שוחררו שני תושבי הקריות החשודים בהעלמת הכנסות של כשלושה מיליון שקלים

בעל עסק למכירה ולתיקון מוצרי חשמל חשוד בהעלמת הכנסות בסכום של 2,600,000 שקלים, בסיועו של בעל מוסך, ובתמורה לעמלה מההכנסות שהועלמו באמצעות מכשיר לסליקת אשראי שלו

בית משפט השלום בחיפה, נעתר לבקשת פקיד שומה חקירות חיפה והצפון והורה על שחרורם בתנאים מגבילים של בעל עסק למכירה ותיקון מוצרי חשמל, בן 50 מקרית אתא החשוד בהעלמת הכנסות בסכום של 2,600,000 ₪, ושל שלמה בעל מוסך, בן 45 מקריית ים החשוד בסיוע לרומי בהעלמת הכנסות, בתמורה לעמלה.

על פי החשד בעל העסק למכירת מוצרי חשמל מקריית אתא חשוד בהעלמת הכנסות בהיקף של 2,600,000 שקלים במהלך השנים 2018-2016, ואילו בעל המוסך מקריית ים בכך שסייע לו בהעלמת ההכנסות בתמורה לעמלה  של 2.5% מגובה הסכום שלא דווח, בשיטתיות תוך שימוש בסליקת כרטיסי אשראי. בתוך כך, השתמש בעל העסק למוצרי חשמל במכשיר סליקת כרטיסי אשראי, בין היתר על שמו של בעל המוסך, ובאמצעותו סלק הכנסות שהשמיט מספרי החשבונות ומהדוחות שהגיש למס הכנסה ולמע”מ. בתמורה לשירותי הסליקה קיבל בעל המוסך 2.5% מסכום ההכנסה שלא דווחה.

עוד עולה כי בעל המוסך העביר לבעל העסק את הכספים שקיבל מחברות האשראי במזומן או בצ’קים. בחיפוש שנערך בביתו ובבית העסק של נתפסו חשבוניות מסדרות כפולות שלא דווחו בספרי החשבונות של העסק. החקירה שהבשילה לבקשות המעצר, התנהלה בשיתוף של פקיד שומה חקירות חיפה והצפון עם משרד מע”מ חיפה.

סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה, השופטת טל תדמור -זמיר, הורתה על שחרורם של השניים בתנאים מגבילים, וערבות עצמית בסך 200,000 ₪, ערבות צד ג’ בסך 150,000 ₪, וצו עיכוב יציאה מן הארץ ל-180 ימים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.