון חיפה ניצה בן צבי מסרה:

“תיאטרון חיפה שנוסד לפני כ- 60 שנה הוא מהמוסדות החשובים והמשמעותיים בארץ ובעיר חיפה בפרט. כבוד גדול הוא לנו לקבל אות חשוב זה מטעם אוניברסיטת חיפה. התיאטרון גאה להוביל את התרבות בעיר ולהוות מוסד תרבותי בינלאומי המייצג את העיר חיפה.”
תיאטרון חיפה (צילום: ירון כרמי)
תיאטרון חיפה (צילום: ירון כרמי)

הזיקה בין האוניברסיטה ותיאטרון חיפה מתבטאת לאורך השנים. בשיתוף הפעולה המתמשך בין התיאטרון לבין בית הספר לאמנויות של האוניברסיטה, המטפח דור צעיר של סטודנטים לתיאטרון. ספריית יונס וסוראייה נזריאן שבאוניברסיטה חיפה אשר קיבלה וקלטה את ארכיון התיאטרון לצורך שימור דיגיטלי של מורשתו האמנותית. שני הגופים פועלים לקידום ערכים משותפים וחולקים שליחות משותפת – פיתוח וטיפוח חדוות הדעת, הרוח והתרבות בישראל ובאזור הצפון בפרט, מתוך תשומת לב מיוחדת לייצוג הרבגוניות המאפיינת את המרקם החברתי של ישראל.

התיאטרון, האוניברסיטה ובית החולים הם שלושה מוסדות בולטים בעיר חיפה בתחומים שונים ולשלושתם מכנה משותף אחד – האהבה לעיר והרצון המשותף להביא לפיתוחה ולשגשוגה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.