הלוויתה של גלילה ביטון ז”ל שנהרגה בטיול בצ’ילה תתקיים ביום ד’, 6/3/19 בבית העלמין בנשר

גלילה ביטון ז"ל - בית חולים כרמל

גלילה ביטון, בת 61 תושבת נשר ומנהלת לשכת ההנהלה של בית חולים כרמל, נהרגה במהלך טיול מאורגן בצ’ילה יחד עם חברתה דינה. בטיול נפצעו מטיילים ישראלים נוספים בהם בעלה של גלילה (מוטי ביטון)  שסובל משברים באגן ובצלעות.

אביב ביטון, ביתה של גלילה, הודיעה אתמול כי הלוויתה של אמה תתקיים מחר (רביעי 6/3/19) אחר הצהריים בבית העלמין בנשר.

גלילה ביטון ז"ל - בית חולים כרמל
גלילה ביטון ז”ל – בית חולים כרמל

אביב ביטון, הודיעה כי הם בדרכם חזרה ארצה , יחד עם הארון של אמה ויחד עם אביה, שיועבר ישירות לבית החולים להמשך טיפול רפואי. אביב ביקשה לכבד את פרטיותם וביקשה שלא יהיה סיקר תקשורתי.

גלילה עבדה מעל 20 שנה במסירות בבית החולים כרמל. היא היתה מזכירת המחלקה ומזכירת מנהלת המחלקה הנוירולוגית במשך שנים רבות ובחמש השנים האחרונות שמשה כמנהלת לשכת הנהלת בית החולים.

בתחילת השבוע שעבר יצאה גלילה עם בעלה לטיול מאורגן וארוך בדרום אמריקה. הם תכננו להגיע לקרנבל הגדול בברזיל ובדרך עצרו לשייט באחת מתחנות התיור המפורסמות בפארק הלאומי בפוארטו נאטלס. סירת המנוע שהשיטה אותם התנגשה בסלע והתהפכה. 14 מנוסעי הסירה נפצעו, בהם בעלה של גלילה.  גלילה וחברתה דינה פורת נהרגו.

נילי טורם, מזכירת ההנהלה ושותפתה הצמודה של גלילה ז”ל למשרד הנהלת בית החולים בחמש שנים האחרונות, מספרת:

” זה היה בשבילי הלם מוחלט, חשבתי שאני בחלום רע וחיכיתי בכל רגע כבר להתעורר ממנו, עד שלאט לאט התחלתי לעכל את המציאות המרה, שגלילה כבר לא תהיה איתנו יותר. היינו חברות קרובות בילינו ועבדנו יחד יותר מ- 8 שעות כל יום בהנהלת בית החולים. הייתי איתה יותר מאשר הייתי עם הבנות או המשפחה שלי ותמיד זה היה בכיף גדול. השלמנו האחת את השניה והרבה פעמים המשכנו את העבודה בוואצאפים והתכתבויות הרבה מעבר לשעות העבודה”.

“קראתי לה “גלילה ללא הפסקה” היא טיפלה בהורים המבוגרים שלה במסירות יוצאת דופן והיתה מלאת שמחת חיים. היא היתה אמא וסבתא למופת ואהבה כל כך את הנכדים שלה. היא תחסר מאוד למשפחה שלה ולכולנו. אני כבר מרגישה בחסרונה והיא תמיד תישאר בליבי.

מנהל ביה”ח כרמל ד”ר אבי גולדברג , פרסם אגרת אבל מיוחדת לכל עובדי בית החולים וכתב:

“בכאב וצער עמוק אני מודיע על מותה של גלילה ביטון, מנהלת לשכת הנהלת בית החולים, שנהרגה בתאונה בדרום אמריקה. גלילה עבדה בכרמל משנת 1999, מתוכן כחמש שנים בתפקידה האחרון כמנהלת הלשכה בהנהלה. גלילה האירה את סביבתה באישיותה הקורנת ובשמחת החיים שלה. היא עשתה את עבודתה בחריצות ובמקצועיות, במסירות אין קץ ותמיד במאור פנים, לבביות ואנושיות יוצאת דופן. גלילה היתה אם מסורה לבנותיה וסבתא גאה לשני נכדיה. כולנו אבלים עם משפחתה ומוסרים להם את תנחומינו”.

ד”ר סיון בלוך מ”מ מנהלת המחלקה הנוירולוגית שעבדה והכירה היטב את גלילה שנים רבות ספדה לגלילה ואמרה:

“כואב מאוד ולא נתפס כי צריך לכתוב ולדבר על גלילה בלשון עבר. הכרתי את גלילה כשהתחלתי התמחות במחלקה הנוירולוגית בכרמל בשנת 2004. גלילה שימשה כמזכירה רפואית ומתאמת מחקרים במחלקה שנים רבות, עד שנת 2014. גלילה היתה תמיד הכתובת של כולנו להכל : אדמיניסטרציה, בירוקרטיה, דברים אישיים, בין אישיים, מחקרים. גלילה תמיד עשתה מעל ומעבר והכל בחיוך ובנועם. היה לה חשוב שכל מטופל יקבל מענה מידי וטיפול אישי. כולנו, הצוות הרפואי, הסיעודי ,הפרא רפואי חשנו תמיד כי גלילה היא אחד מעמודי התווך של המחלקה והתרומה שלה לאווירת המשפחתיות שמאפיינת את המחלקה לא תסולא בפז. אם הייתי צריכה לתאר את גלילה במשפט אחד הייתי אומרת “אחת ויחידה ! עם חיוך, טוב לב וכישרון יוצאי דופן ויכולת נתינה מעוררת השראה”.

המנהלת האדמיניסטרטיבית של בית החולים סיגל זומר, שעבדה צמוד לגלילה ז”ל אמרה:

“לנו ולמשפחה זה פשוט אסון. גלילה תכננה את החופשה הזו בת- החודש במשך שנה, ושיתפה אותנו בציפייה ובהכנות. הטיול רק החל, אבל היא הייתה נרגשת ממה שראו עיניה והספיקה כבר לשלוח לנו תמונות משם, כדי לחלוק עמנו מעט מהחוויה. כזו היא הייתה. מדובר באישה מיוחדת מאוד, חברותית, רחבת לב. זו אבידה ענקית לכולנו”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.