ג'ודו בחיפה: מדליות לחיפאים בתחרות בינ"ל בגרמניה

ג'ודו בחיפה: מדליות לחיפאים בתחרות בינ"ל בגרמניה - משלחת יוניפייט חיפה (צילום: מקסים גושין)

גאווה ישראלית – חיפאית:
ספורטאי מועדון "יוניפייט חיפה" , אחד ממועדוני הג'ודו המובילים בישראל, יצאו ביום שישי (22/03/19) לתחרות הבינלאומית הפתוחה בדיסלדורף שבגרמניה. מועדון הג'ודו החיפאי, קטף השנה לא מעט מדליות והמשיך לשמור על הדירוג הגבוה שלו בכל תחרות. חשוב לציין שמועדון יוניפייט חיפה פרוס בכל רחבי העיר חיפה – קריית אליעזר, הדר, נווה שאנן, שפרינצק, וגם באזור הנשר והקריות.

אלכס קגן מקום 1 (צילום: מקסים גושין)
אלכס קגן מקום 1 (צילום: מקסים גושין)

התחרות הבינ"ל שנקראת בשמה הלועזי International Tournament Dusseldorf Open, התקיימה, כשמה, בעיר הגרמנית דיסלדורף, ביום ראשון (24/02/2019). גרמניה, המדינה המארחת, בלטה בייצוג בתחרות עם 10 מועדונים מרחבי המדינה. כמו כן, השתתפו מועדונים מפולין, רוסיה, צ'כיה, סלובניה וישראל.

הג'ודואים של מועדון "יוניפייט חיפה", התמודדו עם אתגר לא פשוט כאשר הגיעו לתחרות ונודע להם שבגרמניה יש חוקים שונים מאלו שבישראל – בחוקים הגרמנים, מאפשרים לעשות בריחים גם בקרבות הילדים, מה שבישראל אסור לגילאים אלה, כלומר, כל תרגילי הג'ודו מהברכיים היו אסורים. למרות זאת, הג'ודקאים לא נתנו לקושי הזה לפגוע בהם והתחרו עם רוח לחימה ורצון חזק לנצח. כל 6 הג'ודקאים של יוניפייט חיפה שהשתתפו בתחרות התחילו טוב מאוד את התחרות וכולם הצליחו לעלות לחצאי הגמר כאשר מתוך כל השישה, שלושה עלו לגמר.

בלט בתחרות הג'ודוקא אלכס קגן בן ה-14 שניצח את כל יריביו באיפונים (הניקוד הכי גבוה בג'ודו) וזכה במקום הראשון ובמדליית הזהב (50 ק"ג). תוצאות בולטות נוספות של ספוראטי המועדון בתחרות :
זאן חטיב (60 ק"ג) – מקום 2.
גל קלודה (55 ק"ג) – מקום 2.


זאן חטיב,מקום 2 (צילום: מקסים גושין)
זאן חטיב,מקום 2 (צילום: מקסים גושין)

אלכסנדר קרטיש, מאמן המועדון בתגובה לחי פֹּה לאחר התחרות:

אני מאוד שמח מההישגים בתחרות הזו. הייתה התחלה מאוד חזקה ובהחלט בלטנו בייצוג שלנו,בעיקר, שכל 6 הספורטאים שלנו עלו לחצאי הגמר. למרות האתגר עם שינוי החוקים העובדה שעבור כמה מהילדים הייתה תחרות ראשונה בחו"ל, הם הצליחו להילחם היטב עם רוח לחימה והרבה חשק לנצח. גאה בהם ובדרך שהם עשו ועושים.
גל קלודה - מקום 2 (צילום: מקסים גושין)
גל קלודה – מקום 2 (צילום: מקסים גושין)

אילנה קרטיש, יו"ר יוניפייט, מסרה לחי פֹּה:


בזכות הרושם המוצלח שעשה מועדון יוניפייט חיפה בתחרויות הבינ"ל, נוצרו קשרים מאוד טובים עם עוד מדינות , אשר רוצות לשתף פעולה והזמינו אותנו לעוד תחרויות בינלאומיות בהמשך. מקווים לתמיכה של נותן חסות בהמשך הדרך אשר יוכל ללוות ולעזור לספורטאים שלנו לממן נסיעות לתחרויות בינליאומיות על מנת להמשיך ולייצג בכבוד את העיר חיפה והמדינה ברמה הבינליאומית.
משלחת יוניפייט חיפה (צילום: מקסים גושין)
משלחת יוניפייט חיפה (צילום: מקסים גושין)


לא ניתן להגיב