לראשונה בישיבת מועצת עיר: הצבעה על דחיפות הנושאים למענם התכנסה ישיבה שלא מן המניין

בלגן בישיבת מועצת העיר שלא מן המניין שהתקיימה הערב (חמישי 14/2/19) לבקשת 12 חברי אופוזיציה לקיום דיון בנושאים חשובים ודחופים: עצירת שיקום הדר, עצירת קידום תכנית פארק הקישון והצטרפות עיריית חיפה לערר חנ”י כנגד תכנית הפארק, עצירת תקציב ריבוד מדרכות וכבישים לשנת 2019, ביטול המדרחוב בעיר התחתית, ושביתת עובדי העירייה.

בתחילת הישיבה לאחר שחברי מועצת העיר אביהו האן וירון חנן החלו לדבר ביקש יו”ר הישיבה נחשון צוק להצביע על דחיפות הנושאים למענם התכנסה ישיבה שלא מן המניין, הצעה שעוררה סערה וויכוח מתמשך עד שהתחילה הישיבה ודיון בנושאים שהועלו לסדר. על ההצעה של נחשון צוק הצביעו 13 נגד שאר חברי האופוזיציה נמנעו מלהצביע.

בדיון שהתקיים לאחר כשעה על הנושאים שהועלו לסדר אמרו חברי המועצה:

חבר מועצת העיר ירון חנן, בנושא עצירת שיקום הדר, היו החלטות שהתקבלו בקדנציה הקודמת אותם הציע בכיר במטה של ראש העיר הנוכחית,  ואמר איזה דברים נעשים בשיקום הדר, שיקום שוק תלפיות ורחוב סירקין וכפר הסטודנטים. בכל התהליך הזה התאפשר לי לראות את התוכניות וההערה שהיתה לי היא למה לא עושים את זה בכל האזורים בהדר. בעלי העסקים האמינו שהדר מתפתחת ומשתקמת ועינת בעצמה היתה מציגה את הדברים שהיא הולכת להשקיע . הכל היה מוכן וזה עבר את כל התהליכים המהירים ובסופו של דבר אתם עוצרים את זה . למה? אין לי מושג. אם אתם רוצים ללמוד את הנושא אין בעיה – אפשר ללמוד אבל אפשר לצאת לדרך בעוד חודש חודשיים למה לעצור את זה ? העצירה הזאת עולה כסף לאותם אנשים שהשקיעו  כסף בעלי עסקים אנשים שרכשו בתים וסטודנטים שהשתקעו באזור. אי אפשר ללמוד בלי לקבוע לוח זמנים. אני מבקש לבטל את העצירות של התוכניות הנהדרות האלה בהדר. יש מקום לשקם את המקומות האלה במיידי. למה צריך להתחיל מאפס ?

בנוסף העיר חנן, בעניין ההתנהלות הלא תקינה על התנהלות עיר משך שלושה חודשים ללא מנכ”ל וגם אי קיום חפיפות כשיש חילוף תפקידים בעירייה.  חנן, שאל מדוע בעלי עסקים צריכים לסבול  בגלל שעוזר ראש העיר ניר שובר החליט לבטל את מדרחוב בהדר זה מנהל תקין ? זה מינהל תקין? זה עולה כסף וזה עוד איך דחוף.

 

יו”ר סיעת הירוקים אביהו האן, הסביר בדיון על נושא עצירת קידום תוכנית פארק הקישון והצטרפות עיריית חיפה לערר חנ”י כנגד תכנית הפארק, כי מדובר על החלטה שערורייתית. לטעון כי העירייה מתנגדת לפארק הקישון מחשש לתביעה מחנ”י ושצריך להשעות את ההחלטה ולבחון ראייה כוללת למפרץ חיפה זו שערורייה. מה שנכתב בערר הוא לא תקין כי אנחנו בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה לא קיבלנו שום החלטה ולא הצבענו על הקפאה או השעיית תוכנית פאר הקישון. בשום מקום לא היתה תוכנית פארק הקישון ולא היתה מוזכרת בפרוטוקול של הוועדה.

האן,שאל את מ”מ ראש העיר נחשון צוק, איך אתם משעים את התוכנית כשאני ומנכ”לית הקישון נלחמנו על הפארק ועיריית חיפה הצטרפה למאבק הזה איך עושים זאת. זה ניהול לא תקין. עוד אמר אביהו כי הסיבה לביטול תוכנית פארק הקישון היא כדי להאריך את מסלול שדה, וביקש להצביע על ביטול הפארק ותמיכה בפארק.

האן ביקש לחדש את כל התוכניות שנעצרו בהדר לטפל ולתקצב את תכנית ריבוד הכבישים לשנת 2019, להודיע למועצה הארצית על ביטול הערר של העירייה נגד פארק הקישון, להחזיר את המדרחוב בהדר ולגבי שביתת העובדים  לנהל הידברות ושקיפות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.