הוקפאה טיוטת השינויים להיתר הפליטה של פז שמנים • זיהום האוויר בחיפה

פז שמנים (צילום :דוד זריף)
צוערים לשלטון המקומי – רחב

המשרד להגנת הסביבה הקפיא את טיוטת השינויים להיתר הפליטה של פז שמנים בחיפה לצורך ביצוע בדיקות נוספות, בסיומן, המשרד יפרסם טיוטה מעודכנת להערות. החלטה זו התקבלה בעקבות הערות ציבור שהתקבלו.

יש לציין כי ב-1 בינואר 2019 פורסמה טיוטת היתר הפליטה של חברת פז שמנים בחיפה להערות הציבור. עם פרסום הטיוטה התקבלו מספר הערות ציבור המתייחסות לנושא ערכי פליטה – תחמוצות גופרית (SOx) ותחמוצות חנקן (NOx).

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

לאור הערות הציבור, ולצורך בדיקה מעמיקה של הנושא, המשרד להגנת הסביבה מודיע כי הוא מקפיא בשלב זה את הליך תיקון ההיתר ובסיום הבדיקות המשרד יפרסם טיוטת היתר פליטה מעודכנת להערות הציבור.

אביהו האן בעת דיון במועצת העיר חיפה, ארכון (צילום: עומר כרמי)

יו”ר סיעת הירוקים חבר מועצת העיר אביהו האן מסר בתגובה לחי פה: “אני בהחלט תומך בהחלטה של המשרד להגנת הסביבה. פז שמנים הקימה במשך השנים 63 מתקנים, מבנים ומיכלים לא חוקיים וזאת ללא מהלך אכיפה של אף גורם, לא ממשלתי ולא עירוני. הגיע הזמן לומר לטייקוני הפטרוכימיה שיש חוק במדינת ישראל ואת החוק יש לקיים. חובה על הרשויות ליישם תהליכים משפטיים כנגד עברייני הבניה. טוב עושה המשרד שמשהה את טיוטת היתרי הפליטה כדי לשפר ולאכוף את הנדרש. אני פועל כחבר הועדה המקומית לייצר תהליכי אכיפה ותהליכים משפטיים מול המפעל המזהם”.

 

עו"ד שרית גולן - חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)
עו”ד שרית גולן – חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)

יו”ר איגוד ערים להגנת הסביבה – מפרץ חיפה וחברת מועצת העיר עו”ד שרית גולן שטיינברג, מסרה לחי פה: “זה הישג שלנו. ככה זה כשאנו מגיבים”.

 

 

 

ממרכז מחקר סביבתי חיפה נמסר בתגובה: ״בעקבות הלחץ הציבורי בחיפה של ציבור, פעילי סביבה ונציגי ציבור- נבלם הנסיון של המשרד להגנת הסביבה להרחבת הפליטות וזיהום האוויר ממפעל פז שמנים עד פי-8 במזהמי נשימה.
בהתאם להקפאת תיקוני ההיתר אנו מצפים מהמשרד להגנת הסביבה להקפיא את האישור הרוחבי שניתן למפעל לקלוט את פסולת הדלקים והשמנים למיחזור – עד אשר מתקני המפעל יעמדו בהגדרות החוק”.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
תגובות
בטעינה...
צוערים לשלטון המקומי – רחב
ספורטן – כללי – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
משתלות יגור – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב