השבתת הגנים בחיפה: הגנים יפתחו בשעה 10:00, מחר, ב’, 4/2/2019 • הסייעות יתכנסו לכנס הסברה

עליית מדרגה במאבק של ועד עובדי העירייה בראש העיר עינת קליש רותם. הסייעות אמורות מחר להתכנס בבוקר לאספת הסברה. סימן שאלה לגבי פתיחת גני הילדים בחיפה.

וקנין מחריף את הצעדים מול קליש:

המאבק בין ראש העיר עינת קליש רותם ויו”ר ועד עובדי העירייה דוד וקנין עולה מדרגה. מסתמן כי הסייעות ישתתפו מחר בבוקר באסיפות הסברה ויגיעו לגנים רק בשעה 10:00. המשמעות היא כי ייתכן שהגננות, שהן עובדות משרד החינוך ולא עובדות עירייה, לא יוכלו לפתוח לבד את הגנים כיון שאסור להן לעשות זאת ולכן ההורים ייאלצו להביא את הילדים לגנים רק בשעה 10:00 ולהגיע באיחור רב למקומות העבודה.
קושי נוסף הוא שרק בשעות הבוקר המוקדמות ההורים ידעו האם אכן הסייעות לא מגיעות לגנים, כך שחוסר הוודאות יתבהר רק בבוקר.


עדכון לשעה 20:25: סיגל ציוני, מחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה, מאשרת הערב לחי פֹּה כי הגנים יפתחו בשעה 10:00, לאור צעדי ועד העובדים.


מחזיקת תיק החינוך בעירייה וחברת המועצה סיגל ציוני אמרה הערב כי מדובר במאבק שלא רלוונטי לחינוך, שמתבצע על גבם של הורים וילדים. אין קיצוצים בחינוך, אומרת ציוני, נהפוך הוא!

ציוני: “להורי ילדי גני טרום טרום חובה ( גילאי 3) שלום, עקב הודעת וועד עובדי העירייה על עיצומים , גני טרום – טרום חובה בהן עובדות שתי סייעות יפתחו מחר בשעה 10:00.  גני החינוך המיוחד יפעלו כסדרם.”

“תקציב החינוך הוגדל וכל הצרכים של החינוך שהועלו מהשטח קיבלו התייחסות ומענה מיידי מלא מראש העיר, עינת קליש רותם.”

סיגל ציוני (צילום: ירון כרמי)
סיגל ציוני (צילום: ירון כרמי)

 

כעת בוחנים בעירייה מה ניתן לעשות על מנת למנוע את הפגיעה בהורים ובילדים, אבל כמובן, כשהסייעות לא מגיעות, קשה מאוד למצוא מהיום למחר תחליף.

ברקע לדברים – סכסוך עבודה בין קליש לוועד העובדים:

כזכור, לפני כשבועיים הכריז ועד העובדים בעירייה על סכסוך עבודה ונערך לקראת השבתת העיר. בפגישה בין קליש רותם לוקנין הושגו הבנות משמעותיות וסכנת השביתה נעלמה. לאחר הפגישה בין השניים, דווח כי התקבלה החלטה, שהעירייה תעשה כל שביכולתה על מנת להיענות לדרישות של ועד העובדים. בימים האחרונים במקום להיפגש ולשוחח קליש ווקנין מתכתבים אחד עם השני ברשתות החברתיות.

לטענת קליש יש עובדים שכבר עושים שביתה איטלקית וניתן לראות למשל, שלא מפנים את הזבל בחלק מהעיר. לטענת ועקנין, עינת קליש, שמשתכרת, לכאורה, פי 10 מעובד ניקיון, לא מוכנה להחזיר את עובדי הניקיון, שהחוזה שלהם הסתיים בסוף 2018 לעבודה ואין לה כוונה להיענות לדרישות הוועד, על אף שהדרישות הן אלמנטריות.

יו”ר ועד העובדים בעירייה דוד וקנין פנה להורים על מנת להסביר את המהלך ולזכות בתמיכתם על אף חוסר הנוחות:

שלום להורים היקרים.

כידוע, העירייה מקבלת תקציב מיוחד עקב חוק טרכטנברג על סייעת נוספת בגנים. לצערנו ראש העיר החדשה של חיפה החליטה לא לנצל את התקציב לעיבוי מערך הסייעות כנדרש משיקולים שלה ושל הנהלת העירייה. מצב זה יוצר חוסר תמידי בסייעות בלפחות 20 גנים משתנים שאינם מסוגלים לתת לילדיכם את מלוא תשומת הלב והטיפול אותו הם צריכים לקבל כילדי העיר חיפה.

וועד עובדי עיריית חיפה לא יכול להמשיך ולעמוד מנגד אל מול עוול שכזה ולאחרונה דרש מראש העיר את מילוי השורות בסייעות נוספות.

כעת, אנו מתבשרים שראש העיר לא מוכנה להשלים את החסר ועל כך, אנו נקיים מחר בבוקר אסיפות הסברה ומחאה בהשתתפות הסייעות עד שנקבל את כח האדם ההכרחי שלו אתם ראויים.

אי לכך, הגנים יחלו לפעול מחר בשעה 10:00.

אנו מצרים על אי הנוחות אך אנו סבורים שרק לחץ שלנו ושלכם באופן משולב יגרום לראש העיר החדשה שאינה מנוסה מספיק להבדיל בין עיקר וטפל בניהול עיר.

מקווים שתבינו את הצורך המיידי שלנו לפעול
שלכם, דוד וקנין יו”ר ארגון העובדים וצוותו

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.