שישה לוחמים, שהתחילו את דרכם בפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה ייפגשו היום על רחבת המסדרים בבה”ד 1

צוערי הפנימייה הצבאית לפיקוד מחיפה נפגשים על רחבת המסדרים בבה"ד 1 (צילום: דובר צה"ל)
ביום חמישי  14/02/19, יסיימו שישה לוחמים, שהחילו את דרכם בפנימייה הצבאית לפיקוד בחיפה, את התהליך הארוך והמאתגר של קורס הקצינים בבה”ד 1.
הם למדו יחד בפנימייה, התגייסו, התפצלו ליחידות שונות בצה”ל והמשיכו כל אחד לדרכו. האיחוד המרגש היה בבה”ד 1, בקורס הקצינים. היום (14/02/19), חמישי, הם יצעדו יחד על רחבת המסדרים של בה”ד 1, וייצגו בגאווה מחזור נוסף של בוגרי הפנימייה הצבאית בחיפה, על רחבה זו.
בתמונה מופיעים שישה לוחמים מגדוד גפן, שסיימו את התהליך בשלמותו, ושני לוחמים נוספים מגדוד להב, אשר נמצאים עכשיו בשלב הראשון של קורס הקצינים. כל השמונה הם בוגרי הפנימייה והם גאים בכך מאוד.
המסיימים:
1. נאור צרויה, מחטיבת גולני
2. אעדל סעד, מחטיבת גבעתי
3. רועי צ’אפל, מגדס”ר נח”ל
4. גיא שרעבי, מחטיבת גולני
5. אוהב סויסה, מחטיבת גבעתי
6. אלדד ידגר, מחטיבת גולני
צוערי הפנימייה הצבאית לפיקוד
צוערי הפנימייה הצבאית לפיקוד

נאור צרויה

נאור התגייס בנובמבר 2016 לחטיבת גולני. הוא בן  20 , וגר בירושלים.  נאור החל את לימודיו בפנימייה הצבאית בחיפה בכיתה י’.  הוא עשה קורס מפקדי כיתות, ובסיומו שובץ בתפקיד של מ”כ טירונים של מחזור אחד. אחרי שסיים את המחזור הראשון שלו כמפקד טירונים, יצא לקורס הקצינים אותו יסיים היום, חמישי.
נאור מספר לחי פה: “היה ברור לי מאליו שאצא לקצינים עוד מהגיוס. זה שליחות ומחויבות שלי לשירות המשמעותי שאני יכול ורוצה לתת למדינה שלי”.

אעדל סעד

אעדל התגייס בנובמבר 2016 לגדס”ר של חטיבת גבעתי. הוא בן 20, וגר בבית ג’אן. אחרי שנה במסלול, הוא יצא לקורס מ”כים. בסיום הקורס שובץ לתפקיד מ”כ טירונים בפלס”ר גבעתי, עם מחזור הגיוס של מרץ 18. לאחר 4 חודשים בתפקיד, יצא אעדך לקורס קצינים. הוא החל את לימודיו בפנימייה בכיתה י’.

רועי צ’אפל

רועי התגייס בנובמבר 2017 לגדס”ר של חטיבת הנח”ל. הוא בן 21, וגר בזכרון יעקב. הוא התחיל ללמוד בפנימייה בכיתה י’. רועי יצא לקורס מ”כים כשסיים את המסלול, והיה מ”כ באימון המתקדם של “עורב” נח”ל, עם מחזור הגיוס של נובמבר 2017.
רועי מספר כי כבר בכיתה י’ ידע שיצא לקצונה. זה בוער בו מאז.

גיא שרעבי

גיא התגייס בנובמבר 2016, לחטיבת גולני. הוא בן 21, וגר ברחובות. התחיל את לימודיו בפנימייה כשהיה בכיתה י׳. עשה קורס מפקדי כיתות, שירת בתור מ”כ טירונים, ויצא לקורס מ”כים אחרי שנה בצבא.
גיא מספר לחי פה: “קצונה זה דבר שמאד כיוונתי אליו, עוד מהפנימייה. רציתי פיקוד ורציתי לעבוד עם אנשים ותוך כדי זה לפתח את עצמי. אני מרוצה מאד מהבחירה שלי, ומאד רוצה לתת כמה שיותר בתחום הקבע שחתמתי למען חטיבת גולני”.

אוהב סויסה

אוהב התגייס בנובמבר 2016 לחטיבת גבעתי. הוא בן 21, וגר בפתח תקווה. הוא החל את לימודיו בפנימייה בכיתה י’. אוהב יצא לקורס מ”כים והיה מפקד של מחזור הגיוס של מרץ 2018, ואחריו יצא לקורס הקצינים.
הוא מספר לחי פה: “הפנימייה כיוונה אותי להתגייס לקרבי וכמובן גם לצאת לקצונה. זה משהו שמאוד מעודדים בפנימייה. אני מאמין שזו תרומה ענקית למדינה. אחד הדברים שהכי מניעים אותי ללכת לגדודים, לעשות שירות יותר, קשה, ומאתגר, זה שאני חושב שכל אחד צריך להאמין שהוא עושה את זה מתוך שליחות שלו עבור המדינה.

אלדד ידגר:

אלדד הוא בן 21, מקריית אתא. הוא התגייס בנובמבר 2016, לחטיבת גולני.
אלדד מספר לחי פה:  ״רציתי להגיע לגולני, בגלל שזו חטיבת העם, חטיבה שמשלבת את כולם״.
אלדד התחיל ללמוד בפנימיה בכיתה י׳, ״לצאת לקצונה זה משהו שמכוונים אותנו אליו, מראים לנו את החשיבות הגדולה שיש בזה״.
אלדד עשה קורס מפקדי כיתות, והיה מפקד כיתה של מחזור הגיוס של מרץ 2018.
התפקיד שהוא הולך לעשות בסיום קורס הקצינים מפקד מחלקה של טירונים: ״אני חושב שהתפקיד הזה מאפשר לי לעצב את המחלקה שלי מנקודת המבט שלי לפי הערכים שאני מאמין בהם. אני המפקד הראשון שהם פוגשים כשהם מגיעים לצה״ל, וזו אחריות גדולה״.

 

שני הלוחמים הנוספים שימשיכו את ההשלמה החילית בארבעת החודשים הקרובים:
1. גל שטרמר, מגדס”ר נח”ל
2. פלאח ח’יר, מחטיבת הצנחנים
נאחל להם הצלחה בקורס.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.