תמי אבוחצירה, מנהלת אגף התברואה של קריית ים ניהלה מרדף אחר גונבי פחים עירוניים שגרמו לעירייה נזקים כספיים באלפי שקלים

בעיריית קריית ים מתמודדים מזה תקופה ארוכה עם תופעה מרגיזה של גניבת פחי אשפה עירוניים המוצבים ברחבי השכונות בעיר. תופעה שפגעה באיכות שרותי פינוי האשפה בעיר, איכות החיים של התושבים וגרמה לעירייה נזקים כספיים של אלפי שקלים.

השבת פחי אשפה שנגנבו בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)
השבת פחי אשפה שנגנבו בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)

למרות הניסיונות להתחקות אחר עקבותיהם של הגנבים לא הצליחה העירייה לעשות זאת. אך הבוקר (שני 25/3/19) מנהלת אגף התברואה, תמי אבוחצירה, אשר הייתה בעיצומו של סיור שגרתי ברחבי העיר הבחינה ברכב עם עגלה נגררת הנוסע באחד מרחובות העיר זמן קצר לאחר פינוי האשפה כשלפתע עצר הנהג ניגש לאחד הפחים והעמיס אותו על העגלה הנגררת שהייתה מחוברת למכוניתו.

תמי אבוחצירה - מנהלת אגף התברואה בקריית ים  (צילום: דוברות עיריית קריית ים)
תמי אבוחצירה – מנהלת אגף התברואה בקריית ים (צילום: דוברות עיריית קריית ים)

תמי אבוחצירה מספרת לחי פה:
“בהתחלה חשבתי שאולי מדובר במישהו מעובדי העירייה שמטפל בפחים אבל אז נפל לי האסימון והבנתי שאין מצב שמישהו מעובדיי העירייה מטפל בפחים בלי ידיעתי. כשהבנתי כי ממש לנגד עיניי אני רואה בעצם אחד מגונבי הפחים בפעולה פתחתי במרדף אחר המכונית המתרחקת. הגנב הבין כנראה כי נתפס על החם וניסה לחמוק ממני”.

אבוחצירה לא וויתרה המשיכה לדלוק אחר הגנב ובאחד הצמתים כאשר הוא נאלץ לעצור, עקפה אותו מימין וחסמה את דרכו. הגנב המופתע ניסה בתחילה להכחיש את הגנבה אבל לאחר שהוצגה בפניו מדבקה עירונית המוטבעת על הפח הסביר כי הוא בכלל התכוון לגנוב פח מסוג אחר אך משלא מצא פח כזה הסתפק בפח אחר כבררת מחדל.

רק לאחר דין ודברים קולני הוא הסכים לפרוק את הפח ולהחזיר אותו לידי מנהלת התברואה של העירייה ונמלט מהמקום. פרטי הרכב של הגנב מוכרים לעירייה והם יועברו לידי המשטרה לצורך פתיחה בחקירה סדורה כנגדו.

מהעירייה נמסר, כי ראש העיר דוד אבן צור. מתכוון להעניק למנהלת אגף התברואה המסורה תעודת הערכה.

צילום: דוברות עיריית קריית ים

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.