סוחרי שוק תלפיות בחיפה מחו מול עיריית חיפה וחסמו כבישים | יהיה פה פיצוץ. אנחנו לא נהיה סוג ב’. אנחנו נהיה סוג א’

סוחרי שוק תלפיות במאחה מול העירייה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

מאבק סוחרי שוק תלפיות יצא היום (ראשון 12/5/19) לדרך במסגרתו מחו מול בניין העירייה וחסמו כבישים בגין הזנחת השוק והשכונות מסביב ואי קיום ההבטחות להקצאת תקציב לשיפור המצב בשוק ובסביבתו.

המוחים לבשו חולצות עליהן מודפסים משפטים כמו “אנחנו לא סוג ב'” ו- “קליש כשלון חורץ” ובין הקריאות שנשמעו “לחם – פרנסה” ו- “קליש הביתה” זאת על אף שידוע להם כי ההזנחה היא מהעידן של יהב.

יו”ר וועד תלפיות ניסים סלמן אמר בראיון לחי פה:

סוחרי שוק תלפיות בהפגנה

“אנחנו במשך 15 שנה סובלים מהזנחה. קדנציה ראשונה של ראש העיר לשעבר יונה יהב, בחרנו בו והבטיח לנו “אין לכם מה לדאוג נעשה הכל לשוק”. קדנציה שנייה הבטיח לנו “אין בעיה” בקדנציה השלישית אמרתי לו “נסראללה יהיה פה ואתה לא תהיה”. נבחרה ראש עיר חדשה והבטיחה הבטחות שהשוק יהיה כמו כל שוק בארץ והיא תהפוך את חיפה לתל אביב. הגענו למצב שכל הכספים מוזרמים לכיוונים אחרים אף אחד לא מסתכל על השכונות החלשות. יש ערבים סוג א’ יש ערבים סוג ב’ ויש יהודים סוג א’ ויהודים סוג ב’ החלק האחורי של חיפה שוק תלפיות והשכונות מלמטה זה אנשים סוג ב’. אנחנו לא נהיה סוג ב’ אנחנו נהיה סוג א’ אם הם רוצים או לא רוצים. אני רוצה שיהיה לנו שוק כמו כל השווקים בארץ”.

האם אתה לא חושב שאי אפשר לעשות שינוי בחצי שנה? ראש העיר רק נכנסה לתפקיד?

“אני חושב שאי אפשר אבל ראשת העיר שיצאה בהצהרה “אני אהפוך את חיפה לתל אביב” שתבוא לשוק יקבלו אותה כמו מלכה ושתגיד להם מה היא הולכת לעשות בששת החודשים הקרובים לא בעוד שלוש שנים ולא חמש שנים את זה אכלנו מיהב, לא נוכל את זה יותר מאף אחד. יחפשו מלחמהיקבלו מלחמה. זה לא תענוג בשבילנו אנו לא מעוניינים להעסיק את המשטרה או אף אחד אחר. הם לוקחים סיכון ולא יודעים לאיפה הם הגיעו זה עומד להתפוצץ כמו חבית חומר נפץ שתתפוצץ לכל הכיוונים, כולם יפגעו”.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה: “שוק תלפיות נמצא בראש סדר העדיפויות של ראש העיר כל סוחרי השוק, למטה, למעלה, באמצע, בחוץ ובפנים, מוזמנים למפגש סוחרי שוק תלפיות שיתקיים בתאריך 14.5.19 בבניין העירייה ,בהשתתפות ראש העיר״.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.