המטרה: להשאיר את הצעירים! החברה הכלכלית לחיפה חילקה מענקים בגובה של מעל חצי מיליון ש”ח לחברות סטארט אפ שפועלות בעיר • צפו בראיונות הווידאו

החברה הכלכלית לחיפה מעניקה מענקים ליזמים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

יום היסטורי בחיפה: החברה הכלכלית לחיפה חילקה  בטקס חגיגי שנערך במטה החברה בשבוע שעבר, מענקים בגובה של מעל חצי מיליון שקלים לחברות הזנק הפועלות בעיר, שנבחרו לאחר השתתפות בהליך “קול קורא” ראשון מסוגו.

במסגרת “הקול קורא” התאפשר ליזמי היי-טק הפועלים בחיפה להגיש בקשה לקבלת תמיכה כספית עירונית לטובת מחקר ופיתוח. לקול הקורא הגישו בקשות להשקעה חברות הממוקמות בחיפה ופועלות בתחומי הבריאות הדיגיטלית, הציוד הרפואי, הבניה והתשתיות, העיר החכמה והטכנולוגיות הימיות החדשניות.

הקול הקורא חולק לשני מסלולים. הראשון יועד לחברות סטארט-אפ שמקום מושבן בעיר חיפה או שרוצות להעתיק את מושבן לחיפה, והמסלול השני יועד לאקסלרטורים וחממות טכנולוגיות שממוקמות בעיר ומספקות שירותים והשקעות בחברות סטארט-אפ חיפאיות המתפתחות אצלם.

החברות שנבחרו וקיבלו את המענק מידי סגן ראש עיריית חיפה ויו”ר החברה הכלכלית, דוד עציוני, מנכ”ל החברה, אור שחף ומנהל מנהלת החדשנות בחברה, מוטי מאיר:  “Fast Apps”, “ויגור טכנולוגיות רפואיות” ו- “theDOCK”.

החברה הכלכלית לחיפה מעניקה מענקים ליזמים (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
החברה הכלכלית לחיפה מעניקה מענקים ליזמים (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

סגן ראש העיר ויו”ר החברה הכלכלית לחיפה דוד עציוני בראיון לחי פה: “זהו יום מרגש, יום חשוב, תמיכה של החברה הכלכלית בחברות יזמיות, בחברות היי טק שיכולות לפתח את העיר. אני מאמין שהפרויקט הזה מתחיל גל של פרויקטים של החברה הכלכלית שיביא תקציבים לעיר, פיתוחים לעיר, יביא מקומות עבודה ואנחנו כאן בשביל להעניק את הדבר הזה. כי אחד הדברים החשובים לעיר זה מקומות עבודה, פרנסה לאנשים צעירים, מקומות פרנסה איכותיים וזה מה שאנחנו עושים כאן היום. כל התחלה היא קשה וברגע שהתחלנו אני מאמין שההמשך יהיה הרבה יותר נוח, הרבה יותר קל והרבה מאוד חברות ייהנו מזה והרבה מאוד צעירים יישארו בעיר בזכות זה”.

דוד עציוני: תמיכה בחברות הזנק

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה בראיון לחי פה: “מדובר בתהליך ראשון מסוגו. החברה הכלכלית שתמיד פורצת דרך גם בתחום הזה עושה תקדים, צעד ראשון מסוגו. החברה מעניקה כסף תמיכה עירונית לחברות סטארט-אפ, כדי שייפתחו את הפיתוחים שלהן ואת ההמצאות שלהן כאן בחיפה. אנחנו הבנו שהסטארט – אפים מחפשים תמיכה, כי בהתחלה קשה להם כדי להתפתח ולפתח את הפיתוח שלהם. כאן, בחברה הכלכלית, הבנו שאנחנו יכולים לקחת את זה על עצמנו. הקמנו את מנהלת החדשנות והתחלנו בתהליך. קבענו ערכי ליבה כי הבנו שבעיר יש יתרון בתחומי ליבה אלה, פרסמנו קול קורא וביקשנו מהחברות לבקש בקשה לתמיכה, ניהלנו תהליך מאוד יסודי, התייעצנו עם אנשי מקצוע בתחום, מינינו חברי וועדה מייעצת וחבי הוועדה הם אלה שבעצם בחרו את החברות. רצינו לוודא שהכסף מגיע למקומות הנכונים ועוזר לפתח את העיר ומשאיר את הצעירים בחיפה ולכן הגדרנו קריטריונים מתאימים לבחירת המיזמים שיקבלו את המענקים. עשינו כאן משהו היסטורי, זאת רק ההתחלה זה רק השלב הראשון, כאשר בהמשך אנחנו נצא לעוד קול קורא ונקרא לעוד חברות צעירות, עוד יזמים להגיש את הבקשה שלהם ולקבל את התמיכה מאיתנו”.

