מצב איכות אוויר בינוני שורר במפרץ חיפה וריחות דלקים מורגשים באזור

בשל תנאי מזג אוויר היום (חמישי 21/3/19) יש מהבוקר ריחות דלקים בכל העיר חיפה. כך מדווחים במרכז מחקר סביבתי חיפה.

על פי הדיווח: “אפיק ים סוף ורכס ברום גורם לתנאי מזג אויר יציבים שגורמים לזיהום האוויר לא להתפנות ולהישאר בגובה הקרקע, בשילוב עם רוח צפונית עד צפונית-מערבית אשר מוליכה לתוך שכונות העיר את ריחות האלקאנים- חומרים אורגנים הנפלטים מהמפעלים הפטרוכימים “.

במרכז מחקר סביבתי אומרים: “אנו מצפים מהמשרד להגנת הסביבה וממשרד הבריאות בימים כמו היום לדרוש מהמפעלים הפולטים לצמצם פעילות כדי לצמצם את ההשפעה על הסביבה ולמזער השפעות תחלואה הנובעת מחוסר פינוי המזהמים משכונות המגורים. אנו מצפים ממשלת ישראל לפעול על פי תוכנית רמ״י ולקדם את פינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה

מאיגוד ערים להגנת הסביבה – מפרץ חיפה נמסר בתגובה: “מצב איכות אוויר בינוני שורר כרגע במפרץ חיפה ובשאר חלקי הארץ לאור תנועת רוחות מעטה והצטברות של חלקיקים באוויר. בתחנות הניטור של האיגוד לא נמדדו חריגות במזהמי תעשייה, אך צוות האיגוד ממשיך לעקוב אחר הנתונים. עם התגברות הרוחות ישתפר מצב האוויר ואיתו הריחות והראות במפרץ חיפה”.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: “במוקד הסביבה של המשרד להגנת הסביבה לא התקבלו תלונות מתושבי אזור הכרמל על מטרדי ריח של דלק. מבדיקות שנערכו במשרד להגנת הסביבה, בכל תחנות הניטור נרשמו ריכוזי מזהמים מתחת לערכי הסביבה. באופן קבוע, המשרד להגנת הסביבה פועל לצמצום מפגעי הריח מכל המתקנים בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותו. מבחינה מטאורולוגית, במהלך הלילה ועד שעות הצהריים התרחשה תופעה של אינברסיה בין אזור המפרץ לכרמל. פירוש הדבר שקיימת שכבת אוויר חמה מעל שכבת אוויר קרה, מצב שגרם לתנאי פיזור שאינם מיטביים”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.