חיפה | תקף את אשתו ואיים כי ישרוף אותה בחיים | המשטרה ביקשה להטיל מאסר בפועל בית המשפט דחה את הבקשה

בית משפט השלום בחיפה גזר היום (שני 29/4/19) מאסר על תנאי, צו מבחן והתחייבות כספית בלבד על תושב חיפה שהורשע בתקיפת אשתו וגרימת חבלה של ממש וכן באיומים על חייה והתנהגות פרועה במקום ציבורי ודחה את בקשת המשטרה שביקשה להטיל עליו שנתיים מאסר בפועל.

על פי כתב האישום המתוקן שבגינו ניתן פסק הדין היום, הנאשם הורשע בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, איומים והתנהגות פרועה במקום ציבורי. בהתאם לעובדות האמורות בכתב האישום שלח הנאשם לאשתו הודעות טקסט מאיימות כמו: “היום זה סוף החיים שלך”, וכן “היום תמצאי את עצמך שרופה למוות אם תמשיכי לסנן אותי ולא לענות לי”.

עוד צוין, כי הנאשם ואשתו התווכחו כך שתוך כדי זאת לקח את הטלפון הנייד שלה זרק אותו ואחז בידה, אחיזה אשר גרמה לחבלה של ממש. הנאשם הופנה לאחד מבתי החולים בעיר ושם החל לצעוק ולדפוק על הדלתות בשל סירוב הצוות הרפואי להעניק לו תרופות.

המשטרה, טענה כי יש להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל לתקופה של עד שנתיים, מנגד טען בא כוחו של הנאשם עו”ד אסי פיסו, כי יש לאמץ את תסקיר שירות המבחן אשר המליץ להשית עליו עונש מאסר מותנה וכן צו מבחן וזאת לאור מצבו הרפואי, לאור הליך השיקום שאותו החל כבר עם מעצרו ולאור העובדה כי הוא שוחרר ממעצר הבית וחזר לחיות עם אשתו אשר הינה המתלוננת. עוד ציין עוה”ד פיסו, כי הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה חסך זמן שיפוטי יקר וכן הביע חרטה כנה ועמוקה.

בית משפט השלום דחה כאמור את עתירת המדינה, ומנגד קיבל את עמדת עו”ד פיסו, לפיה לאור הליך השיקום שעבר הנאשם, לאור מצבו הרפואי, לאור הבעת החרטה והמוטיבציה הטיפולית לשיקום ולחזרה למסלול חיים נורמטיבי, נקיונו מסמים וכן לעובדה כי שהה מאחורי סורג ובריח תקופה של כחודש ימים. בית המשפט ציין כי יש ליתן את כל כובד המשקל להליך השיקומי אותו עובר הנאשם, הליך אשר ראוי להמשיכו לתועלתו ולתועלת הציבור בכללותו.

בסופו של יום הורה בית המשפט על השתת מאסר מותנה, צו מבחן והתחייבות כספית בלבד.

עו”ד אסי פיסו מסר לחי פה בתגובה: “אני מברך על החלטתו הנכונה והמאוזנת של בית המשפט אשר אימץ את חוות דעתו של שירות המבחן ונתן משקל לשיקול השיקום ולמוטיבציה שמביע הנאשם בהליך זה ודחה את עתירתה המוזרה וחסרת הפרופורציה של המשטרה להשית על מרשי 24 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח כאשר הוא מזה מספר חודשים נתון בהליך שיקומי מסיבי על כל שלוחותיו. ראוי שהמשטרה תבחן את תמהיל הענישה באופן אינדיבידואלי  תוך הסתמכות על  האמור בתסקירו של שירות המבחן בתוקף היותו גורם מקצועי ותוך הסתמכות מתחם הענישה שקבעו בתי המשפט ולא לטעון טענות בעלמא”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.