אור שחף: תמיכה בחברות הזנק

ניר גרצמן, מייסדי חברת The Dock בראיון לחי פה: “אני חושב שתמיכה כספית בחברות ומיזמים בעיר חיפה, זה הגורם המבדיל, שיגרום לחברות להמשיך את הפעילות בחיפה. אנחנו מברכים על זה. תחום ההתמחות של THE DOCH הוא טכנולוגיות ים. אנחנו מאמינים שחיפה יכולה להיות מוקד עולמי לטכנולוגיות וחדשנות בתחום הספנות והנמלים. יש פה את כל הגורמים הנדרשים, מיזמים וטכנולוגים, מוסדות אקדמיה, נמל ותברואה של העיר ומהיום ואילך צד מוניציפאלי שתומך”.

תמיכה בחברת The dock – ניר גרצמן

אירינה קבונובסקי, מנכ”ל “ויגור טכנולוגיות רפואיות” בראיון לחי פה: “ויגור היא חברה חיפאית, שעוסקת בפיתוח של ציוד רפואי בעיקר בתחום של רפואה דחופה. אנחנו מפתחים מוצר שיודע לטפל בכל הטראומות של בית החזה וגם יודע לבצע ניקוז לאחר ניתוחים גדולים של חזה ובטן הקמנו את החברה עם אבי, איגור, ומייסד נוסף מארצות הברית. היום קיבלנו את התמיכה מהחברה הכלכלית לחיפה, שאנחנו מאוד מודים לה. ואנחנו נשתמש בכסף כדי לקדם את הפיתוח של המוצר לקראת המכירות שלו כנראה בשנה הבאה”.

תמיכה בחברת ויגור – אירינה קבונובסקי

בחברה הכלכלית לחיפה, מציינים כי בקרוב תוביל מנהלת החדשנות חיפה קול קורא נוסף באמצעותו תשקיע בעוד חברות חיפאיות.       

“מינהלת החדשנות” בחברה הכלכלית לחיפה מהווה גוף עירוני מרכז לתמיכה ביזמות מקומית ובחברות סטארט-אפ באמצעות השקעות עירוניות. בסוף 2018 פרסמה המינהלת “קול קורא” המיועד ליזמים וחברות סטארט-אפ הממוקמות בחיפה, להם ניתנה אפשרות חסרת תקדים להגיש לראשונה בקשות לקבלת תמיכה כספית עירונית. הקול הקורא היווה חלק מפעילות מנהלת החדשנות שהוקמה בחברה הכלכלית זמן קצר לפני פרסומו, ושמטרתה לעודד צמיחה כלכלית בעיר ולייצר מקומות עבודה איכותיים בתחומה, באמצעות השקעות שיופנו לפעילות המחקר והפיתוח של החברות.

בתמונה: סגן ראש עיריית חיפה ויו"ר החברה הכלכלית, דוד עציוני, מנכ"ל החברה, אור שחף ומנהל מנהלת החדשנות בחברה, מוטי מאיר (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
בתמונה: סגן ראש עיריית חיפה ויו”ר החברה הכלכלית, דוד עציוני, מנכ”ל החברה, אור שחף ומנהל מנהלת החדשנות בחברה, מוטי מאיר (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
נציגי ויגור טכנולוגיות רפואיות מקבלים את המענק (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
נציגי ויגור טכנולוגיות רפואיות מקבלים את המענק (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
נציגי FAST APPS מקבלים את המענק (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
נציגי FAST APPS מקבלים את המענק (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
נציגי THE DUCK מקבלים את המענק (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
נציגי THE DUCK מקבלים את המענק (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.