תא”ל במיל’ דוד לוריא מתמודד בבחירות לארגון נכי צה”ל

כיום, דוד לוריא משמש כראש מנהל התפעול בעירייה. הבחירות למחוזות יערכו בתחילת חודש יוני.
דוד לוריא מסר לחי פֹּה: “המטרה שלנו היא לשנות את ההתנהלות של ארגון נכי צה”ל ולהבטיח שכל נכה יקבל את השירות הטוב ביותר”.


ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה תא”ל במיל’ דוד לוריא יתמודד בתאריך 03/06/19 לראשות ארגון נכי צה”ל. לוריא עומד בראש קבוצת “מנהיגות אחרת” שמעוניינת להחליף את ההנהגה הקיימת כיום בראשון הארגון. מטרתו כראש הארגון היא לשים את נכי צה”ל במרכז העשייה ותשומת הלב ולתת להם את השירות הטוב ביותר שאפשר. יש לציין, כי אם קבוצתו של לוריא תבחר, הוא יאלץ לסיים את תפקידו בעירייה.

בתחילת יוני הבחירות הן ל-5 מחוזות. דוד לוריא וקבוצת ״מנהיגות אחרת״ מתמודדים במחוז חיפה והצפון. המחוז מתחיל מחדרה צפונה ומזרחה ויש בו 15,000 נכי צה”ל. תוצאות הבחירות למחוזות קובעות מי יהיו החברים במועצה של ארגון נכי צה”ל, הכוללת 91 חברים. החברים בוחרים את יו”ר ארגון הנכים.

“אני מתחיל בבחירות למחוז חיפה והצפון, אבל מכוון למקום שבו תהיה לי הכי הרבה השפעה על ארגון נכי צה”ל”, אמר היום לוריא לחי פה, ” אני רוצה להתאים את הארגון למציאות של ימינו. המטרה שלי היא להגיע למצב, שבו כל אחד מנכי צה”ל זוכה לייצוג ומקבל טיפול מלא. בנוסף, ארגון נכי צה”ל הוא עמותה ואחוז מאוד גבוה מתקציב העמותה מופנה לתשלום שכר. אני עשיתי בדיקה מול עמותות אחרות, ואפשר לראות שבהרבה מאוד עמותות השכר מהווה רכיב הרבה יותר קטן מסך התקציב. המטרה שלי היא שגם אצלנו המשכורות יהוו חלק קטן באופן משמעותי מהתקציב על מנת שהכסף יופנה לטובת הנכים”.

לוריא טוען עוד שחשוב לו לשפר את רמת השירות, שנכי צה”ל מקבלים: “כל אחד מהנכים משלם לעמותה ולכן מאוד חשוב לי שכל אחד יקבל את השירות הכי טוב, שאפשר. בקבוצה שהקמנו יש ייצוג גם לדרוזים וגם לבדואים ויש גם נציגות לכל סוגי הנכויות. הקמנו קבוצה מאוד איכותית שבין השאר ניתן למצוא בה את תת ניצב (בגימלאות) יהודה סולומון, מנכ”ל מועדון מכבי חיפה לשעבר איתמר צ’יזיק, ראש מערך החינוך והתרבות לשעבר בעירייה, ערן דובובי, מנכ”ל עיריית קריית ביאליק לשעבר עזרא חכם, שמואל גרנות ועוד”.

במהלך שירותו הצבאי, שימש דוד לוריא, בין היתר, כמפקד שייטת הצוללות של צה”ל, פיקד על הזירה הצפונית של חיל הים ובתפקידו האחרון שימש כסגן מפקד חיל הים בתחום מבצעים ופעילות שוטפת. לוריא הוכר כנכה צה”ל לאחר שחלה בסרטן הלימפומה (על אף שלא נמצא קשר נסיבתי בין הקישון ומחלת הסרטן, בחלק מהשנים, מי שחלה הוכר כנכה צה”ל).

“המטרה שלנו להתאים את חזון הארגון לאתגרים החדשים ולשים את הנכה במרכז העשייה. אנחנו רואים שחיקה בזכויות נכי צה”ל ואנחנו מתכוונים לטפל בזה. נפעל בשקיפות, נאמנות ובניקיון כפיים. אנחנו נעבוד בצורה שוויונית למען כולם ונדאג לתת יחס אישי לכל פונה”.

אנו במערכת חי פה מאחלים לדוד לוריא הצלחה בבחירות לארגון נכי צה״ל

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. בני פרץ אמר/ה

    דוד לוריא עם כל הכבוד לא יכול להפגיש קבוצת או מנהיג שעושים עבודתם קודש בכל מקרה לא נראה לי שהוא יבחר