תהלוכת חג הפסחא | כ 1,000 איש השתתפו בתהלוכת חג הפסחא של הכנסייה המארונית בחיפה

הבוקר, ראשון 14/4/2019, השתתפו ונטלו חלק כ-1,000 מאמינים בתהלוכת הכנסייה היוונית-קאתולית (הכנסיה המארונית) הנמצאת בוואדי ניסנאס בחיפה. יום זה “יום ראשון של הדקלים”, הוא הראשון בסדרת מועדים החלים בשבוע לפני הפסחא – הוא “השבוע הקדוש”. התהלוכה יצאה לדרכה מכנסיית “מאר אליאס” (הכנסייה היוונית קתולית) הנמצאת ברחוב עין דור ומשם המשיכה התהלוכה לרחוב אלנבי, שדרות המגנים ובחזרה לכנסייה כשבראש התהלוכה צעדו ראשי העדה היוונית-קאתולית בחיפה ורבים מתנועת הצופים המארוניים.

תהלוכת חג הפסחא . צילום: חנא נחאס.
תהלוכת חג הפסחא . צילום: חנא נחאס.

בתוך כך, יש לציין כי תהלוכות נוספות יתקיימו גם ביום שישי, ה – 19/4/2019 בו מציינים הנוצרים ברחבי העולם את “יום שישי הקדוש”. בשעות הערב של יום זה יתקיימו בחיפה שתי תהלוכות: הראשונה תצא בשעה 19:00 מהכנסייה המרוניטית בהשתתפות כ – 200 איש ותעבור בשדרות המגינים, רחוב אלנבי ובחזרה לכנסייה המרוניטית. תהלוכה נוספת תצא בשעה 19:30 בהשתתפות של כ – 800 איש מהכנסייה היוונית- קאתולית. התהלוכה תקיף את כיכר המגינים, תמשיך לכיכר אמיל חביבי ומשם בחזרה לכנסייה.

ביום ראשון, ה – 21/4/2019, תקיים הכנסייה האורתודוכסית תהלוכה בהשתתפות של כ – 1000 מאמינים. התהלוכה תצא בשעה 11:30 מהכנסייה ברחוב הפרסים ומשם תמשיך לרחובות סנט לוקס, שדרות הציונות, רחוב אלנבי ובחזרה לכנסייה.

ביום שישי, ה – 26/4/2019, תקיים הכנסייה האורתודוכסית את תהלוכת “יום שישי הקדוש” בה צפויים להשתתף כ – 400 איש. התהלוכה תצא מרחוב הפרסים ותמשך ברחובות אירן, מאיר, אלנבי ובחזרה לכנסייה.

למחרת, יום שבת ה – 27/4/2019, תקיים הכנסייה בשעה 17:30 את תהלוכת “האור הקדוש” בהשתתפות של כ – 3,000 איש. התהלוכה תצא מהכנסייה ברחוב פל-ים ותעבור ברחובות שדרות המגינים, אלנבי ובחזרה לכנסייה. עוד נוסיף כי במהלך כל התהלוכות הנ”ל צפויים להיות שיבושי תנועה כבדים וציבור הנהגים מתבקש להיעזר בסבלנות ולהישמע להוראות השוטרים שיכוונו את התנועה במקום.

תהלוכת חג הפסחא . צילום: חנא נחאס.
תהלוכת חג הפסחא . צילום: חנא נחאס.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו