אורי גרינברגר עוזב ויוסי שלום חוזר למועצת העיר חיפה • סיעת יונה יהב וצעירי חיפה

יוסי שלום ואורי גרינברג

נמשכים השינויים הפרסונליים בסיעתו של יונה יהב – אורי גרינברגר פורש ממועצת העיר, עם מינויו לתפקיד היועץ המשפטי של עיריית נשר. יוסי שלום יתפוס את מושבו של גרינברגר וישוב למועצת העיר חיפה. לפניכם ראיון עם אורי ויוסי לחי פה, אודות החילופים במועצת העיר חיפה.

“עם כל העצב שלי על העזיבה, הדבר היחיד שמשמח אותי זה שיוסי חוזר למקום שמגיע לו להיות בו”

אורי גרינברגר (צילום: ירון כרמי)
אורי גרינברגר במועצת העיר חיפה (צילום: ירון כרמי)

חבר מועצת העיר עורך הדין אורי גרינברגר, מסכם את כהונתו כחבר מועצת עיר בעיריית חיפה  ב-11 השנים האחרונות בראיון לחי פה, מדבר על החברות בינו לבין יוסי שלום שיכנס למועצת העיר במקומו ועל המעבר לתפקיד החדש כיועץ משפטי בעיריית נשר.

גרינברגר, מספר על התפקידים וההישגים בקדנציה הראשונה:
“בקדנציה הראשונה שלי היית יו”ר וועדת הספורט והתרכזתי במיצוב את העיר חיפה כמוקד של ספורט עממי כמו חצי מרתון ותריאטלון שני דברים שאני גאה בהם. היתי חבר דרקטריון באתו”ס והצעתי לקיים הופעות בחורף באודטוריום. הרבה אנשים פקפקו אם זה יצליח ובסוף נחל הצלחה גדולה וכל שנה יש שם הרבה מאוד הופעות. חגיגות יום העצמאות בחיפה ובקריית חיים זו הצעה שאני ושי אבוחצירה העלינו, אחרי שביום העצמאות שלנו, כחברי מועצה, הלכנו לבלות בקריית אתא, כי בחיפה לא היה משהו מעניין, היו אירועים מנורים. וכן הייתי שותף להתפתחות של העיר”.

“בקדנציה השנייה היתי יו”ר ועדת המכרזים, תפקיד שמצד אחד הוא אפור, אבל הוא חיוני בצורה בלתי  רגילה לניהול השוטף של העיר. קיבלתי הרבה מחמאות  מאנשי המקצוע על איך שהעבודה התנהלה. זו הייתה הוועדה שהתכנסה הכי הרבה פעבים במהלך הקדנציה. הייתי בחברת שקמונה ויזמתי כניסה של שקמונה בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ”א 38 בשכונות החלשות יותר, כדי שגם שמה תהיה התחדשות עירונית וכמובן בשוטף לעזור לאנשים ולעסקים וקצת להתגבר על בירוקרטיה וכל מה שאפשר לעשות”.


“היה לי מעניין גם באופזיציה אבל יותר כיף בקואליציה”


ספר על המעבר מהקואליציה לאופוזיציה?

אופוזיציה זה דבר חשוב מאוד וכמובן אתה פחות מרגיש שאתה פועל מכיוון שאתה  לא חלק מהפעילות השוטפת של העירייה, אבל התפקיד הוא חיוני לתושבים, מכיון שתושבי העיר צריכים אנשים עם יד על הדופק, שיבדקו שהדברים מתנהלים בצורה תקינה. בסופו של דבר, ציבור גדול של בוחרים בחר אותנו וגם את הליכוד וגם את הירוקים ומגיע לציבור הזה ייצוג. היה לי מעניין גם באופוזיציה אבל יותר כיף בקואליציה”.

על עזיבת מועצת העיר והמעבר לתפקיד יועץ משפטי בעיריית נשר אומר גרינברגר:

“כשנבחרתי למועצת העיר בפעם הראשונה ב-2008 היה זה שבוע אחד בלבד לאחר שהוסמכתי בעריכת דין והייתי רווק. בסיטועציה הזאת הרגשתי שאני יכול לעשות הכל מהכל. במשך כל כך הרבה זמן להחזיק גם את הפעילות במועצה וגם משרד וגם חיי משפחה זה מאוד מאוד קשה. הפעילות במועצה הייתה אהובה עליי הרבה יותר מהעבודה במשרד אבל אין מה לעשות, העבודה במשרד מביאה את האוכל לילדות. אמנם אני לא הולך לעבודה כנציג או נבחר ציבור אבל לעבוד ברשות מקומית ולהרגיש שאני עושה, אם לא למען תושבי חיפה, אז למען תושבים של המדינה שהיא חשובה לי לא פחות. העבודה הזאת, בתפקיד יועץ משפטי של עירייה, מתאימה לאופי שלי, כי מגיל 15 התעסקתי בפעילות ציבורית ואני מאוד נרגש. התפקיד מאתגר מבחינה מקצועית, בצורה בלתי רגילה ואני אשתדל לעשות אותו על הצד הטוב ביותר”.

משמאל: עו”ד אורי גרינברגר, יוסי שלום ושי אבוחצירה

מה אתה מאחל ליוסי, שנכנס במקומך למועצת העיר חיפה?

אני מאחל ליוסי שימשיך לעסוק בנושאים שהוא כל כך עסק בהם מצוין בקדנציה הקודמת שזה הצעירים והקהילה הגאה. אני חושב שעם כל העצב שלי על העזיבה הדבר היחיד שמשמח אותי זה שיוסי חוזר למקום שמגיע לו להיות בו ואני בטוח שהוא יהיה חבר מועצה מצוין כמו שהיה במועצה הקודמת, ומאחל לו הצלחה מכל הלב. עבורי, יוסי ושי אינם רק חברי מועצה או חברים לסיעה  – משהו רשמי פוליטי, אלא אנשים שאני רץ איתם שנים על גבי שנים, חברים הכי קרובים וטובים שיש ואני גם בטוח שנשאר בקשר מצוין גם כשאני לא במועצה.

יוסי שלום והדס בן ארצי (צילום: חי פה - באס זהר)
יוסי שלום והדס בן ארצי (צילום: חי פה – באס זהר)

“אעבוד קשה דרך האופוזיציה להוציא לפועל דברים שאני מאמין בהם”

יוסי שלום, בן 34, מנכ”ל חברת תיירות רפואית ויו”ר מטה הצעירים של יש עתיד בחיפה, מספר בראיון לחי פה על חזרתו למועצת העיר הפעם כחבר אופוזיציה, על העשייה בקדנציה הקודמת, ועל החברות עם גרינברגר:

“התמודדתי למועצת העיר מתוך רצון להביא לשינוי אמיתי בסביבת החיים שאנחנו חיים בה. אין לי ספק שזה יהיה שונה, אבל אעבוד קשה דרך האופוזיציה להוציא לפועל דברים שאני מאמין בהם. בקדנציה הקודמת החזקתי את תיק הנוער והצעירים והייתי הראשון להחזיק את תיק הגאווה בעיר. פתחתי את חורב 14, בורלא 17, in-vent, עד 18, בית הקהילות לגאווה וסובלנות. פרוייקט “נהדר בהדר”, הצלחתי, יחד עם מנהל בית הקהילות ארנון אלוש, הצוות המקצועי של אגף החינוך לקדם את נושא הקהילה הגאה בחינוך הפורמאלי והלא פורמאלי. אמשיך  לשמר ולקדם אותם ואת הצעירים. ונושא העסקים הקטנים בעיר. גם מספסלי האופוזיציה”.

יוסי שלום (צילום: ירון כרמי)
יוסי שלום (צילום: ירון כרמי)

“אורי גרינברגר הוא חבר טוב שלי, עוד מהימים שלנו באוניברסיטת חיפה, התקרבנו הרבה יותר בעבודה יחד במועצה, גיליתי בנאדם סופר אינטליגנט ומוכשר, אדם שמונע מרצון אמיתי לשנות ולעשות טוב. אורי יחסר לי ולתושבים מאוד בתור חבר מועצה, אבל אני שמח שזכיתי בו כחבר לחיים ומאחל לו המון בהצלחה”.

יוסי שלום ואורי גרינברג

מערכת חי פֹּה מאחלת לאורי ויוסי הצלחה בתפקידיהם החדשים

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.