טורניר הכדורגל לזכרו של רוי פאר מעוז ז”ל, שנהרג במשחק אומץ בגיל 11

בקי מעוז: ״אל תכנעו ללחץ חברתי״

רוי פאר מעוז נהרג בנובמבר 2018, כשנפל מקומה 12, כחלק מ״משחק אומץ״, כשהיה רק בן 11. אמו בקי עסוקה מאז בהנצחתו ובניסיון להפוך את האסון הפרטי שלה לפעם האחרונה שילדים ונערים מוצאים את מותם בצורה כה טרגית ומיותרת.

המדליות ומגיני ההוקרה בטורניר. צילום: דניאל לוי.

140 תלמידים הגיעו לטורניר לזכרו של רוי פאר מעוז ז”ל שנהרג לפני 5 חודשים. בטורניר, שנערך במתחם הגולאסו בקריית ים, השתתפו גם קרובי המשפחה של רוי, מחנכת הכיתה ושחקנים מקבוצת מכבי חיפה, שהייתה הקבוצה האהובה עליו. ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור וסגנו אלי כהן נכחו באירוע ואבן צור נשא דברים לזכרו של מעוז ז”ל. השניים מלווים את אמו של רוי, בקי, מאז האסון, שאירע לפני כ-5 חודשים ותומכים בה לאורך הדרך הלא פשוטה. האירוע נערך ביום חמישי האחרון (17/04/2019).

רוי העריץ את מכבי חיפה ובחדר היו לו מזכרות מהקבוצה וילקוט ירוק, שבתוכו ספרים ירוקים וקלמר ירוק. אמו מספרת, שכל פעם שהיא הייתה קונה לו משהו, הוא היה מחפש את הצבע הירוק ולו הוא היה רואה את שחקני הקבוצה, זה היה משמעותי ומשמח עבורו.

הילדים בטורניר. צילום: דניאל לוי

מעוז ז”ל היה רק בן 11 כשנהרג מנפילה מהקומה ה-12 כחלק ממשחק אומץ, ששיחק. אימו, בקי מעוז, מקדישה חלק ניכר מזמנה מאז האסון להנצחתו של בנה ולניסיון לגרום לכך שהמוות של בנה יגרום לעוד ועוד בני נוער להבין את הסיכון המיותר במשחקי אומץ כדוגמת זה ששיחק בנה.

בקי מעוז נפגשת עם הורים ובני נוער ומדברת איתם על האסון הפרטי שלה ועל כך שילדים חייבים להגיד ״לא״ ללחץ חברתי שמופעל עליהם ולא לסכן את חייהם. היא מסבירה שכאשר ילדים מדווחים למבוגר, הורה או מורה, שיש ילדים, שמסכנים את חייהם בכל מיני משחקי אומץ – לא מדובר בהלשנה, אלא בניסיון אמיתי למנוע מוות כל כך מיותר של ילדים ובני נוער.

רוי פאר מעוז ז״ל

בקי מעוז חילקה בטורניר צמידי סיליקון שנכתב עליהם “אומרים לא ללחץ חברתי” ומדבקות לרכב מתוך תקווה שעוד ועוד ילדים ובני נוער יענדו את הצמידים ויפנימו את המסר החשוב. מעוז תתמוד כל חייה עם האובדן הנורא, אבל היא מקווה שבזכות מאמציה היא תמנע את האסון הבא והילד שלה יהיה הילד האחרון שמצא את מותו בצורה כל כך איומה, שניתן היה למנוע.

השלט לזכרו של רוי פאר מעוז. צילום: דניאל לוי.

באירוע הודתה בקי למי שסייע לה לערוך את הטורניר – מאמן הכדורגל של רוי, אסף שטנגל ושותפו לטורניר ליאור אברהם אוליאל, עיריית קריית ים, מגרש הכדורגל גולאסו, מגנטיק צלמים, הגרפיקאי דורון רז, החברה למתנסים ועוד תורמים, שביקשו להישאר אנונימיים.

מאמנו של רוי, אסף שטנגל, כתב בפייסבוק כי על אף שרוי לא התאמן במועדון הכדורגל תקופה ארוכה אי אפשר היה שלא להיות מוקסמים ממנו ומהאושר שהוא הרגיש, כשהוא היה עולה על מגרש הכדורגל ומתאמן. הוא ציין את מלחמתה של בקי על מנת למנוע מקרי מוות נוספים כתוצאה ממשחקי אומץ.

מזג האוויר במהלך משחקי הכדורגל היה טוב ורק כשחולקו המדליות ומגיני ההוקרה בסוף האירוע החל לרדת גשם. אמו מקווה שהטורניר יהיה ראשון בסדרה של טורנירים שיסייעו לה להנציח את בנה ואת אהבתו הגדולה לכדורגל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.